Robert Lewandowski w finałowej trójce plebiscytu Piłkarz Roku FIFA!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polski napastnik ma szanse na zgarnięcie wszystkich najważniejszych indywidualnych i drużynowych wyróżnień w jednym sezonie. Nie osiągnął tego ani Leo Messi ani Cristiano Ronaldo!

W minionym sezonie Robertowi Lewandowskiemu udało się wygrać najważniejsze tytuły drużynowe i zdobyć najbardziej prestiżowe nagrody indywidualne, a jest to osiągnięcie, które nie udało się wcześniej żadnemu innemu zawodnikowi. Z ekipą Bayernu Monachium wygrał kolejno Bundesligę, Puchar Niemiec, Ligę Mistrzów, Superpuchar Niemiec i Superpuchar Europy. Dotychczas podobny komplet trofeów udało się zdobyć Ajaxowi Amsterdam w 1972 roku i FC Barcelonie w 2009 roku. Tegoroczny sezon należał do jednego z najlepszych w wykonaniu kapitana polskiej reprezentacji, nie dziwi więc, że został Królem Strzelców Bundesligi, Pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów. Teraz ma szansę na zdobycie najważniejszego tytułu piłkarskiego 2020 roku!

Piłkarz Roku FIFA

W związku z anulowaniem plebiscytu Złotej Piłki „France Football” nagroda FIFA została uznana za najważniejsze trofeum indywidualne w sezonie 2019/2020. Polski zawodnik znalazł się w finałowej trójce razem z Cristiano Ronaldo i Leo Messi. Zdaniem dziennikarzy sportowych i ekspertów piłkarskich to właśnie Robert Lewandowski jest faworytem i ma szanse osiągnąć poziom, który dotychczas był niemożliwy do zdobycia przez innych graczy. Wyniki plebiscytu FIFA zostaną ogłoszone 17 grudnia.

Fot. Sven Mandel/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Poznaj nowoczesne rozwiązania, z których korzystają fani piłki nożnej.
Co warto wiedzieć o fotografii portretowej?
Co warto wiedzieć o fotografii portretowej?
W tym artykule przyjrzymy się kluczowym aspektom fotografii portretowej, począwszy od wyboru sprzętu, poprzez techniki pozowania, aż po oświetlenie i kompozycję.
Wspólne mieszkanie – jak się do niego przygotować?
Wspólne mieszkanie – jak się do niego przygotować?
Wspólne mieszkanie to poważna decyzja, która kardynalnie wpływa na dalszy rozwój relacji. Warto poważnie przygotować się do tej zmiany, aby nowe doświadczenie wzbogaciło Twój związek z ukochaną.
Wkrótce Dzień Kobiet. Oto najlepsze pomysły na prezent
Wkrótce Dzień Kobiet. Oto najlepsze pomysły na prezent
Święto Pań już za kilka dni! Sprawdź nasze propozycje na drobny upominek!
Ostatnie wpisy
Polecamy