Kulturalny Kraków nie tylko na weekend — aktualna oferta wydarzeń  

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Mimo że Kraków jako dawna stolica Polski może kojarzyć się wyłącznie z historią, władze miasta regularnie udowadniają, że to błędna droga. Prócz licznych zabytków, którym warto się przyjrzeć, będąc w stolicy Małopolski, nie warto zapominać o bogatej ofercie kulturalnej. Jest ona skierowana do widzów w różnym wieku i dostępna na każdą zasobność portfela. Jakie wydarzenie na krakowskiej mapie warto zobaczyć? Sprawdź różnorodność wydarzeń i wybierz coś dla siebie!

W jakim wydarzeniu warto wziąć udział?

Kraków przygotowując ofertę kulturalną, wziął pod uwagę zarówno swoich mieszkańców, jak i turystów. Dzięki temu zachowana została różnorodność. Pozwala ona osobom o zupełnie innych zainteresowaniach spędzić równie miły i owocny w doświadczenia czas. Czym warto zainteresować się w najbliższym okresie? Dobrze zacząć niecodziennie, bo od wydarzenia sportowego! Już 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Krakowie rozpoczną się Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Podczas eventu w blisko 30 dyscyplinach będą rywalizować najlepsi. Gwarantowane nie tylko widowisko, ale także gigantyczne emocje. Miłośnicy delikatniejszych wrażeń mogą wziąć tego samego dnia udział w XXI Podgórskich Wschodach Słońca. Skierowane są one do osób lubiących spędzać czas niekonwencjonalnie, zgodnie z nowymi tradycjami, a także ceniących ciszę i spokój.

Fot.: elements.envato.com / YuriArcursPeopleimages

Czy pośród tak fascynujących atrakcji znajdzie się miejsce na muzykę klasyczną? Zawsze! To ona towarzyszy nam od wieków i pozwala na relaks. W ramach wydarzeń muzycznych warto zainteresować się cyklem „Gwiazdy z Sinfoniettą”, w ramach którego gościem będzie wirtuoz waltorni Ben Goldscheider. Na koncert zaprasza także Filharmonia Krakowska. Już 23 czerwca w jej murach wybrzmią hiszpańskie dźwięki, tworząc wyjątkowy, egzotyczny klimat. Dzień później mieszkańcy Krakowa mają szansę zobaczyć Cyganerię – Bohemę Giacomo Pucciniego w zupełnie nowym, kameralnym wydaniu. Mimo bogatej oferty dotyczącej muzyki klasycznej znajdzie się miejsce również na muzykę rozrywkową — Huta Jazzu to projekt, który z pewnością nie da zapomnieć o istnieniu muzyki jazzowej. Podobnie jak Bob Dylan, który nieplanowanie ma swojego zastępcę. Jest nim amerykański songwriter Kevin Morby. Jego koncert odbędzie się w krakowskim klubie Kwadrat 24 czerwca.

Czas na teatr!

Bez wątpienia teatr odgrywa ważną rolę w kulturalnym planie Krakowa. W mieście regularnie odbywają się różnego rodzaju przedstawienia, skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych odbiorców. W Teatrze Bagatela warto zobaczyć Gogol w tłumaczeniu Tadeusza Nyczka i w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Na uwagę zasługują także: „Klimakterium… i już” czy kultowe przedstawienie „Szalone nożyczki”, w którym to publiczność w dużej mierze decyduje o przebiegu akcji i jej zakończeniu. Wszystkie te projekty mają miejsce pod koniec czerwca. 

Kulturalna oferta Krakowa jest różnorodna. Wszystko po to, aby osoby o skrajnie różnych zainteresowaniach, znalazły coś dla siebie. Nie tylko w weekendy, ale także w środku tygodnia. Sprawdź, co dzieje się w mieście i wejdź do świata kultury – zajrzyj na stronę http://karnet.krakowculture.pl/wydarzenia.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / Pressmaster 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczny samochód miejski – na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie?
Praktyczny samochód miejski – na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie?
Na co zwracać uwagę przy wyborze samochodu miejskiego, żeby faktycznie był praktyczny? Oto kilka ważnych cech.
Jak pozbyć się pcheł u kota?
Jak pozbyć się pcheł u kota?
Pchły są bardzo dużym problemem zarówno dla zwierząt, jak i ich opiekunów. Zobacz, w jaki sposób skutecznie się ich pozbyć z sierści kota.
Czy bielizna spłaszczająca może poprawić komfort codziennego życia?
Czy bielizna spłaszczająca może poprawić komfort codziennego życia?
Przekonaj się, jak bielizna spłaszczająca wpływa na komfort Twojej codzienności. Dowiedz się, dlaczego jest wybierana przez kobiety na całym świecie i jakie są jej korzyści.
Ostatnie wpisy
Polecamy