Kompleksowa obsługa BHP dla firm z EHS Consulting. Praktyczne kursy i szkolenia, które zapewnią bezpieczeństwo Twoim pracownikom

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ryzyko zawodowe na niektórych stanowiskach jest jest większe. Pracownik musi przestrzegać określonych zasad i norm, aby czuć się bezpiecznie w miejscu pracy. Jednak, aby posiadał on stosowną wiedzę, musi w pierwszej kolejności przejść szkolenie wstępne z zakresu BHP, a następnie pracodawca, powinien ze swoją załogą prowadzić okresowe szkolenia, aby tę wiedzę przypomnieć i utrwalić. Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia życia i zdrowia, które mogą być tego konsekwencją. Przepisy prawne jasno określają obowiązki po stronie pracodawcy i pracownika. Chcesz być zawsze przygotowanym i dbać o swoich pracowników? Postaw na kompleksową obsługę od EHS Consulting.

Szkolenia okresowe są obowiązkowe. Dowiedz się więcej na temat zasad ich przeprowadzania

Kiedy należy wykonać pierwsze szkolenie okresowe? To zależy od zajmowanego stanowiska. Osoba, która pełni w firmie funkcję kierowniczą ma obowiązek podejść przejść je w okresie do 6 miesięcy od daty zatrudnienia. Z kolei pracownik, który wykonuje zajęcie zaliczane do inżynieryjno-technicznego lub robotniczego, szkolenie z zakresu BHP musi dla niego zostać przeprowadzone do 12 miesięcy od momentu zatrudnienia. Stanowi to Art. 2373 § 21 Kodeksu pracy. 

Szkolenia okresowe w Warszawie organizuje EHS Consulting, która jest jednostką uprawnioną do prowadzenia działalności szkoleniowej. Mogą one odbywać się w formie samokształcenia kierowanego na podstawie materiałów udostępnionych przez organizatora, które w dalszej kolejności zakończone jest egzaminem sprawdzającym wiedzę uczestników, którzy na sam koniec uzyskają certyfikat odbycia szkolenia. 

EHS Consulting – ośrodek szkolenia BHP w Warszawie. Wdrażaj wysokie standardy BHP i PPOŻ razem z nami

Pracodawca jest odpowiedzialny za zdrowie swoich pracowników w miejscu pracy. Za nieprzestrzeganie przepisów prawa może on zostać obciążony wysoką karą finansową. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem pracy nowo zatrudniona osoba musi zostać odpowiednio przeszkolona. EHS Consulting stawia na przygotowanie teoretyczne oraz praktyczne na swoich szkoleniach bhp Warszawa, które odnoszą się do instruktażu ogólnego oraz stanowiskowego. Co to oznacza? 

Szkolenie teoretyczne wprowadza uczestnika szkolenia z aktualnymi obowiązującymi przepisami BHP w Polsce, a instruktaż stanowiskowy uwzględnia zagrożenia, które mogą czekać na pracownika na konkretnym stanowisku. Wszystko po to, aby czuł on się pewnie, podczas gdy zastanie go sytuacja, która może zagrażać życiu lub zdrowiu wielu osobom, ale przede wszystkim jemu samemu.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Poznaj nowoczesne rozwiązania, z których korzystają fani piłki nożnej.
Jak zorganizować zaręczyny w plenerze?
Jak zorganizować zaręczyny w plenerze?
Doradzamy, jak zaplanować niezapomniane oświadczyny na świeżym powietrzu.
Forbes opublikował listę najbogatszych ludzi świata. Wśród nich są polscy biznesmeni
Forbes opublikował listę najbogatszych ludzi świata. Wśród nich są polscy biznesmeni
Kto w tym roku znalazł się na szczycie prestiżowego zestawienia?
Seriale, które powienien obejrzeć każdy mężczyzna
Seriale, które powienien obejrzeć każdy mężczyzna
Zarówno na HBO, jak i na platformie Netflix co sezon pojawiają się bardzo dobre seriale. Każdy facet powinien choć raz zobaczyć takie tytuły jak: The Walking Dead, Dexter, Tabu, czy Breaking Bad.
Ostatnie wpisy
Polecamy