4 miejsca w Polsce, w których warto spędzić weekend

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W polskich szkołach sezon na ferie zimowe trwa w najlepsze. Jest to świetna okazja na to, by rodzinnie wyjechać na weekend i zapewnić sobie trochę odpoczynku. Na krótką wycieczkę nie trzeba wcale jechać od razu na Karaiby. W Polsce jest mnóstwo przepięknych miejsc, o których możesz nawet nie mieć pojęcia. Jest to kraj z bardzo bogatą historią, którą warto poznać. Nie brakuje tu także wspaniałych zabytków, zachwycających krajobrazów i nietypowych rozrywek.   

Polskie góry  

Zimą oraz wczesną wiosną Tatry, Bieszczady, Beskidy czy Góry Stołowe zachwycają najbardziej. Surowe, dzikie krajobrazy lasów, łąk oraz skalistych szczytów pokrytych śniegiem lub skorupą lodową zapierają dech w piersiach. Krótki wyjazd na południe Polski zapewne okaże się relaksujący i pozwoli naładować baterie na czas oczekiwania na urlop letni.

Jeśli pogoda temu sprzyja, nie ma wiatru, deszczu ani śniegu, możesz z rodziną wybrać się na krótką pieszą wycieczkę na łatwym szlaku, aby podziwiać dziką naturę, zwierzęta i powoli uciekającą już zimową aurę. Ofertę rodzinnych wycieczek w polskie góry, ale także w inne miejsca w kraju i za granicą, znajdziesz na stronie internetowej https://www.apetytnaswiat.pl/.

Tętniąca życiem i historią Warszawa   

Już w szkole podstawowej dzieci uczą się na historii o wydarzeniach, jakie miały miejsce w wojennej Warszawie. Dla młodych ludzi możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, które znają z podręczników jest najlepszą lekcją. Obcowanie z żywą historią pozwala dużo lepiej zapamiętać informacje i przede wszystkim uświadomić sobie, że to nie tylko puste opowiadania, a prawdziwe przeżycia ludzi, które na zawsze pozostawiły po sobie ślad. Miejsca, takie jak Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki oraz Łazienki Królewskie, to niesamowite zabytki, które do teraz tętnią tym, co działo się w nich przed laty. Taka wycieczka z pewnością okaże się bardzo pouczająca zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Łódź – dom polskiego filmu i teatru

Miasto to słynie z najlepszych w całej Polsce szkół filmowych, aktorskich oraz teatralnych. Łódzka „filmówka” to najbardziej prestiżowa uczelnia, na jaką może dostać się aspirujący reżyser, aktor, scenarzysta lub operator. Jest tak nie bez powodu, ponieważ to właśnie w Łodzi działy się jedne z najbardziej przełomowych dla rozwoju polskiego filmu i kina wydarzeń.

Jednak filmy to nie jedyna dziedzina, z której słynie Łódź Atrakcje turystyczne można by wymieniać bez końca, ale zamiast to robić, zapewniamy, że każdy, bez względu na zainteresowania, znajdzie w tym mieście coś dla siebie. Galerie sztuki, oryginalne murale, stare, industrialne budynki z czasów rewolucji przemysłowej na pewno zachwycą każdego, kto tylko zechce je odwiedzić.

City break we Wrocławiu   

Wrocław jest kolejnym polskim miastem, które może pochwalić się bardzo bogatą historią i kulturą. Kultową Panoramę Racławicką każdy powinien zobaczyć co najmniej raz w życiu. Zarówno dzieci, jak i dorośli odwiedzający Wrocław będą zachwyceni charakterystycznymi tylko dla tego miasta krasnalami, które można odnaleźć najróżniejszych punktach. Te sympatyczne stworki reprezentują różne kultury, grupy zawodowe, mniejszości, a także opowiadają historię miasta.

Przepiękny Ostrów Tumski zauroczy miłośników architektury, a wszyscy pasjonaci natury i sympatycy zwierząt znajdą dla siebie miejsce w ogromnym i nowoczesnym zoo. Wycieczka po wrocławskim ogrodzie zoologicznym to właściwie wyprawa na cały dzień, ale dzieci na pewno będą zadowolone z możliwości zobaczenia słoni, hipopotamów i egzotycznych ryb w wielkim Afrykarium oraz innych egzotycznych zwierząt na terenie ogrodu. 

Zdj. główne: Leo Foureaux/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto ćwiczyć pod okiem trenera personalnego?
Czy warto ćwiczyć pod okiem trenera personalnego?
Co specjaliści wnoszą do naszego treningu? Przekonaj się, że warto ćwiczyć z trenerem
Jak świętować rocznicę? Poznaj nasze sprawdzone pomysły?
Jak świętować rocznicę? Poznaj nasze sprawdzone pomysły?
Rocznica to ważne wydarzenie, fajnie jest więc uczcić ją w jakiś miły sposób. W tym dniu zamiast siedzieć przed telewizorem, warto wymyślić coś bardziej kreatywnego. Co więc można zorganizować tego dnia? Sprawdzamy, jakie pomysły będą najlepsze!
Jak zacząć biegać? Poradnik dla początkujących
Jak zacząć biegać? Poradnik dla początkujących
Pragniesz rozpocząć przygodę z bieganiem? Ten poradnik jest dla Ciebie!
Ostatnie wpisy
Polecamy