Najczęstsze błędy modowe, które popełniają mężczyźni

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Na przestrzeni lat widać wyraźnie, że mężczyźni zaczęli przykładać zdecydowanie większą wagę do wyglądu oraz bardziej świadomie podążać za najnowszymi trendami. Jednak mimo że kultowe już skarpetki do sandałów to pieśń przeszłości, nadal istnieje szereg popularnych modowych gaf, które regularnie zdarzają się panom.

Szerokie krawaty i sportowe skarpety, czyli o gafach modowych męskiego świata

Stwierdzenie, że Polacy ubierają się źle i niechlujnie, byłoby zdecydowanie nieprawdziwe. Oczywiście moda nadal nie jest konikiem choćby połowy męskiego grona, ale w porównaniu ze stanem rzeczy sprzed 15 lat trzeba przyznać, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. W tym artykule pozwoliliśmy sobie na stworzenie beztroskiej kompilacji najbardziej niewybaczalnych grzechów w męskim stylu i modzie, które nadal możemy obserwować na ulicach miast. 

1. Białe skarpety do czarnych butów

Nieustannie powracający koszmar i zdecydowanie jeden z największych modowych błędów. Sportowe skarpetki, mimo że zapewne wygodne i dobrze przylegające, wyglądają tanio, łatwo się brudzą i zwyczajnie nie pasują ani do garnituru, ani do ciemnych dżinsów, ani do żadnego innego fragmentu garderoby, który nie jest sportowy. Dostają zdecydowanego, natychmiastowego bana.

2. Zbyt szerokie koszule i marynarki

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu mężczyzn kupowanie koszul czy garniturów to droga przez mękę – godziny spędzone w eleganckich salonach, zapinanie setek guzików i ekspedienci biegający wokół z metrem krawieckim. Wszystko jednak dzieje się po coś i uwierzcie, że nie ma nic bardziej niechlujnego od ewidentnie zbyt obszernej koszuli czy marynarki z falującymi warstwami nadmiarowego materiału. To przez wybór takich krojów lub rozmiarów sylwetka wydaje się grubsza, bardziej niezdarna i krępa.

3. „Szybkie” okulary

Zmieniają się pory roku, lata, zmieniają się trendy modowe, ale bez względu na wszystko panowie nadal z zamiłowaniem sięgają po „szybkie okulary” przeciwsłoneczne. Podobnie jak w przypadku sportowych skarpet, tego typu okulary nie pasują do niczego poza sportowym strojem. Apelujemy więc do tych, którym tak ciężko się z nimi rozstać – czas pozwolić im odejść i zainwestować w pilotki.

4. Bojówki

Mimo że kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt lat temu były w modzie, od tej pory nikt nie przywrócił ich do łask. Zawsze jednak znajduje się grupa zagorzałych fanów, która decyduje się na ich codzienne noszenie. Bojówki są bez wątpienia jednym z najbardziej nieeleganckich rodzajów spodni, jakie mężczyzna może nosić. Są z reguły źle skrojone, niechlujne i nie służą żadnemu celowi – chyba że jesteś żołnierzem.

5. Buty do biegania noszone na co dzień

W butach do biegania jest coś, co mężczyźni absolutnie kochają. Prawdą jest, że są to prawdopodobnie najwygodniejsze buty na świecie, ale to nie oznacza, że należy nosić je poza siłownią. Tego typu obuwie źle wygląda w towarzystwie strojów innych niż te w pełni sportowe. Butów do biegania nie należy nosić z dżinsami, chinosami czy spodniami do garnituru. Warto zastąpić je butami miejskimi typu sneakers.

6. Krawat – za krótki, za długi, za szeroki

Jeśli chodzi o strój formalny, istnieje pewna bardzo ważna zasada dotycząca krawatów: czubek krawata powinien spoczywać między górną a dolną częścią klamry paska. Zbyt długie lub zbyt krótkie krawaty wyglądają komicznie i mało profesjonalnie. Podobnie, jeśli chodzi o ich grubość. Dawno temu minęła moda na klasyczne, szerokie niczym autostrada krawaty.

Zdj. główne: David Lezcano/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest koloidalne złoto spożywcze?
Czym jest koloidalne złoto spożywcze?
Poznaj zdrowotne korzyści płynące z użycia koloidalnego złota spożywczego. Dowiedz się, jakie jest jego zastosowanie, skład i jak go bezpiecznie stosować.
Najlepsze domowe maseczki do cery suchej
Najlepsze domowe maseczki do cery suchej
Problemy z suchą skórą twarzy? Te domowe maseczki pomogą Ci w jej pielęgnacji. Poznaj proste i skuteczne przepisy.
Luksusowe hotele i atrakcje, które musisz zobaczyć podczas swojej podróży do Królestwa Pustyni
Luksusowe hotele i atrakcje, które musisz zobaczyć podczas swojej podróży do Królestwa Pustyni
Przegapić luksusowe miejsca do noclegu i niezwykłe atrakcje w Królestwie Pustyni byłoby wielką stratą. W naszym artykule znajdziecie najlepsze polecane hotele i atrakcje, które dodadzą blasku do waszej podróży.
Ostatnie wpisy
Polecamy