Co warto wiedzieć o skokach na spadochronie w tandemie?  

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skok na spadochronie jest marzeniem wielu ludzi, a przeszkodą do jego spełnienia jest zazwyczaj strach. Dla osób, które po raz pierwszy chcą się na to zdecydować idealny jest skok spadochronowy w tandemie, czyli razem z instruktorem. Pilot jest wówczas wyposażony w tandem, specjalnie przystosowany do skoku dwóch osób jednocześnie. Pasażer natomiast przymocowany jest za pomocą uprzęży.

Ile czasu zajmuje skok w tandemie?

Skok w tandemie wykonuje się z wysokości od 3000 do 4000 metrów, uzależnione to jest od miejsca, w którym oddaje się skok. Tuż przed otwarciem spadochronu spada się swobodnie z prędkością przekraczającą 200 kilometrów na godzinę, a trwa to zaledwie do 55 sekund. Przy skoku z mniejszej wysokości trwa jeszcze krócej, bo jedynie około 35 sekund. Spadochron główny otwiera się na wysokości mniej więcej 1700 metrów, a później pozostaje tylko szybowanie na otwartej czaszy, to z kolei zajmuje od 5 do 10 minut. W tym czasie pasażer może podjąć próbę samodzielnego sterowania spadochronem, ale nie jest to obowiązkowy punkt skoku. Decydując się na skoki na spadochronie Kraków warto przygotować się na wydatek w zakresie od 880 do 1300 złotych za jedną osobę. Na końcowy koszt składa się wiele czynników, na przykład ostateczna wysokość, z jakiej oddaje się skok, czy lokalizację. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z opcji nakręcenia filmu i wykonania zdjęć podczas skoku. W takiej sytuacji jest jeszcze jedna osoba, która wyskoczy z uczestnikiem skoku i jego instruktorem. Cena końcowa może wówczas wynieść do około 1790 złotych.

Fot.: elements.envato.com / Yakov_Oskanov

Przygotowanie do skoku w tandemie

Do skoku w tandemie warto się dobrze przygotować, aby móc się nim cieszyć i wspominać przez długi czas. Bardzo ważne są całkowicie przyziemne kwestie, takie jak zadbanie o spokojny sen na dzień przed skokiem. W przypadku, gdy nosi się okulary lub soczewki, koniecznie trzeba je ze sobą zabrać. Oczywiście po stronie instruktora stoi zaopatrzenie swojego podopiecznego w specjalne gogle. Niektóre osoby zastanawiają się, jak wyglądają skoki na spadochronie Kraków z perspektywy skoczka amatora. Okazuje się, że strach przed wyskoczeniem z samolotu pojawia się u większości, ale jest on krótkotrwały i całkowicie naturalny. W końcu większość ludzi boi się trochę tego, co do tej pory nieznane.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do oddania skoku na spadochronie?

Skok na spadochronie Kraków w tandemie nie musi być poprzedzony kursami i badaniami lekarskimi. Wśród przeciwwskazań mogą się jedynie znaleźć problemy z sercem, epilepsja oraz waga powyżej 110 kilogramów. Jeżeli żadne z tych ograniczeń nie występuje, w każdej chwili można zapisać się na skok na spadochronie w tandemie. Tuż przed skokiem każdy śmiałek przechodzi szkolenie naziemne, podczas którego zapoznaje się z zasadami dotyczącymi skoku. Najważniejszymi informacjami są te mówiące o sposobie ułożenia ciała do skoku, momentu na zamknięcie oczu. Instruktor często uspokaja osoby decydujące się na skok, w końcu w powietrzu nie dojdzie do sytuacji, do której nie można byłoby się przygotować.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / mstandret

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o silnik?
Jak dbać o silnik?
Silnik jest sercem samochodu, czyli jego najbardziej kluczową i niezbędną częścią. Radzimy, jak dbać o silnik auta, by przez długie lata pracował bez zarzutu.
Świąteczne prezenty – sprawdź nasze propozycje
Świąteczne prezenty – sprawdź nasze propozycje
Nie masz pomysłu na świąteczny prezent? Przedstawiamy kilka naszych propozycji!
Jak wybrać idealny rower do treningu w domowym zaciszu?
Jak wybrać idealny rower do treningu w domowym zaciszu?
Odkryj, jak najlepiej dopasować rower do indywidualnych potrzeb i celów treningowych. Poznaj zalety różnych rodzajów rowerów treningowych i jak maksymalnie wykorzystać ich potencjał w komfortowym domowym treningu.
Ostatnie wpisy
Polecamy