Reprezentacja Polski rozegra dziś pierwszy mecz eliminacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na pierwszy ogień wyjazdowe starcie z Węgrami.

Mecz będzie debiutem nowego trenera kadry Paulo Sousy i jak zapowiada Portugalczyk będzie to zupełnie inna reprezentacja od tej kierowanej przez Jerzego Brzęczka. Pierwsze zmiany widać już w planowanym ustawieniu, gdyż do gry wraca taktyka z trzema środkowymi obrońcami. Taki sposób rozstawienia zawodników jest bardzo popularny w Europie, a wprowadzić go do kadry próbował przed Mistrzostwami Świata jeszcze trener Adam Nawałka. Oprócz zmian taktycznych widać także pozytywne zmiany w relacjach wewnątrz grupy. Poprzednik Sousy miał duży problem z utrzymaniem dobrego mentalu w reprezentacji, a jak pokazują nowe nagrania ze zgrupowania reprezentacji, atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Mecz w Budapeszcie rozpoczyna pierwszą z 10 kolejek rozgrywek eliminacyjnych. Początek spotkania o 20:45.

Problemy z wyjazdem kapitana

Od kilku dni w mediach trwały dyskusje na temat możliwości przyjazdu Roberta Lewandowskiego na zgrupowanie i mecze eliminacyjne. Szczególnie zagrożone było spotkanie z Anglią, które zaplanowano na 31 marca na stadionie Wembley. Problem wynikał z wprowadzonych w Niemczech obostrzeń, według których po powrocie kapitan polskiej reprezentacji musiałby odbyć kwarantannę. Dzięki zaangażowaniu premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministerstwa Sportu i Rekreacji udało się wypracować kompromis i polski napastnik mógł spokojnie rozpocząć przygotowania do występów w barwach narodowych.

Fot. Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co przygotować na jesienne wędrówki po górach?
Co przygotować na jesienne wędrówki po górach?
Wybierasz się na jesienny wyjazd w góry? Zobacz, co musisz zabrać ze sobą na szlak.
Jak wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci? Praktyczne wskazówki dla rodziców
Jak wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci? Praktyczne wskazówki dla rodziców
Zdrowe odżywianie jest kluczowe dla dobrego zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka. Jednak wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych może być wyzwaniem dla wielu rodziców. W tym artykule przedstawiamy praktyczne wskazówki, jak wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci, aby pomóc im zachować zdrowie i dobry stan fizyczny.
Jak wybrać odpowiadające naszym potrzebom narzędzia do codziennej pielęgnacji zarostu?
Jak wybrać odpowiadające naszym potrzebom narzędzia do codziennej pielęgnacji zarostu?
Poszukujesz skutecznych narzędzi do pielęgnacji zarostu? Odkryj, jak rozpoznać i wybrać idealne produkty, które pomogą Ci utrzymać zarost w doskonałym stanie każdego dnia.
Ostatnie wpisy
Polecamy