Ubranka dla psa – co wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Właściciele psów uwielbiają stroić swoich podopiecznych, a niektóre rasy wręcz potrzebują ubranek, by lepiej znosić niskie temperatury albo chronić się przed zachorowaniem. Jeśli więc jesteś miłośnikiem zwierzęcych ubranek albo Twój pupil ich potrzebuje – dobrze trafiłeś. 

Jakie materiały będą najlepsze dla psa?

Bardzo ważne pytanie, od którego warto zacząć poszukiwania ubranek dla pupila, to: z jakimi materiałami zwierzę czuje się dobrze? Jeżeli szukasz ubranka dla psa po raz pierwszy, możesz na spokojnie przetestować różne opcje, zanim zdecydujesz się na zakup całej garderoby. Nie musisz przy tym kupować dedykowanych zwierzakom ubrań! Wystarczy, że dysponujesz odzieżą, którą jesteś gotowy „podzielić się” na chwilę z pupilem. Możesz na przykład wykorzystać starą, bawełnianą koszulkę, żeby ubrać swojego podopiecznego. Spróbuj także założyć mu ortalionową kurtkę, wełniany szalik czy inną odzież – poeksperymentuj i przekonaj się, z czym pies czuje się naprawdę dobrze.

Daj pupilowi czas na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji

Zwierzę, które nigdy wcześniej nie nosiło ubranek, może różnie zareagować na Twoją chęć założenia mu czegoś. Niektóre psiaki potraktują to jak zabawę, inne będą poirytowane, a jeszcze inne w ogóle nie zwrócą uwagi na ubranko. Pamiętaj jednak, żeby w razie potrzeby być gotowym na danie swojemu pupilowi czasu na oswojenie się z sytuacją. Możesz do tego wykorzystać czas jego drzemki i przykryć go czymś (kocem, bawełnianą koszulką, starą pościelą) albo godzinkę, którą spędzacie razem na domowej zabawie. Z czasem podopieczny przyzwyczai się do nowych zwyczajów i nawet mucha dla psa nie zrobi na nim za jakiś czas specjalnego wrażenia.

Pomyśl o funkcjonalności ubranka

Bardzo ważne przy wyborze ubranka dla psa jest również to, żeby było ono funkcjonalne – czyli wygodne zarówno dla Ciebie, jako właściciela, jak i dla Twojego pupila. Co to oznacza? Im mniej będzie na nim zapięć, sznurków, frędzli i innych ozdób, tym łatwiej będzie zwierzęciu przyzwyczaić się do nowych okoliczności. Z pewnością będzie on również spokojniejszy – a to oszczędzi Ci stresu i wysiłku. Z drugiej strony pomyśl o Twojej wygodzie i zadbaj, by na ubranku znalazło się zapięcie na smycz lub żebyś miał możliwość założenia obroży albo szelek razem z ubrankiem. Nie zapomnij również sprawidzić, czy będziesz mógł prac psią odzież w pralce – to znacznie ułatwi Ci dbanie o nią!

Fot.: Mia Anderson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Polecamy