Mądre wakacje, czyli jak ćwiczyć umysł dziecka podczas urlopu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wakacje to okres, podczas którego nasze dzieci powinny odpocząć od ułamków, wypracowań, reakcji chemicznych i innych szkolnych bolączek. Nie oznacza to jednak, że powinny odpocząć od ćwiczenia umysłu – jako rodzice pragniemy, aby nasze dzieci wciąż się rozwijały, i zamiast bezrefleksyjnego patrzenia w ekran smartfona wybrały rozrywkę ćwiczącą ich umysł. Czy oznacza to, że na wakacje nad morzem powinniśmy zabrać książkę do matematyki? Nic z tych rzeczy! Wybierzmy hotel, który proponuje naukę poprzez zabawę. Co to konkretnie oznacza? Tłumaczymy!

1. Kreatywne zajęcia z animatorem

Hotel z animacjami dla dzieci to podstawa podczas wyboru mądrych wakacji. Animatorzy to osoby, które przemycają naukę kreatywności i zręczności w formie ciekawych zabaw. W efekcie nasze dziecko się uczy, jednak tak dobrze się przy tym bawi, że tego kompletnie nie zauważa! Rozmaite zajęcia plastyczne wymagają od naszych pociech uruchomienia wyobraźni i pobudzenia manualnej cząstki umysłu. Kiedy podczas zajęć plastycznych nasz podopieczny dostaje od animatora rolkę papieru toaletowego i musi wymyśleć, co chce z niej wykonać, wymaga to od niego uruchomienia wszystkich szarych komórek. Nie mniej rozwijające są zawody sportowe oraz zabawy w terenie. Jak pokonać tor przeszkód w najszybszym tempie? Jak rozwiązać łamigłówkę, by ukończyć dane zadanie? Są to zabawy edukacyjne, które wymagają od naszego dziecka wysiłku umysłowego, którego – co najważniejsze –  nasze dzieci kompletnie nie odczuwają jako wysiłek!

2. Edukacyjne sale zabaw

Zwróćmy uwagę na to, czy w sali zabaw dla dzieci znajdującej się w hotelu znajduje się coś więcej niż basen z piłkami i zjeżdżalnia. Nowoczesne hotele posiadają w swojej ofercie sale zabaw o charakterze edukacyjnym. Przeglądając oferty obiektów wakacyjnych możemy natknąć się m.in. na klockarnie – są to pokoje wypełnione po brzegi klockami o różnej strukturze, formie i kształcie. To doskonała forma nauki poprzez zabawę, uwielbiana przez niemal każde dziecko. Budowanie konstrukcji z wielkich klocków wymaga od naszych dzieci pobudzenia zmysłu konstruktorskiego, a także logicznego myślenia.  W nowoczesnych salach zabaw znajdziemy także m.in. tablice interaktywne, które proponują zarówno zabawy plastyczne, jak i zagadki matematyczne, gry logiczne oraz zręcznościowe. Nauka przemycana w tej formie spodoba się każdemu dziecku!

3. Rodzinne gry logiczne i zręcznościowe

 Propozycjami dla nastolatków i starszych dzieci są gry, które wymagają zwinności i myślenia. Takimi grami są m.in. kręgle – doskonała rozrywka dla całej rodziny. Hotel z kręgielnią będzie zatem świetnym rozwiązaniem, gdy wybieramy się na wakacje z nastolatkiem. Grą, która uruchomi szare komórki u dziecka, jest także bilard – gdzie uderzyć bilę, aby odbiła się odpowiednio od ściany i trafiła w tą, którą chcemy? Do zabaw zręcznościowych zaliczymy także piłkarzyki, przy których trzeba nieźle się nagimnastykować zarówno fizycznie, jak i umysłowo! Niezaprzeczalną zaletą wszystkich tych gier jest fakt, że angażują one całą rodzinę, i oprócz ćwiczenia umysłu dzieci zacieśniają także relację miedzy domownikami.

Czy można na wakacjach połączyć naukę, zabawę i wypoczynek? Jak widać, nie jest to problemem! Podstawą jest wybór obiektu, który zapewni nam mądrą rozrywkę, a będziemy mieć pewność, że umysł naszych dzieci podczas wakacji intensywnie pracuje, podczas gdy one… po prostu doskonale się bawią!

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Badanie PSA – na czym polega?
Badanie PSA – na czym polega?
Czym jest badanie PSA? W tym artykule dowiesz się jak przebiega, kogo dotyczy i dlaczego jest bardzo ważne.
Jak wybrać odpowiednie produkty higieniczne dla twojego domu lub biura
Jak wybrać odpowiednie produkty higieniczne dla twojego domu lub biura
Odkryj praktyczne porady na wybór najlepszych produktów higienicznych, które zapewnią czystość i higienę twojego domu lub biura. Dowiedz się, jakie aspekty warto brać pod uwagę.
Co zrobić z grzybami po grzybobraniu?
Co zrobić z grzybami po grzybobraniu?
Nie wiesz, co zrobić z zebranymi grzybami? Odkryj różne metody ich przechowywania i przygotowywania, aby cieszyć się smakiem natury przez cały rok!
Ostatnie wpisy
Polecamy