Eliminacje MŚ 2022 w piłce nożnej – z kim zagra Polska?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Reprezentacja Polski poznała rywali, z którymi będzie musiała się zmierzyć w grupie podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2022 w Katarze.

55 narodowych reprezentacji wchodzących w skład UEFA zostało podzielonych na 10 grup. Połowa z nich składa się z 5 drużyn, druga część będzie rozgrywać mecze po 6 zespołów w jednej grupie. Polska reprezentacja była losowana z drugiego koszyka i znalazła się w grupie I. Nasza drużyna będzie walczyć o prawo gry podczas Mistrzostw Świata 2022 w meczach z Anglią, San Marino, Andorą, Albanią oraz Węgrami. Bezpośrednio do turnieju zakwalifikują się tylko zwycięzcy poszczególnych grup. Ekipy zajmujące drugie miejsca trafią do baraży, a tam awans uzyskają zwycięzcy półfinałów i finałów.

Terminarz polskiej reprezentacji

Zawodnicy pod wodza trenera Jerzego Brzęczka rozpoczną mecze eliminacyjne w marcu przyszłego roku. Łącznie czeka ich 10 spotkań. Zdaniem komentatorów sportowych najgroźniejszym przeciwnikiem Polaków będzie reprezentacja Anglii, z którą wyjazdowy mecz będzie dla Polski dopiero trzecim. Druga część meczów eliminacyjnych rozpocznie się jesienią i zakończy się domowym spotkaniem z Węgrami 15 listopada. Pełny terminarz reprezentacji Polski w piłce nożnej podczas eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze poniżej.

Fot. S. Hermann & F. Richter/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zrozumienie procesu licytacji dzieł sztuki na przykładzie twórczości Stanisława Mazusia, Wojciecha Siudmaka i Haliny Wrzeszczyńskiej
Zrozumienie procesu licytacji dzieł sztuki na przykładzie twórczości Stanisława Mazusia, Wojciecha Siudmaka i Haliny Wrzeszczyńskiej
Zanurz się w fascynujący świat licytacji sztuki. Poznaj szczegóły procesu na przykładzie prac Mazusia, Siudmaka i Wrzeszczyńskiej.
Kosmetyki do brody – po jakie warto sięgać?
Kosmetyki do brody – po jakie warto sięgać?
Rynek kosmetyczny obfituje w przeróżne specyfiki do pielęgnacji brody. Na jakie warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy!
Jakie rękawiczki jednorazowe warto wybrać?
Jakie rękawiczki jednorazowe warto wybrać?
Rękawiczki jednorazowe to niezbędny atrybut podczas pracy z żywnością, ale także i podczas wielu, innych czynności.
Ostatnie wpisy
Polecamy