Dlaczego warto rozliczyć podatek z biurem rozliczeń zagranicznych? Sprawdź na przykładzie Niemiec i Austrii, jak odzyskać swoje pieniądze!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Roczne zeznania podatkowe nie jednemu obywatelowi spędzają sen z powiek. Na szczęście w Polsce cała procedura została uproszczona. Zniknęły kolejki w urzędach skarbowych dzięki wprowadzeniu elektronicznego systemu rozliczenia podatku. Polscy pracownicy, którzy wyjeżdżają do pracy zagranicą również mogą liczyć na spore ułatwienia i skorzystaj z pomocy biura rozliczeń zagranicznych. Takie firmy od lat zajmują się zeznaniami podatkowymi, wypełnieniem formalności, doradztwem, a nawet wysyłką dokumentów do odpowiedniej instytucji. Skróć czas oczekiwania na zwrot i skontaktuj się z biurem podatkowym.

Rozlicz niemiecki PIT i otrzymaj wysoki zwrot podatku. Zacznij współpracę z doradcą podatkowym

Pracowałeś lub pracowałaś w Niemczech legalnie, a Twoje dochody przekroczyły kwotę 10 700 euro? Możesz otrzymać zwrot nadpłaconego podatku podczas rozliczenia z niemieckim fiskusem. Jeśli podatek, który został odprowadzone przez Twojego pracodawcę był wyższy niż prognozowany, należy Ci się zwrot tej części tej kwoty. Z biurem podatkowym rozliczeń zagranicznych będzie to znacznie prostsze i szybsze. 

Pełna wymiana danych odbywa się za pomocą systemu informatycznego. Przyspiesza to znacznie procedurę otrzymania zwrotu podatku, a takie wnioski rozpatrywane są automatycznie przez Finanzamt. Rozliczenie podatku z Niemiec najlepiej skonsultować z doradcą podatkowym, który sprawdzi poprawność formalności, a także podpowie, z jakich ulg podatnik może skorzystać. Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na https://holandia.org/zwrot-podatku-z-niemiec/ i rozlicz się już teraz!

Rozliczenie PIT z Austrii – masz status rezydenta? To musisz wiedzieć!

Obowiązek podatkowy w Austrii należy do osób zameldowanych, przekraczających dochody  powyżej 12 tysięcy euro, mających więcej niż jednego pracodawcę oraz posiadających status rezydenta. Do tej ostatniej grupy należą szczególnie Ci, którzy do pracy w Austrii wyjeżdżają sezonowo. Za rezydenta uznaje się osobę, która przepracowała w tym kraju co najmniej pół roku bez przerwy, a pracodawca płacić za nich podatek dochodowy. Takie osoby mają możliwość ubiegania się o zwrot podatku z Austrii i odzyskać całą kwotę przy rozliczeniu rocznym. 

O czym jeszcze trzeba pamiętać? Austriacki system podatkowy oferuje szeroki wachlarz ulg, z których warto skorzystać. Są to m.in. ulga z tytułu dojazdów do pracy, dodatkowych kosztów w postaci zakupu ubrań roboczych, jednorazowy dodatek na dziecko czy ulga z tytułu podwójnego gospodarstwa domowego. 

Od teraz rozliczenie podatku z zagranicy będzie prostsze. Skorzystaj z oferty biura podatkowego Holandia.org!

Holandia.org oferuje Tobie pełne rozliczenie nie wychodząc z domu. Wystarczy, że wszystkie niezbędne formalności wyślesz drogą elektroniczną, kurierem lub pocztą na adres biura podatkowego. Rozliczenie podatku z zagranicy jeszcze nigdy nie było tak proste, łatwe i bezpieczne. Otrzymaj zwrot podatku na konto w kilka tygodni. Zaufaj specjalistom z zakresu prawa podatkowego międzynarodowego, którzy od kilkunastu lat świadczą usługi dla Polaków pracujących poza granicami naszego kraju!

fot. nadesłane

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Poznaj nowoczesne rozwiązania, z których korzystają fani piłki nożnej.
Słodycze na Dzień Matki? Kup coś wyjątkowego!
Słodycze na Dzień Matki? Kup coś wyjątkowego!
Czy słodycze nadal mogą być prezentami, które zaskakują?
Jak wybrać idealny komplet tekstyliów do łóżeczka dla malucha?
Jak wybrać idealny komplet tekstyliów do łóżeczka dla malucha?
Odkryj kluczowe kwestie dotyczące wyboru idealnych tekstyliów do łóżeczka dla twojego malucha. Dowiedz się, jakie kryteria mają wpływ na komfort i bezpieczeństwo podczas snu.
Czy umawianie się z kimś z tej samej społeczności jest lepsze?
Czy umawianie się z kimś z tej samej społeczności jest lepsze?
Gdzie można znaleźć kogoś, kto dzieli tę samą kulturę, wartości i tradycje, co ty?
Ostatnie wpisy
Polecamy