Fotel gamingowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jaki powinien być dobry fotel gamingowy? Czym się odznacza taki sprzęt i na co zwracać uwagę? Wielu graczy staje przed tymi dylematami. Ważna jest oczywiście  kwota, jaką jesteśmy w stanie wydać na wygodne siedzenie do grania. Oto garść przydatnych informacji. 

Czym wyróżnia się fotel gamingowy?

Fotel gamingowy wyróżnia się na tle rozmaitych foteli i krzeseł biurowych designem i zakresem regulacji. Typowe siedzisko dla graczy powinno maksymalizować swobodę i wygodę nawet podczas długiej rozgrywki. Chodzi zwłaszcza o:

  • kształt siedziska,
  • wymiary siedziska,
  • regulowane poduszki,
  • możliwość zmiany położenia fotela.

Jak wygląda fotel gamingowy? 

Pomimo tego, że można spotkać fotele gamingowe o bardzo klasycznym wyglądzie, to zwykle takie siedzenia są wzorowane na siedzeniach montowanych w samochodach wyścigowych. Atrakcyjny wygląd takiego siedziska jest dla każdego użytkownika nieco inny – należy więc cieszyć się z tego, że na rynku dostępne są różnorodne modele.

Czym różni się fotel gamingowy od ergonomicznego?

Oczywiście fotel biurowy, zwłaszcza wykonany zgodnie z zasadami ergonomii również sprawdzi się jako siedzenie dla graczy – będzie jednak bardziej lub mniej udanym wyborem. Fotel do gamingu po to ma duży zakres regulacji, żeby gracz podczas ulubionej rozrywki nie musiał się już skupiać na niczym innym. Nie ma tutaj miejsca na kompromisy – stąd np. duży zakres regulacji, który przyda się zwłaszcza amatorom wielogodzinnego grania. 

Zaletą typowego krzesła biurowego jest jednak zwykle cena – często znacznie niższa, niż designerskich foteli gamingowych.  

Jaki powinien być fotel gamingowy? 

Długotrwałe przebywanie w tej samej pozycji podczas gier jest bardzo obciążające dla naszego kręgosłupa i pleców. Chodzi więc o to, żeby dany model dawał im właściwe podparcie. O co w szczególności trzeba zadbać?

  • odchylenie do tyłu,
  • możliwość kołysania,
  • podnóżek,
  • regulacje podparcia szyi i lędźwi,
  • regulowane podłokietniki.

Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, wybierając fotel do gamingu?

Powinniśmy postawić na trwałość sprzętu. Jest to podstawowa kwestia, z którą powinniśmy się liczyć. W praktyce chodzi także o to, żeby wybrany model nam się podobał – będzie to ważne zwłaszcza wtedy, gdy będziemy dysponować nieco większą kwotą pieniędzy.

Materiał i wykonanie fotela gamingowego

Warto też, żeby materiał pokrywający fotel gamingowy był odporny na wilgoć i był łatwy w czyszczeniu. Liczy się też to, aby w miejscach, które szczególnie mocno przylegają do naszego ciała, była zamontowana specjalistyczna siateczka. Wpływa to na komfort użytkowania mebla szczególnie wtedy, gdy w pomieszczeniu jest bardzo gorąco. Co do zasady – to właśnie dobry materiał i solidne wykonanie fotela do gamingu są tym, co warto uwzględnić podczas zakupów. Dobrze jest też wybierać takie modele, które szerokością, głębokością i przede wszystkim potencjalnym udźwigiem będą dobrane pod naszą sylwetkę i wagę. 

Ciekawe gadżety

Oczywiście w designerski wygląd fotela gamingowego wpisują się też dodatki, które mają uczynić dany model jeszcze atrakcyjniejszym. Chodzi między innymi o dodatkowe wentylatory lub bardzo lubiane przez graczy podświetlenia LED. Istnieją też fotele gamingowe z dodatkowymi funkcjami. Należą do nich między innymi kieszenie zintegrowane czy uchwyty dla kierownicy i pedałów. 

Ile kosztuje fotel gamingowy?

Ciekawy model, który zawiera w zasadzie wszystkie potrzebne udogodnienia i nieco gadżetów, można kupić już za ok. 1000 zł. Oczywiście na rynku znajdziemy droższe i tańsze modele. W tym przypadku relacja jakości do ceny wydaje się być chyba najbardziej zachęcająca. 

Fot. ELLA DON/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bieg esktremalny – jak się odpowiednio do niego przygotować?
Bieg esktremalny – jak się odpowiednio do niego przygotować?
Dowiedz się, jak dobrze przygotować się do biegu ekstremalnego!
Jaki sprzęt fitness do domowej siłowni będzie najlepszy?
Jaki sprzęt fitness do domowej siłowni będzie najlepszy?
Czym jest fitness? Dlaczego warto urządzić siłownię w domu i jak to zrobić? Jaki sprzęt fitness przyda nam się jako wyposażenie domowej siłowni?
Klimatyzacja w aucie – jak odpowiednio z niej korzystać?
Klimatyzacja w aucie – jak odpowiednio z niej korzystać?
Jak używać klimatyzacji w aucie, by jej możliwości były optymalnie wykorzystane? Podpowiadamy.
Ostatnie wpisy
Polecamy