Rodzaje rolet – dostępne warianty

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybór rolet do domu lub mieszkania jest kluczowy dla zachowania spójności aranżacji i wybranego przez Ciebie stylu. Może też mieć ogromne znaczenie dla komfortu codziennego życia, zwłaszcza w kraju takim jak Polska, w którym roczne amplitudy temperatur są dość duże.

Rolety termoizolacyjne

Rolety termoizolacyjne są jednymi z tych, które zbierają najlepsze opinie użytkowników. Sprawdzają się szczególnie dobrze we wnętrzach słabo i średnio nasłonecznionych – możesz wtedy zastosować modele całkowicie zaciemniające. W przypadku wnętrz mocno nasłonecznionych (najczęściej tych, które znajdują się od południowej strony domu lub mieszkania) – lepsze będą rolety z powłoką silver. Dlaczego właśnie rolety termoizolacyjne zaciemniające? Są one najskuteczniejszą ochroną przed intensywnym światłem słonecznym. Należy pamiętać, że światło słoneczne docierające do powierzchni Ziemi przez cały rok, zawierające promieniowanie UVA, przenika przez chmury i szyby, więc jesteś na nie narażony cały czas. Jeśli szukasz szerokiej oferty rolet termoizolacyjnych, koniecznie sprawdź tutaj: https://rolety24.net/mini-rolety/rolety-mini-termoizolacyjne.

Rolety dzień noc

Rolety dzień noc to model idealny do nowoczesnych wnętrz, które okresowo wymagają dostępu do światła słonecznego, a czasami – całkowite ciemności. Rolety te dysponują tak naprawdę największą liczbą trybów użytkowania – można nimi całkowicie przesłonić okno, opuścić lub podnieść w taki sposób, by do wnętrz wpadała dowolna ilość światła lub odsłonić okno całkowicie. Są dostępne w szerokiej gamie kolorów, dobrze będą się więc dopasowywać do wnętrz w każdym stylu, choć najlepiej pasują do tych futurystycznych, nowoczesnych i minimalistycznych. Idealnie sprawdzą się również do pokojów dla dzieci.

Rolety zewnętrzne

Zaletą rolet zewnętrznych jest przede wszystkim skuteczna ochrona przed promieniowaniem  słonecznym. Dzięki niej w trakcie lata i fal upałów, można liczyć na dobrze zacienioną przestrzeń i chwilę odpoczynku. Ważne jest również utrzymanie właściwej temperatury w pomieszczeniach – rolety zewnętrzne sprawdzają się także w tej kwestii, ponieważ pomagają nie przegrzać ani nie wychłodzić pomieszczeń, niezależnie od pory roku. Ich atutem jest również zapewnianie bezpieczeństwa, ponieważ są bardzo wytrzymałe i trudno je zniszczyć. Dzięki temu potencjalni włamywacze mogą poczuć się zniechęceni.

Zdjęcie główne: pexels.com/Sophie Louisnard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Poznaj nowoczesne rozwiązania, z których korzystają fani piłki nożnej.
Jakie obuwie zabrać na zimowy wyjazd w góry?
Jakie obuwie zabrać na zimowy wyjazd w góry?
Przed Tobą wyjazd w góry? Zadbaj o swoje bezpieczeństwo, wybierając odpowiednie buty!
Jakie słuchawki wybrać do biura?
Jakie słuchawki wybrać do biura?
Jakie modele będą najlepsze? Podpowiadamy!
Tatuaż – jak przygotować się do niego odpowiedzialnie?
Tatuaż – jak przygotować się do niego odpowiedzialnie?
Zrobienie tatuażu to poważna i mocno zobowiązująca decyzja, dlatego musi być podjęta świadomie i odpowiedzialnie. Przed wykonaniem swojego pierwszego tatuażu przekonaj się, co należy wiedzieć o tatuowaniu i jak się przygotować na sesję w studiu.
Ostatnie wpisy
Polecamy