Rodzaje rolet – dostępne warianty

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybór rolet do domu lub mieszkania jest kluczowy dla zachowania spójności aranżacji i wybranego przez Ciebie stylu. Może też mieć ogromne znaczenie dla komfortu codziennego życia, zwłaszcza w kraju takim jak Polska, w którym roczne amplitudy temperatur są dość duże.

Rolety termoizolacyjne

Rolety termoizolacyjne są jednymi z tych, które zbierają najlepsze opinie użytkowników. Sprawdzają się szczególnie dobrze we wnętrzach słabo i średnio nasłonecznionych – możesz wtedy zastosować modele całkowicie zaciemniające. W przypadku wnętrz mocno nasłonecznionych (najczęściej tych, które znajdują się od południowej strony domu lub mieszkania) – lepsze będą rolety z powłoką silver. Dlaczego właśnie rolety termoizolacyjne zaciemniające? Są one najskuteczniejszą ochroną przed intensywnym światłem słonecznym. Należy pamiętać, że światło słoneczne docierające do powierzchni Ziemi przez cały rok, zawierające promieniowanie UVA, przenika przez chmury i szyby, więc jesteś na nie narażony cały czas. Jeśli szukasz szerokiej oferty rolet termoizolacyjnych, koniecznie sprawdź tutaj: https://rolety24.net/mini-rolety/rolety-mini-termoizolacyjne.

Rolety dzień noc

Rolety dzień noc to model idealny do nowoczesnych wnętrz, które okresowo wymagają dostępu do światła słonecznego, a czasami – całkowite ciemności. Rolety te dysponują tak naprawdę największą liczbą trybów użytkowania – można nimi całkowicie przesłonić okno, opuścić lub podnieść w taki sposób, by do wnętrz wpadała dowolna ilość światła lub odsłonić okno całkowicie. Są dostępne w szerokiej gamie kolorów, dobrze będą się więc dopasowywać do wnętrz w każdym stylu, choć najlepiej pasują do tych futurystycznych, nowoczesnych i minimalistycznych. Idealnie sprawdzą się również do pokojów dla dzieci.

Rolety zewnętrzne

Zaletą rolet zewnętrznych jest przede wszystkim skuteczna ochrona przed promieniowaniem  słonecznym. Dzięki niej w trakcie lata i fal upałów, można liczyć na dobrze zacienioną przestrzeń i chwilę odpoczynku. Ważne jest również utrzymanie właściwej temperatury w pomieszczeniach – rolety zewnętrzne sprawdzają się także w tej kwestii, ponieważ pomagają nie przegrzać ani nie wychłodzić pomieszczeń, niezależnie od pory roku. Ich atutem jest również zapewnianie bezpieczeństwa, ponieważ są bardzo wytrzymałe i trudno je zniszczyć. Dzięki temu potencjalni włamywacze mogą poczuć się zniechęceni.

Zdjęcie główne: pexels.com/Sophie Louisnard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Obuwie ślubnego dla niego i dla niej
Obuwie ślubnego dla niego i dla niej
Stoisz przed wyborem butów na ślub? Przeczytaj, jakie parametry wziąć pod uwagę przy zakupie obuwia ślubnego.
Gra w baseball – kompletny przewodnik dla początkujących
Gra w baseball – kompletny przewodnik dla początkujących
Gotowy na emocjonującą przygodę baseballową? Poznaj zasady, strategie i pozycje na boisku. Przygotuj się na sportowe emocje i rywalizację!
Rozwijaj biznes przy pomocy ekspertów – doradztwo biznesowe dla firm
Rozwijaj biznes przy pomocy ekspertów – doradztwo biznesowe dla firm
Specjaliści z tego obszaru posiadają specjalistyczną wiedzę m.in. z zakresu zarządzania, finansów, marketingu oraz budowania strategii.
Ostatnie wpisy
Polecamy