Wiele etapów, jeden cel – definicja pozycjonowania

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób na rynku e-commerce jest świadomych tego, jak ważna jest rola pozycjonowania we współczesnym świecie. Proces ten, podzielony na wiele etapów i kroków, ma na celu zwiększenie popularności danej witryny w wyszukiwarce Google.

Aby tak się jednak stało, należy spełnić wszelkie duże i mniejsze wymagania algorytmu Google, który oblicza pozycję witryny w SERP (Search Engine Results Page) na podstawie nawet najmniejszych detali. W ten sposób internauta wpisując frazę kluczową, dla przykładu “gry komputerowe” otrzymuje wyłącznie wyniki zgodne z jego zapytaniem. Jak to się dzieje?

Czy pozycjonowanie wpływa na każdą witrynę?

Pozycjonowanie Prestashop oraz sklepów opartych na innych silnikach ma jeden cel – zwiększyć pozycję witryny w Google, niezależnie od jej asortymentu, wielkości czy też jej historii. Istotna jest jednak konkurencyjność fraz kluczowych, przez którą części z nich nie da się wypozycjonować na dobre pozycje. Dlaczego? Dlatego, że w szczególnie popularnych kategoriach, takich jak odzież, motoryzacja czy elektronika, bardzo ciężko przebić się ze swoimi frazami kluczowymi, gdyż najwyższe pozycje zajmują największe koncerny, które na działania SEO przeznaczają większość swoich dochodów.

Najważniejsze aspekty pozycjonowania

Zawsze pozycjonowanie Shopgold oraz innych silników przebiega w podobny sposób. Pozycjonerzy i programiści wspólnie przeprowadzają na samym początku szczegółowy i precyzyjny audyt SEO, który służy do sprawdzenia obecnego stanu witryny pod kątem kolejnych działań. Z reguły czynność ta jest wymagana przez większość agencji interaktywnych, gdyż niej nie da się zaplanować strategii i dalszych działań.

Kolejny etap jest już bardziej skomplikowany. Dzieli się na czynności on-site oraz off-site. W optymalizacji on-site chodzi o przeprowadzenie wszystkich działań bezpośrednio na wybranej witrynie. Następuje wówczas modyfikacja kodu źródłowego, nasycenie odpowiednimi frazami kluczowymi istniejących tekstów bądź zredagowanie nowych, a także naniesienie zmian w obrębie hierarchi nagłówków. Zmianie ulegnie z pewnością również motyw i inne aspekty wizualne. Klienci odwiedzający wybraną stronę powinni z łatwością się na niej odnaleźć i wyszukać interesujący produkt bądź tekst, co od wielu lat dowodzą testy SEO

Działania SEO potrafią zadziwić poziomem skomplikowania

Wszystkie etapy niezbędne podczas pozycjonowania mają ogromne znaczenie w kwestii efektywności, dlatego przeprowadzenie optymalizacji witryny pod kątem SEO warto zlecić profesjonalistom. Tylko w ten sposób można się ustrzec od standardowych zaniedbań oraz błędów, które z reguły popełnia się bezwiednie. Ponadto firma Google bardzo często zmienia efektywność poszczególnych działań i ich wpływ na wynik w SERP, dlatego tak ważne jest, aby być z newsami na bieżąco.

Zdj. główne: merakist/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Łukasz 02.02.2022

    Agencja seo jest potrzebna w wielu branżach kiedy to konkurencja jest tak silna i specyficzna, że konieczne jest wprowadzenie odpowiednich elementów które zaproponuje specjalista. Skuteczne pozycjonowanie sklepów potrafi przynieść danej firmie czasami podwójną sprzedaż przez to tylko, że domena sklepu jest bardziej widoczna i przystępna w wyszukiwarce google.

  • Ewa 23.02.2022

    Możemy skorzystać z usług agencji seo, jednak nie zapominajmy o możliwościach, jakie posiada agencja sxo. Pozycjonowanie strony i jej optymalizacja są priorytetowe, jednak odrobina troski o UXa, jeszcze bardziej wzbogaci naszą witrynę 😉.

Rekomendowane
Jak zapobiegać łysieniu?
Jak zapobiegać łysieniu?
Utrata włosów może być spowodowana zarówno czynnikami zewnętrznymi, jak i predyspozycjami genetycznymi. Niezależnie od przyczyny możesz zapobiegać łysieniu, stosując się do naszych wskazówek.
Zaangażowanie w sieci: jak cyfrowe strategie wpływają na nasz codzienny styl życia
Zaangażowanie w sieci: jak cyfrowe strategie wpływają na nasz codzienny styl życia
Odkryj, jak strategie cyfrowe wpływają na nasze doświadczenia online i kształtują nasze codzienne życie. Dowiedz się, jak zaangażowanie w sieci przeobraża codzienność.
O bezpieczeństwie w pracy w IT słów kilka
O bezpieczeństwie w pracy w IT słów kilka
Praca w IT a bezpieczeństwo - praca w branży IT jest w pełna niebezpieczeństw ze względu na to, że nigdy nie wiemy kiedy nasz zleceniodawca może nas w jakiś sposób oszukać czy wykorzystać.
Ostatnie wpisy
Polecamy