Kiedy i jak często odwiedzać dentystę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wizyta u dentysty wielu osobom nadal kojarzy się z przykrym obowiązkiem, na który trzeba się decydować, kiedy nie ma już innego wyjścia. Zazwyczaj takie podejście skutkuje koniecznością wdrożenia intensywnego, bardziej inwazyjnego leczenia. Takiej sytuacji można jednak w bardzo prosty sposób uniknąć – regularnie odwiedzając zaufanego stomatologa. Wizyta w gabinecie wcale nie musi być nieprzyjemna. Nowoczesne kliniki w Krakowie, do których należy DentoCentrum, dbają o to, aby każdy pacjent nie tylko uzyskał potrzebne mu wsparcie, lecz także wizyta w gabinecie przebiegła w komfortowej, miłej i przyjaznej dla niego atmosferze.

Tych objawów nie należy lekceważyć! Kiedy trzeba koniecznie wybrać się do dentysty?

Wiele osób unika dentysty i wręcz panicznie boi się wizyt w gabinecie. Do pojawienia się u stomatologa skłania je jedynie nieustępujący i dokuczliwy ból, na który nie pomagają środki przeciwbólowe. Takie dolegliwości najczęściej informują, że choroba jest już w zaawansowanym stadium i konieczne będzie wdrożenie bardziej inwazyjnego leczenia. Jeśli pacjent regularnie pojawiałby się na kontrolach, najpewniej ząb nie zacząłby boleć. Do stomatologa warto więc udać się, kiedy tylko pojawią się pierwsze objawy – już niewielki ból powinien informować nas o konieczności natychmiastowego umówienia wizyty.

Inne objawy, które powinny skłaniać do przezwyciężenia lęku przed dentystą, to m. in. krwawienie dziąseł, ich ból i zaczerwienienie, uwrażliwienie zębów na zimne i gorące napoje, bóle w obrębie szczęki, widoczne przebarwienia na zębach, ból podczas jedzenia i wszystkie inne dolegliwości, które wzbudzają niepokój. Specjaliści z DentoCentrum zalecają, aby gabinet stomatologiczny odwiedzały także osoby, które mają zdrowe zęby. Wiele chorób zębów i przyzębia rozwija się bowiem, początkowo nie dając żadnych odczuwalnych objawów – regularne kontrole w gabinecie pozwolą wykryć je na wczesnym stadium i wdrożyć leczenie, które pozwoli uniknąć wystąpienia przykrych dolegliwości w przyszłości.

Jak często kontrolować swoje zęby? Kiedy odwiedzić gabinet z dzieckiem?

Każdy dentysta radzi, aby pacjenci co najmniej raz w roku odwiedzali gabinet w celu przeprowadzenia wizyty kontrolnej. W jej trakcie lekarz dokładnie ogląda zęby, informuje pacjenta o ich stanie, a także zaleca przeprowadzenie zabiegów z zakresu higienizacji, czyli oczyszczenia zębów z nagromadzonego osadu, kamienia i przebarwień. Dzięki wizytom kontrolnym możemy przekonać się, czy nasze codzienne dbanie o zęby przynosi oczekiwane efekty, a także zareagować odpowiednio wcześnie, jeśli dzieje się coś niepokojącego.

Częściej w gabinecie powinny zjawiać się osoby, które mają problemy z zębami, a także dzieci. Pierwsza wizyta małego pacjenta powinna odbyć się już w okolicach 1. roku życia. W trakcie jej trwania dentysta sprawdzi, czy ząbki dziecka rozwijają się w prawidłowy sposób, a także skontroluje zgryz. W razie potrzeby skieruje także rodziców i małego pacjenta do ortodonty, w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia. Aby dziecko od najmłodszych lat przyzwyczajało się do wizyt u dentysty, warto zapisać je na tzw. wizytę adaptacyjną, którą oferuje m. in. krakowska klinika DentoCentrum.

Zdjęcia:

Fot 1: elements.envato.com/microgen
Fot 2: elements.envato.com/wayhomestudioo

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Poznaj nowoczesne rozwiązania, z których korzystają fani piłki nożnej.
Jak firma może być eko?
Jak firma może być eko?
Czy prowadzenie własnej firmy da się połączyć z ekologią i życiem w duchu zero-waste? Podpowiadamy, w jaki sposób Twoje przedsiębiorstwo może stać się bardziej eko i działać na rzecz ochrony środowiska.
Wymarzony urlop dopiero przed Tobą? Oto kilka pomysłów na spędzenie wakacji
Wymarzony urlop dopiero przed Tobą? Oto kilka pomysłów na spędzenie wakacji
Planujesz wakacje 2021, ale nie wiesz, gdzie pojechać? Sprawdź nasze propozycje.
Burzliwa historia piłkarskiej Superligi. Czy nowe rozgrywki dojdą do skutku?
Burzliwa historia piłkarskiej Superligi. Czy nowe rozgrywki dojdą do skutku?
Każdego dnia pojawiają się nowe informacje dotyczące sytuacji kontrowersyjnej organizacji.
Ostatnie wpisy
Polecamy