Co mówi o Tobie język ciała?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przed rozmową wiele informacji o człowieku można wywnioskować z daty urodzenia. Wiedza na temat jego pasji i zainteresowań daje nam wgląd w jego sposób postrzegania świata. Co jednak zrobić, gdy nie posiadamy tych danych? Z pomocą przychodzi nam język ciała. Zobacz, co można odczytać na podstawie gestów i mimiki!

Ręce

Niektóre gesty związane z rękami wiele mówią o tych czy innych cechach charakteru. Obserwuj ręce swojego rozmówcy i przyjrzyj się, jak sam je trzymasz. Ciągłe trzymanie rąk w kieszeniach może świadczyć o skrytości, potrzebie samotności czy chęci oddania się własnym myślom. Natomiast ręce schowane w kieszeniach z kciukami na wierzchu są cechą charakterystyczną osoby, która lubi dominować, a nawet manipulować innymi.

Osoba, która w czasie rozmowy lub oczekiwania na coś trzyma ręce na biodrach, jest przeważnie kimś pewnym siebie, śmiało kroczącym w kierunku wytyczonego celu. Na pytanie, jakie są jej plany na przyszłość, odpowie możliwie najszybciej, gdyż wie, czego chce i dlaczego. Ręce zaciśnięte w pięść są także oznaką osoby pewnej siebie i zdeterminowanej, a przy tym agresywnej i bezkompromisowej. Częste zaciskanie rąk jest oznaką nieustępliwego charakteru.

Ciągle podnosisz do ust palce? To świadczy o dużej potrzebie akceptacji i wsparcia. Może też wskazywać na niską samoocenę, niepewność siebie i zmieszanie.

Mimika

Uśmiech to dobra rzecz. Jeśli na Twoich ustach zbyt często gości uśmiech, oznacza to, że chcesz, aby darzono Cię sympatią i zaufaniem. Chcesz też, aby otaczali Cię życzliwi ludzie, pragniesz się wszystkim podobać i pokazywać, jak bardzo jesteś otwarty.

Warto też zwrócić uwagę na typ uśmiechu. Częsty uśmiech z jednym uniesionym kącikiem ust to oznaka obłudy. Kiedy człowiek ciągle uśmiecha się jedną stroną twarzy, może świadczyć to o jego zarozumialstwie, arogancji i egoizmie.

Bywa też, że oczy są wesołe, a usta wyrażają smutek. Zdaniem psychologów tacy ludzie są często bardzo uczciwi i godni zaufania. Zawsze też obserwuj, czy człowiek w czasie uśmiechu marszczy czoło albo wyraża twarzą coś innego. Jeśli uczucie jest sztuczne, tylko jedna połowa będzie tę emocję wyrażać. Jeśli autentyczne – cała twarz będzie ją wyrażać poprzez np. symetrycznie podniesione brwi czy kąciki ust.

Sposób chodzenia

Sposób chodzenia wiele mówi o charakterze człowieka. Na przykład osoby lekkomyślne kroczą bardzo swobodnie, chaotycznie i niewymuszenie. Osoby zbyt pewne siebie chodzą wolno, szeroko rozstawiając ręce. Samotne i zamyślone osoby chodzą szybko, ale pewnie. Szybki chód, któremu nie towarzyszy świadomość celu, świadczy to o tym, że odczuwasz pewne wyizolowanie.

Bojaźliwe, wrażliwe i niepewne siebie osoby zawsze siedzą na skraju krzesła i chodzą w sposób wyrażający napięcie, na przykład stawiają gęste, drobne kroki albo są powściągliwe w ruchach rąk. Takie osoby często też trzymają ręce w kieszeniach.

Znając specyfikę charakteru danej osoby, możesz na przykład zawczasu określić, czy dobrze będą Ci się z nią układać relacje, czy to w pracy, czy w życiu miłosnym. Analiza mowy ciała zawsze pomaga zrozumieć, jak człowiek odnosi się do otaczających go ludzi.

Zdj. główne: Tyler Nix/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozwijaj biznes przy pomocy ekspertów – doradztwo biznesowe dla firm
Rozwijaj biznes przy pomocy ekspertów – doradztwo biznesowe dla firm
Specjaliści z tego obszaru posiadają specjalistyczną wiedzę m.in. z zakresu zarządzania, finansów, marketingu oraz budowania strategii.
Jak pielęgnować skórę twarzy po goleniu?
Jak pielęgnować skórę twarzy po goleniu?
Sprawdź, czy odpowiednio pielęgnujesz swoją skórę po goleniu i wykonujesz wszystkie niezbędne zabiegi.
Zrozumienie niedoczynności tarczycy: objawy, diagnoza i opcje leczenia
Zrozumienie niedoczynności tarczycy: objawy, diagnoza i opcje leczenia
Poznaj szczegóły dotyczące niedoczynności tarczycy, od jej głównych objawów, przez proces diagnozy, aż po dostępne opcje leczenia. Zrozum, jak ta choroba wpływa na organizm i jak sobie z nią radzić.
Ostatnie wpisy
Polecamy