Dlaczego warto rozliczyć podatek z biurem rozliczeń zagranicznych? Sprawdź na przykładzie Niemiec i Austrii, jak odzyskać swoje pieniądze!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Roczne zeznania podatkowe nie jednemu obywatelowi spędzają sen z powiek. Na szczęście w Polsce cała procedura została uproszczona. Zniknęły kolejki w urzędach skarbowych dzięki wprowadzeniu elektronicznego systemu rozliczenia podatku. Polscy pracownicy, którzy wyjeżdżają do pracy zagranicą również mogą liczyć na spore ułatwienia i skorzystaj z pomocy biura rozliczeń zagranicznych. Takie firmy od lat zajmują się zeznaniami podatkowymi, wypełnieniem formalności, doradztwem, a nawet wysyłką dokumentów do odpowiedniej instytucji. Skróć czas oczekiwania na zwrot i skontaktuj się z biurem podatkowym.

Rozlicz niemiecki PIT i otrzymaj wysoki zwrot podatku. Zacznij współpracę z doradcą podatkowym

Pracowałeś lub pracowałaś w Niemczech legalnie, a Twoje dochody przekroczyły kwotę 10 700 euro? Możesz otrzymać zwrot nadpłaconego podatku podczas rozliczenia z niemieckim fiskusem. Jeśli podatek, który został odprowadzone przez Twojego pracodawcę był wyższy niż prognozowany, należy Ci się zwrot tej części tej kwoty. Z biurem podatkowym rozliczeń zagranicznych będzie to znacznie prostsze i szybsze. 

Pełna wymiana danych odbywa się za pomocą systemu informatycznego. Przyspiesza to znacznie procedurę otrzymania zwrotu podatku, a takie wnioski rozpatrywane są automatycznie przez Finanzamt. Rozliczenie podatku z Niemiec najlepiej skonsultować z doradcą podatkowym, który sprawdzi poprawność formalności, a także podpowie, z jakich ulg podatnik może skorzystać. Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na https://holandia.org/zwrot-podatku-z-niemiec/ i rozlicz się już teraz!

Rozliczenie PIT z Austrii – masz status rezydenta? To musisz wiedzieć!

Obowiązek podatkowy w Austrii należy do osób zameldowanych, przekraczających dochody  powyżej 12 tysięcy euro, mających więcej niż jednego pracodawcę oraz posiadających status rezydenta. Do tej ostatniej grupy należą szczególnie Ci, którzy do pracy w Austrii wyjeżdżają sezonowo. Za rezydenta uznaje się osobę, która przepracowała w tym kraju co najmniej pół roku bez przerwy, a pracodawca płacić za nich podatek dochodowy. Takie osoby mają możliwość ubiegania się o zwrot podatku z Austrii i odzyskać całą kwotę przy rozliczeniu rocznym. 

O czym jeszcze trzeba pamiętać? Austriacki system podatkowy oferuje szeroki wachlarz ulg, z których warto skorzystać. Są to m.in. ulga z tytułu dojazdów do pracy, dodatkowych kosztów w postaci zakupu ubrań roboczych, jednorazowy dodatek na dziecko czy ulga z tytułu podwójnego gospodarstwa domowego. 

Od teraz rozliczenie podatku z zagranicy będzie prostsze. Skorzystaj z oferty biura podatkowego Holandia.org!

Holandia.org oferuje Tobie pełne rozliczenie nie wychodząc z domu. Wystarczy, że wszystkie niezbędne formalności wyślesz drogą elektroniczną, kurierem lub pocztą na adres biura podatkowego. Rozliczenie podatku z zagranicy jeszcze nigdy nie było tak proste, łatwe i bezpieczne. Otrzymaj zwrot podatku na konto w kilka tygodni. Zaufaj specjalistom z zakresu prawa podatkowego międzynarodowego, którzy od kilkunastu lat świadczą usługi dla Polaków pracujących poza granicami naszego kraju!

fot. nadesłane

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Własne studio EMS – co warto wiedzieć?
Własne studio EMS – co warto wiedzieć?
Szukasz pomysłu na biznes? Chcesz bezpiecznie ulokować kapitał? Marzysz o własnej siłowni? Jeśli chociaż raz pomyślałeś „tak”, mamy coś idealnego dla Ciebie!
7 zachowań, których należy unikać, będąc w związku
7 zachowań, których należy unikać, będąc w związku
Wielu mężczyzn dopuszcza się kilku zasadniczych błędów w relacjach z kobietami. Sprawdź, czy nie popełniasz ich w swoich relacjach z partnerką!
Nowe zalecenia zdrowotne od WHO. Czego dotyczą?
Nowe zalecenia zdrowotne od WHO. Czego dotyczą?
Ile czasu powinieneś spędzać na ćwiczeniach. Poznaj najnowsze rekomendacje WHO!
Ostatnie wpisy
Polecamy