Kto zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Jerzy Brzęczek nie będzie już pełnił funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. W tej sytuacji pojawia się pytanie, kto zostanie jego następcą. Padają juz pierwsze nieoficjalne nazwiska.

Nie ulega wątpliwości, że poniedziałkowa informacja podana przez PZPN zaskoczyła polski świat piłkarski. Na czwartek 21 stycznia  o godz. 15:00 Zbigniew Boniek zapowiedział konferencję prasową, podczas której opowie o powodach zwolnienia Brzęczka. Spekuluje się, że największe szanse na to stanowisko ma były trener Milanu, Marco Giampaolo, o czym piszą na swoich profilach social media włoscy dziennikarze, m.in. Matteo Pedrosi.

Marco Giampaolo przez trzy sezony był trenerem UC Sampdoria. W czerwcu 2019 roku ustąpił z tego stanowiska i został szkoleniowcem A.C. Milan, a w 2020 r. – Torino FC. Co ciekawe, w tym samym dniu, w którym Jerzy Brzęczek przestał być selekcjonerem polskiej reprezentacji, Marco Giampaolo odszedł z Torino FC, a jego obowiązki przejął Davide Nicola. Na ten moment żadna z kandydatur nie została jednak oficjalnie potwierdzona, a polscy kibice wciąż z niecierpliwością czekają na informację, kto ostatecznie zastąpi Jerzego Brzęczka w roli szkoleniowca.

Fot. Quality Sport Images/Getty Images Sport/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Poznaj nowoczesne rozwiązania, z których korzystają fani piłki nożnej.
Korzyści zdrowotne i społeczne aktywnych wakacji dla całej rodziny
Korzyści zdrowotne i społeczne aktywnych wakacji dla całej rodziny
Poznaj nieocenione korzyści zdrowotne i społeczne wynikające z aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Zrozumiesz, dlaczego warto zaplanować taki wyjazd.
Trening siłowy – co warto o nim wiedzieć?
Trening siłowy – co warto o nim wiedzieć?
Czym jest właściwie trening siłowy? Oto jego najważniejsze zasady.
Najpopularniejsze kobiece aplikacje na smartfon
Najpopularniejsze kobiece aplikacje na smartfon
Istnieje pewne grono aplikacji popularnych globalnie, ale czy wiadomo, jakie programy królują w smartfonach kobiet? Przeczytaj i dowiedz się, które […]
Ostatnie wpisy
Polecamy