Najlepsze miejsca do wędkowania w Polsce

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wędkarstwo możesz potraktować zarówno jako wyzwanie, jak i sposób na relaks. W obu przypadkach warto znać łowiska obfitujące w ryby, aby pozytywny nastrój udzielił Ci się w okamgnieniu. Podpowiadamy, gdzie w Polsce warto zarzucić przynętę!

Mazowsze

Niedaleko stolicy znajduje się sporo miejsc, do których warto się wybrać na wypoczynek z wędką. Wymieńmy w tym miejscu Jezioro Zegrzyńskie, w którym obficie występują sumy, a także rzadkie jak na Polskę amury i tołpygi. W Kanale Żerańskim złowisz szczupaki, karpie i karasie, a w Jeziorze Kozienickim – okonie, leszcze i płocie. 

Mazury i Podlasie

To regiony szczególnie lubiane przez wędkarzy ze względu na znaczną liczbę jezior, w których można złowić najprzeróżniejsze okazy. W Jeziorze Śniardwy występują węgorze, leszcze, liny i okonie. Warto się tam też wybrać dla samego miejsca – jezioro posiada dużą liczbę zatoczek i wysepek, do których można się dostać łódką. W wodach Hańczy złowisz poza popularnymi leszczami czy okoniami ryby drapieżne, w tym głowacze pręgogłowe. Jezioro Wigry z racji swojej urozmaiconej linii brzegowej obfituje w wiele ryb: szczupaki, sumy, sandacze i węgorze.

Kaszuby

Kaszuby to kolejne miejsce, do którego ciągną sznury wędkarzy. I nie bez powodu: nie brak tu malowniczych rzek i jezior, w których występuje łącznie 30 gatunków ryb. Popularne łowiska znajdziesz nad brzegami Jeziora Wdzydze i rzeki Wdy, w których wędkarze poszukują szczególnie cenionej troci wdzydzkiej. Dobrym miejscem do wędkowania jest też akwen zwany potocznie Kaszubskim Morzem obejmujący jeziora Radolne, Jelenie i Gołuń.

Dolny Śląsk

Na Dolnym Śląsku najlepsze łowiska znajdują się nad brzegami Odry i Jeziora Bystrzyckiego, w którym można złowić karpie, szczupaki i sandacze. Warto też wspomnieć komercyjne łowisko karpia nad stawem Rudy, który wchodzi w skład Stawów Milickich, łowisko Kościelnik i Chościszowice.

Lubelskie 

W Lubelskiem na pierwsze miejsce wysuwa się Bug pełen dzikich miejsc obfitujących w sumy, karpie i sandacze. Brzegi Bugu kuszą wędkarzy łatwym zejściem i malowniczym widokiem. W poszukiwaniu pstrągów zapraszamy nad rwącą Bystrzycę, a jeśli wolisz łowiska komercyjne, polecamy Cichą Wodę i Eko Farmę Żelechów.

Pomorskie i zachodniopomorskie

W wielu miejscach Bałtyku wędkarze mogą się wybrać na rejs wędkarski. Wynajmij łódkę lub kuter i wypłyń na otwarte morze w poszukiwaniu łososi, fląder i pstrągów. Warta uwagi jest też rzeka Parsęta, która stanowi kres wędrówki tarłowej łososi bałtyckich.

Małopolska

Jeśli najbliższa jest Ci Małopolska, wybierz się nad Jezioro Czorsztyńskie, w którym z pewnością złowisz pstrąga, lipienia i trocia. Kolejnym miejscem dla wędkarzy, którzy szukają czegoś w Małopolsce, jest urokliwa i pełna zieleni Dolina Będkowska, sprzyjająca obfitym połowom. Dominują tu karpie oraz amury, ale znajdziesz też okonie, jazie, karasie, sandacze czy płocie.

zdj. główne: James Wheeler/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wszystko o kredycie na pierwsze mieszkanie – webinar z praktykiem
Wszystko o kredycie na pierwsze mieszkanie – webinar z praktykiem
Planujesz zakup mieszkania na kredyt? Weź udział w bezpłatnym webinarze.
Środki zmniejszające ryzyko zakażenia COVID-19
Środki zmniejszające ryzyko zakażenia COVID-19
Koronawirus po raz kolejny nabiera mocy, liczba zachorowań rośnie i idzie w tysiące dziennie. To sygnał, że czas na nowo przykładać większą wagę do tego, jak zabezpieczamy się przed chorobą. Zobacz, jakie środki mają wpływ na zmniejszenie ryzyka zachorowania na COVID-19.
Turcja – piękno kultury i historii
Turcja – piękno kultury i historii
Turcja to kraj o bogatej kulturze i fascynującej historii, który przyciąga turystów z całego świata swoimi wspaniałymi atrakcjami i pięknymi krajobrazami. Znajduje się na pograniczu między Azją a Europą i jest położony między Morzem Śródziemnym, Czarnym i Egejskim.
Ostatnie wpisy
Polecamy