Planujesz męski wypad? Oto kilka pomysłów na wyjazd

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Podtrzymywanie silnych więzi z paczką najbliższych przyjaciół to rzecz niezwykle ważna. Zwłaszcza gdy Wasze drogi się rozeszły, a o regularne spotkania coraz trudniej. Dlatego świetnym pomysłem jest organizowanie wspólnych wyjazdów w męskim gronie. Dokąd najlepiej się wybrać?

Inspiracje na atrakcyjny męski weekend

Niezależnie od tego, co każdy z Was robi na co dzień, jaki jest status jego związku czy portfela, jedno jest pewne – kilku dni pełnego relaksu, odpoczynku i nieskrępowanej, dobrej zabawy w gronie przyjaciół potrzebuje każdy. Zabierając się za organizację wspólnego wyjazdu, warto zatem wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów dotyczących cech uczestników i ich preferencji. To, co jeden nazwie atrakcją i świetną rozrywką, drugi uzna za niepotrzebne udziwnianie i przemęczanie się. Aby przyjść Wam z pomocą, przedstawiamy krótką listę propozycji na urozmaicenie męskiego spotkania.

1. City break u sąsiadów

Jeśli marzy się Wam odpoczynek w miejskim klimacie, bardzo dobrym pomysłem będzie wybranie się na weekend do stolicy jednego z sąsiadujących z Polską państw. Możecie wybrać np. Berlin i dać się ponieść jego undergroundowemu urokowi. Jeśli nabierzecie ochoty na zwiedzanie muzeów, znajdziecie ich setki, z których jedno ciekawsze jest od drugiego. Jeśli jesteście fanami dobrego jedzenia, dzięki berlińskiej mieszance kulturowej będziecie mogli skosztować potraw z całego świata lub rozsmakować się w tych typowo niemieckich. Wieczorem natomiast będziecie mogli wybierać z całego wachlarza imprez i rave’ów, z których słynie Berlin.

Jeżeli jednak nie po drodze Wam do Niemiec, warto przekonać się do Pragi, która jest jednym z bardziej magicznych miast Europy. Stolica Czech powinna zachęcić szczególnie fanów dobrego piwa, dobrego jedzenia, a także dobrych imprez. W okolicach Pragi możecie także znaleźć sporo miejsc do uprawiania turystyki rowerowej.

2. Wspólny wypad w góry

Mało jest okoliczności, które bardziej skłaniają do wielogodzinnych rozmów i zacieśniania więzi niż przeżycie wspólnej górskiej wędrówki. Nie musi być ona wcale wymagająca – zaletą polskich gór jest przecież ich niesamowita różnorodność. Kilkugodzinny trekking po Tatrach czy Karkonoszach to nie tylko niesamowite widoki i wielkie przeżycia estetyczne, ale przede wszystkim świetna wspólna przygoda, pozbawiona splendoru i zgiełku miasta. Gdy taki intensywny dzień zostaje zwieńczony dodatkowo noclegiem w górskim schronisku, niczego więcej nie potrzeba.

3. Kaszuby i Bałtyk poza sezonem

Zdarza się, że wśród naszych przyjaciół nie ma jednak ani miłośników gór, ani zwolenników spędzania całego wspólnego weekendu w wielkim mieście. W takim wypadku warto ruszyć na północ i spędzić trochę czasu na Kaszubach, które są jednym z najdzikszych nadmorskich terenów i powalają swoim urokiem. Tego typu wyjazd może idealnie sprawdzić się dla fanów wędkarstwa, ponieważ rejon ten słynie z pięknych, bogatych w ryby rzek i jezior, ale może zadowolić również zapalonych kolarzy.

4. Tropem najlepszej whisky

Jeżeli ograniczenia związane z COVID-19 ani finanse nie są dla Was zbyt istotnym czynnikiem, możecie zaplanować wspólny wypad do Szkocji lub Irlandii, aby tam dowiedzieć się wszystkiego o tajnikach najlepszej whisky na świecie. Wspólne zwiedzanie destylarni i degustacja alkoholu, roadtrip po szkockich wrzosowiskach, a wszystko to zakończone wieczorem w jednym ze szkockich miast, np. w Edynburgu – to brzmi jak plan idealny.

Zdj. główne: Matheus Ferrero/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tworzenie atrakcyjnej treści jako klucz do sukcesu w sieci
Tworzenie atrakcyjnej treści jako klucz do sukcesu w sieci
Porozmawiajmy o tym, jak skuteczne tworzenie treści przyciąga czytelników i prowadzi do sukcesu online. Dowiedz się, jak strategia content marketingu może przekształcić Twój biznes.
Nowe zalecenia zdrowotne od WHO. Czego dotyczą?
Nowe zalecenia zdrowotne od WHO. Czego dotyczą?
Ile czasu powinieneś spędzać na ćwiczeniach. Poznaj najnowsze rekomendacje WHO!
5 porad jak ubierać się na motor w upały
5 porad jak ubierać się na motor w upały
Sprawdź, jaki strój motocyklowy idealnie sprawdzi się na lato.
Ostatnie wpisy
Polecamy