Reprezentacja Polski rozegra dziś pierwszy mecz eliminacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na pierwszy ogień wyjazdowe starcie z Węgrami.

Mecz będzie debiutem nowego trenera kadry Paulo Sousy i jak zapowiada Portugalczyk będzie to zupełnie inna reprezentacja od tej kierowanej przez Jerzego Brzęczka. Pierwsze zmiany widać już w planowanym ustawieniu, gdyż do gry wraca taktyka z trzema środkowymi obrońcami. Taki sposób rozstawienia zawodników jest bardzo popularny w Europie, a wprowadzić go do kadry próbował przed Mistrzostwami Świata jeszcze trener Adam Nawałka. Oprócz zmian taktycznych widać także pozytywne zmiany w relacjach wewnątrz grupy. Poprzednik Sousy miał duży problem z utrzymaniem dobrego mentalu w reprezentacji, a jak pokazują nowe nagrania ze zgrupowania reprezentacji, atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Mecz w Budapeszcie rozpoczyna pierwszą z 10 kolejek rozgrywek eliminacyjnych. Początek spotkania o 20:45.

Problemy z wyjazdem kapitana

Od kilku dni w mediach trwały dyskusje na temat możliwości przyjazdu Roberta Lewandowskiego na zgrupowanie i mecze eliminacyjne. Szczególnie zagrożone było spotkanie z Anglią, które zaplanowano na 31 marca na stadionie Wembley. Problem wynikał z wprowadzonych w Niemczech obostrzeń, według których po powrocie kapitan polskiej reprezentacji musiałby odbyć kwarantannę. Dzięki zaangażowaniu premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministerstwa Sportu i Rekreacji udało się wypracować kompromis i polski napastnik mógł spokojnie rozpocząć przygotowania do występów w barwach narodowych.

Fot. Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Poznaj nowoczesne rozwiązania, z których korzystają fani piłki nożnej.
Jak regularne badania skóry mogą pomóc w wykryciu raka skóry?
Jak regularne badania skóry mogą pomóc w wykryciu raka skóry?
Przekonaj się, jak regularne kontrole skóry mogą sprzyjać wczesnemu wykryciu raka skóry. Dowiedz się, na co zwracać uwagę i kiedy zgłosić się do specjalisty.
Jak wzmocnić swoje kompetencje zawodowe?
Jak wzmocnić swoje kompetencje zawodowe?
Przy pomocy tych strategii zwiększysz swoją atrakcyjność na rynku pracy.
Idealny szampon dla mężczyzny – jaki wybrać?
Idealny szampon dla mężczyzny – jaki wybrać?
Marzysz o pięknych, zdrowych włosach? Zastanawiasz się, jak o nie zadbać? Dowiedz się, jaki szampon dla mężczyzny wybrać.
Ostatnie wpisy
Polecamy