Co warto wiedzieć o skokach na spadochronie w tandemie?  

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skok na spadochronie jest marzeniem wielu ludzi, a przeszkodą do jego spełnienia jest zazwyczaj strach. Dla osób, które po raz pierwszy chcą się na to zdecydować idealny jest skok spadochronowy w tandemie, czyli razem z instruktorem. Pilot jest wówczas wyposażony w tandem, specjalnie przystosowany do skoku dwóch osób jednocześnie. Pasażer natomiast przymocowany jest za pomocą uprzęży.

Ile czasu zajmuje skok w tandemie?

Skok w tandemie wykonuje się z wysokości od 3000 do 4000 metrów, uzależnione to jest od miejsca, w którym oddaje się skok. Tuż przed otwarciem spadochronu spada się swobodnie z prędkością przekraczającą 200 kilometrów na godzinę, a trwa to zaledwie do 55 sekund. Przy skoku z mniejszej wysokości trwa jeszcze krócej, bo jedynie około 35 sekund. Spadochron główny otwiera się na wysokości mniej więcej 1700 metrów, a później pozostaje tylko szybowanie na otwartej czaszy, to z kolei zajmuje od 5 do 10 minut. W tym czasie pasażer może podjąć próbę samodzielnego sterowania spadochronem, ale nie jest to obowiązkowy punkt skoku. Decydując się na skoki na spadochronie Kraków warto przygotować się na wydatek w zakresie od 880 do 1300 złotych za jedną osobę. Na końcowy koszt składa się wiele czynników, na przykład ostateczna wysokość, z jakiej oddaje się skok, czy lokalizację. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z opcji nakręcenia filmu i wykonania zdjęć podczas skoku. W takiej sytuacji jest jeszcze jedna osoba, która wyskoczy z uczestnikiem skoku i jego instruktorem. Cena końcowa może wówczas wynieść do około 1790 złotych.

Fot.: elements.envato.com / Yakov_Oskanov

Przygotowanie do skoku w tandemie

Do skoku w tandemie warto się dobrze przygotować, aby móc się nim cieszyć i wspominać przez długi czas. Bardzo ważne są całkowicie przyziemne kwestie, takie jak zadbanie o spokojny sen na dzień przed skokiem. W przypadku, gdy nosi się okulary lub soczewki, koniecznie trzeba je ze sobą zabrać. Oczywiście po stronie instruktora stoi zaopatrzenie swojego podopiecznego w specjalne gogle. Niektóre osoby zastanawiają się, jak wyglądają skoki na spadochronie Kraków z perspektywy skoczka amatora. Okazuje się, że strach przed wyskoczeniem z samolotu pojawia się u większości, ale jest on krótkotrwały i całkowicie naturalny. W końcu większość ludzi boi się trochę tego, co do tej pory nieznane.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do oddania skoku na spadochronie?

Skok na spadochronie Kraków w tandemie nie musi być poprzedzony kursami i badaniami lekarskimi. Wśród przeciwwskazań mogą się jedynie znaleźć problemy z sercem, epilepsja oraz waga powyżej 110 kilogramów. Jeżeli żadne z tych ograniczeń nie występuje, w każdej chwili można zapisać się na skok na spadochronie w tandemie. Tuż przed skokiem każdy śmiałek przechodzi szkolenie naziemne, podczas którego zapoznaje się z zasadami dotyczącymi skoku. Najważniejszymi informacjami są te mówiące o sposobie ułożenia ciała do skoku, momentu na zamknięcie oczu. Instruktor często uspokaja osoby decydujące się na skok, w końcu w powietrzu nie dojdzie do sytuacji, do której nie można byłoby się przygotować.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / mstandret

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najpopularniejsze kobiece aplikacje na smartfon
Najpopularniejsze kobiece aplikacje na smartfon
Istnieje pewne grono aplikacji popularnych globalnie, ale czy wiadomo, jakie programy królują w smartfonach kobiet? Przeczytaj i dowiedz się, które […]
Liposukcja ultradźwiękowa – czy to zabieg dla Ciebie?
Liposukcja ultradźwiękowa – czy to zabieg dla Ciebie?
Liposukcja ultradźwiękowa staje się coraz bardziej popularna jako minimalnie inwazyjna technika modelowania ciała, ale czy jest to odpowiedni zabieg dla każdego?
Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?
Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?
Rozmowa kwalifikacyjna to niezwykle ważne wydarzenie w procesie rekrutacyjnym. Oprócz przygotowania merytorycznego nie należy zapominać o odpowiednim ubiorze, który może mieć istotny wpływ na pierwsze wrażenie, jakie zrobimy na potencjalnym pracodawcy. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek dotyczących tego, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.
Ostatnie wpisy
Polecamy