Emocjonujący wieczór w Gdańsku! Villarreal Mistrzem Europy!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Seria aż 22 rzutów karnych rozstrzygnęła zwycięzców prestiżowego trofeum.

Choć logika podpowiadała, że większe szanse na zwycięstwo ma doświadczony zespół Manchesteru United to tego, co wydarzy się na gdańskim boisku nie spodziewał się nikt. W podstawowym czasie gry obie drużyny strzeliły po jednej bramce ze stałego fragmentu gry. W 29. minucie strzelił hiszpański zawodnik Gerard Moreno wyprowadzając Villarreal na prowadzenie. Wyrównanie wyniku nastąpiło w 55. minucie, gdy do hiszpańskiej bramki trafił Edinson Cavani. Wynik ten utrzymywał się przez kolejne 65 minut, po których rozpoczął się konkurs rzutów karnych.

Dramatyczny finał meczu

Serię rzutów karnych rozpoczął strzelec pierwszej bramki w finałowym meczu. Po nim celne strzały oddało aż 20. zawodników. Decydujące rzuty pozostały do oddania bramkarzom obu drużyn. Pierwsze uderzenie oddał bramkarz Villarreal Geronimo Rulli, który celnie umieścił piłkę w siatce. Niestety tego wyczynu nie powtórzył bramkarz Manchesteru United David de Gea, którego rzut karny został obroniony. Da hiszpańskiego klubu to pierwszy i historyczny sukces na arenie międzynarodowej.

Fot. Stringer/Anadolu Agency/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze ćwiczenia na rozgrzewkę
Najlepsze ćwiczenia na rozgrzewkę
Ćwiczenia na rozgrzewkę są niezbędne, by trening był bezpieczny i skuteczny jednocześnie. Koniecznie sprawdź, jakie ćwiczenia na rozgrzewkę wykonać.
Hobbystyczna hodowla gryzoni – o czym pamiętać?
Hobbystyczna hodowla gryzoni – o czym pamiętać?
Chcesz hodować gryzonia? Sprawdź, jaki gatunek jest dla Ciebie idealny!
Gra w baseball – kompletny przewodnik dla początkujących
Gra w baseball – kompletny przewodnik dla początkujących
Gotowy na emocjonującą przygodę baseballową? Poznaj zasady, strategie i pozycje na boisku. Przygotuj się na sportowe emocje i rywalizację!
Ostatnie wpisy
Polecamy