Notatki, które ułatwią Ci naukę

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeżeli zależy nam, żeby ze studiów wynieść jak najwięcej, pamiętajmy, że regularne robienie dobrych notatek nam w tym pomoże. Specjaliści z notatek.pl radzą co zrobić, żeby nasze notatki były wysokiej jakości i ułatwiały uczenie się do egzaminów.

Dlaczego warto samodzielnie robić notatki?

Choć chodzenie na wykłady wymaga czasu, warto jest regularnie uczęszczać na zajęcia i robić notatki, gdyż wówczas uczymy się najwięcej. Korzystanie z notatek kolegów z grupy nie daje nam gwarancji, że opanujemy wszystkie niezbędne zagadnienia. Tylko do siebie możemy mieć stuprocentowe zaufanie.

Jeżeli z jakichś przyczyn nie byliśmy na zajęciach, koniecznie dowiedzmy się czego dotyczył wykład. Następnie wejdźmy na notatek.pl i poszukajmy elektronicznych notatek na ten temat. W serwisie tym możemy znaleźć notatki ze wszystkich przedmiotów wykładanych na polskich uczelniach, dlatego jest bardzo prawdopodobne, że będą tam interesujące nas materiały.

Jak korzystać z notatek?

Pamiętajmy, że samo przeczytanie notatek może okazać się niewystarczające. Po każdym przyjściu z uczelni postarajmy się przepisać notatki na komputerze. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie ich do stworzenia fiszek. Po jednej stronie fiszki wpisujemy pytanie, po drugiej odpowiedź. Kluczem do sukcesu w nauce jest regularne uczenie się z fiszek. Nie musimy spędzać na nauce wielu godzin. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest uczenie się przez 20 minut, ale każdego dnia. Regularna nauka pozwala nam uzyskać lepsze efekty niż powtarzanie materiału z całego semestru na tydzień przed egzaminem.

Same notatki zawierają jedynie zarys zagadnień poruszanych na egzaminie. Warto jest je uzupełniać korzystając z podręczników i literatury przedmiotu.

Nie bójmy się zadawać pytań

Nauka nie będzie efektywna, gdy nie będziemy rozumieć przedmiotu, który staramy się opanować. Jeżeli podczas notowania na wykładzie straciliśmy wątek, nie obawiajmy się poprosić wykładowcy o powtórzenie lub wytłumaczenie. Należy mieć świadomość, że nauka na pamięć zagadnień, których nie rozumiemy nie ma większego sensu.

Dbajmy o dobrą formę naszego organizmu

Osoby studiujące powinny dbać o swój organizm, gdyż tylko wówczas ich mózg będzie w stanie przyswajać informacje efektywnie. Dbanie o siebie to wprowadzenie zdrowej diety, regularna aktywność fizyczna, a także wysypianie się.

Aktywność fizyczna nie musi oznaczać spędzania długich godzin na siłowni. Zupełnie wystarczający może się okazać długi spacer każdego dnia. Idealnie byłoby, gdybyśmy znaleźli formę ruchu, która sprawia nam przyjemność. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że ćwiczenia się nam przysłużą i nie znudzą za szybko.

Jeżeli chcemy wspomóc pracę swojego mózgu zdrowym odżywianiem, zacznijmy od rezygnacji z żywności wysokoprzetworzonej. Osoby, którym ciężko jest odmówić sobie ulubionych dań typu fast food, mogą postanowić, że będą je spożywać tylko raz na jakiś czas (na przykład co 2 miesiące). Zrezygnujmy także z używek. Duże ilości kawy lub napojów energetycznych pomagają tylko na chwilę. Po kilkudziesięciu minutach od ich spożycia czujemy się bardziej znużeni niż na początku. Absolutnie wykluczone jest palenie papierosów, picie dużych ilości alkoholu (jest on dopuszczalny jedynie okazjonalnie) czy zażywanie narkotyków. Gdy mamy bardzo dużo nauki, jedynym słusznym rozwiązaniem jest podzielenie materiału na mniejsze partie i uczenie się go regularnie. Nie ma cudownych środków, które sprawią, że nauczymy się dużej ilości zagadnień w bardzo krótkim czasie.  

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trening obwodowy – co trzeba o nim wiedzieć?
Trening obwodowy – co trzeba o nim wiedzieć?
Chcesz podjąć trening obwodowy? O tym musisz wiedzieć już wcześniej!
Znaczenie zrównoważonego rozwoju w budowaniu marki
Znaczenie zrównoważonego rozwoju w budowaniu marki
W tym artykule przyjrzymy się, jak zaangażowanie w te obszary może przyczynić się do budowania silnej marki i lojalności klienta.
Czy warto inwestować w bransoletki permanentne?
Czy warto inwestować w bransoletki permanentne?
Dowiedz się, jak inwestycja w bransoletki permanentne może być rentownym przedsięwzięciem. Odkryj wszystkie zalety i wady tej unikalnej formy biżuterii.
Ostatnie wpisy
Polecamy