W czym biegać przy niskich temperaturach?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mówi się, że nie ma złej pogody na bieganie, są tylko źle ubrani ludzie. Okres zimowy jest szczególnie trudny dla biegaczy. Co prawda można iść na siłownię i odbyć trening na bieżni, jednak nie zastąpi to biegania na świeżym powietrzu. Niskie temperatury nie oznaczają wcale, że musisz przerwać treningi. Zobacz, jak odpowiednio ubrać się na jogging, kiedy na dworze panuje mróz.  

Bielizna termoaktywna  

Każdy biegacz, który odbywa treningi całorocznie, odkrył już magię bielizny termoaktywnej. Technologia wykorzystana w produkcji takich ubrań sportowych zapewnia komfort termiczny nawet w przypadku bardzo niskich temperatur. Ochrona przed zimnem, jaką gwarantuje zastosowanie bielizny termicznej pozwala bez większych problemów biegać na dworze w mrozie, co przy zwykłych ubraniach byłoby bardzo nieprzyjemne. Bez termoaktywnych ubrań żaden biegacz nie wyobraża sobie zimy.   

Jak dobierać ubrania sportowe, by nie zmarznąć?   

Podczas wybierania swojego stroju sportowego na zimę, zwróć uwagę przede wszystkim na to, aby ubrania ściśle przylegały do ciała. Każdy ciuch, który odstaje od skóry będzie grzał Cię o wiele mniej skutecznie, niż męskie bluzy do biegania, które ciasno otulają ciało, nie dopuszczając wiatru i chłodu. Ubrania tworzące efekt drugiej skóry nie tylko zapewniają o wiele większy komfort termiczny, lecz także większą swobodę ruchów. Wykonane z elastycznych, oddychających tkanin ubrania zapewniają bardzo szeroki zakres ruchów i doskonale sprawdzają się do uprawiania sportów.   

Spodnie dresowe są dla wielu mężczyzn najwygodniejsze zarówno na siłownię, jak i do biegania. W czasie zimowych mrozów mogą jednak okazać się niewystarczające. Pod dresy w chłodny dzień możesz założyć termoaktywne legginsy, które będą dodatkową warstwą ciepła, dzięki której nie zmarzniesz nawet podczas długiego treningu.  

Kurtka zimowa do biegania  

Podczas uprawiania sportu, najważniejszy jest komfort i swoboda. Grube, puchowe kurtki są co prawda ciepłe, ale zupełnie niepraktyczne do uprawiania sportu. Kupując kurtkę sportową na zimę postaw na polarową podszewkę i wiatroodporną powłokę. Dzięki temu materiał nie będzie przepuszczał chłodu, a także wody, na przykład z padającego śniegu. Kurtka powinna być ciepła, ale nie gruba, by nie krępowała ruchów podczas aktywności. 

Buty do biegania na zimę  

Najważniejszym aspektem, na jaki trzeba zwracać uwagę, wybierając buty do biegania zimą, jest ich wodoodporność. Buty sportowe na zimę powinny być ciepłe, najlepiej lekko ocieplane, a do tego nieprzemakalne. Jeśli nie możesz znaleźć dostatecznie odpornych na wilgoć butów lub Twoja para jest już nieco znoszona i przestała tak skutecznie chronić przed wodą, możesz kupić dodatkowo impregnat do obuwia. Większość środków do pielęgnacji obuwia ma dodatkową funkcję tworzenia powłoki wodoodpornej. Specjalnie stworzone do tego preparaty są jednak najskuteczniejsze i dają gwarancję działania, ponieważ takie jest ich główne przeznaczenie.   

Same buty to jedno, ale nie zawsze wodoodporne obuwie sportowe wystarczy do tego, by chronić stopy przed odmrożeniem. Skarpetki w termicznej tkaniny będą świetnym rozwiązaniem na okres zimowy. Nawet w trudnych warunkach Twoje stopy pozostaną wtedy ciepłe. Na rynku dostępne są także skarpety wodoodporne ze specjalną powłoką, które mogą być dodatkowym zabezpieczeniem podczas biegania po deszczu lub w śniegu. 

Fot.: Ketut Subiyanto/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

cztery − 3 =

Rekomendowane
Codzienna pielęgnacja brody krok po kroku
Codzienna pielęgnacja brody krok po kroku
Broda od wielu lat stanowi popularny trend, który u niektórych mężczyzn wpisuje się na stałe w wizerunek.
Robert Lewandowski w finałowej trójce plebiscytu Piłkarz Roku FIFA!
Robert Lewandowski w finałowej trójce plebiscytu Piłkarz Roku FIFA!
Najlepszy polski zawodnik w piłce osiągnął wiele, teraz stoi przed szansą na pokonanie nawet Messiego i Ronaldo!
Zalety i efekty uboczne peelingu kawitacyjnego
Zalety i efekty uboczne peelingu kawitacyjnego
Odkryj potęgę ultradźwięków w pielęgnacji skóry. Dowiedz się więcej na temat zalet i potencjalnych efektów ubocznych peelingu kawitacyjnego.
Ostatnie wpisy
Polecamy