Connect with us

Sport

Euro 2020. Cristiano Ronaldo z tytułem króla strzelców

Kolejny wielki sukces kapitana portugalskiej reprezentacji.

Opublikowany

w dniu

Potrzebujesz 1 min. aby przeczytać ten wpis

Portugalski zawodnik ma na swoim koncie kolejny wielki sukces, zostając królem strzelców tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

W walce o ten tytuł pokonał reprezentanta Czech – Patrika Schicka. Chociaż obydwaj piłkarze zdobyli w czasie turnieju po 5 bramek, to o ostatecznym wyniku zadecydowała liczba asyst. Portugalskiemu zawodnikowi udało się zaliczyć udane podanie podczas meczu z Niemcami przy bramce Diogo Joty. Na kolejnych miejscach uplasowali się Karim Benzema, Emil Forsberg, Romeru Lukaku oraz Harry Kane, mając na swoim koncie cztery gole. W pierwszej dziesiątce najlepszych strzelców znalazł się również kapitan polskiej reprezentacji – Robert Lewandowski, który podczas turnieju zdobył w sumie trzy gole.

Miły gest czeskiego zawodnika

Tuż po oficjalnym ogłoszeniu wyników, Patrik Schick zamieścił gratulacje dla tegorocznego króla strzelców na swoim Instagramie. Post zdobył ponad 160 tysięcy polubień, w tym zareagował na niego także sam Cristiano Ronaldo.

Zdjęcie główne: Fran Santiago/UEFA/Getty Images

Jest absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz animacji kultury. Współpracowała m.in. z Grupą Wirtualna Polska oraz Grupą Eurozet. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu tekstów o tematyce lifestylowej.

Kliknij by skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne