Kiedy i jak często odwiedzać dentystę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wizyta u dentysty wielu osobom nadal kojarzy się z przykrym obowiązkiem, na który trzeba się decydować, kiedy nie ma już innego wyjścia. Zazwyczaj takie podejście skutkuje koniecznością wdrożenia intensywnego, bardziej inwazyjnego leczenia. Takiej sytuacji można jednak w bardzo prosty sposób uniknąć – regularnie odwiedzając zaufanego stomatologa. Wizyta w gabinecie wcale nie musi być nieprzyjemna. Nowoczesne kliniki w Krakowie, do których należy DentoCentrum, dbają o to, aby każdy pacjent nie tylko uzyskał potrzebne mu wsparcie, lecz także wizyta w gabinecie przebiegła w komfortowej, miłej i przyjaznej dla niego atmosferze.

Tych objawów nie należy lekceważyć! Kiedy trzeba koniecznie wybrać się do dentysty?

Wiele osób unika dentysty i wręcz panicznie boi się wizyt w gabinecie. Do pojawienia się u stomatologa skłania je jedynie nieustępujący i dokuczliwy ból, na który nie pomagają środki przeciwbólowe. Takie dolegliwości najczęściej informują, że choroba jest już w zaawansowanym stadium i konieczne będzie wdrożenie bardziej inwazyjnego leczenia. Jeśli pacjent regularnie pojawiałby się na kontrolach, najpewniej ząb nie zacząłby boleć. Do stomatologa warto więc udać się, kiedy tylko pojawią się pierwsze objawy – już niewielki ból powinien informować nas o konieczności natychmiastowego umówienia wizyty.

Inne objawy, które powinny skłaniać do przezwyciężenia lęku przed dentystą, to m. in. krwawienie dziąseł, ich ból i zaczerwienienie, uwrażliwienie zębów na zimne i gorące napoje, bóle w obrębie szczęki, widoczne przebarwienia na zębach, ból podczas jedzenia i wszystkie inne dolegliwości, które wzbudzają niepokój. Specjaliści z DentoCentrum zalecają, aby gabinet stomatologiczny odwiedzały także osoby, które mają zdrowe zęby. Wiele chorób zębów i przyzębia rozwija się bowiem, początkowo nie dając żadnych odczuwalnych objawów – regularne kontrole w gabinecie pozwolą wykryć je na wczesnym stadium i wdrożyć leczenie, które pozwoli uniknąć wystąpienia przykrych dolegliwości w przyszłości.

Jak często kontrolować swoje zęby? Kiedy odwiedzić gabinet z dzieckiem?

Każdy dentysta radzi, aby pacjenci co najmniej raz w roku odwiedzali gabinet w celu przeprowadzenia wizyty kontrolnej. W jej trakcie lekarz dokładnie ogląda zęby, informuje pacjenta o ich stanie, a także zaleca przeprowadzenie zabiegów z zakresu higienizacji, czyli oczyszczenia zębów z nagromadzonego osadu, kamienia i przebarwień. Dzięki wizytom kontrolnym możemy przekonać się, czy nasze codzienne dbanie o zęby przynosi oczekiwane efekty, a także zareagować odpowiednio wcześnie, jeśli dzieje się coś niepokojącego.

Częściej w gabinecie powinny zjawiać się osoby, które mają problemy z zębami, a także dzieci. Pierwsza wizyta małego pacjenta powinna odbyć się już w okolicach 1. roku życia. W trakcie jej trwania dentysta sprawdzi, czy ząbki dziecka rozwijają się w prawidłowy sposób, a także skontroluje zgryz. W razie potrzeby skieruje także rodziców i małego pacjenta do ortodonty, w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia. Aby dziecko od najmłodszych lat przyzwyczajało się do wizyt u dentysty, warto zapisać je na tzw. wizytę adaptacyjną, którą oferuje m. in. krakowska klinika DentoCentrum.

Zdjęcia:

Fot 1: elements.envato.com/microgen
Fot 2: elements.envato.com/wayhomestudioo

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W co zapakować przesyłkę kurierską?
W co zapakować przesyłkę kurierską?
Zobacz, jak dobrze przygotować przesyłkę i zapewnij swoim odbiorcom maksimum profesjonalizmu! Pamiętaj, że dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz: nie zmarnuj tej szansy.
Jak odpowiednio dobrać poszetkę?
Jak odpowiednio dobrać poszetkę?
Dopiero zaczynasz swoją przygodę z męską modą i zastanawiasz się, jak dobrać poszetkę do marynarki? Sprawdź!
Skanowanie wewnątrzustne – gipsowe modele uzębienia odchodzą do lamusa
Skanowanie wewnątrzustne – gipsowe modele uzębienia odchodzą do lamusa
Skaner wewnątrzustny to jedno z narzędzi wykorzystywanych w stomatologii cyfrowej, najnowocześniejszej dziedzinie stomatologii.
Ostatnie wpisy
Polecamy