Podcasty o biznesie, które warto znać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Choć ciężko nauczyć się sztuki zarządzania poprzez słuchanie, warto czasem wspomóc się doświadczeniem i refleksjami bardziej doświadczonych niż Ty biznesmenów. Czasem jedno trafne zdanie potrafi zmienić punkt widzenia na jakąś sprawę i zaowocować nowymi pomysłami. Oto garść podcastów o biznesie, których warto posłuchać, by zmienić w swojej firmie coś na lepsze!

Mała Wielka Firma – Marek Jankowski

W każdy poniedziałek pan Marek Jankowski dzieli się słuchaczami wiedzą na temat prowadzenia firmy i rozwiązywania problemów, które być może często spędzają Ci sen z powiek. Jeśli chcesz skuteczniej pozyskiwać klientów, wzmocnić swój wizerunek i dodać energii własnej firmie, zacznij słuchać Małej Wielkiej Firmy. Zaletą podcastu jest to, że każdy odcinek zapoznaje Cię z nową dziedziną z zakresu prowadzenia biznesu, a na antenę zapraszani są różni analitycy i eksperci.

Prawo dla biznesu – Piotr Kantorowski

Prowadząc biznes, zapewne nie raz przyszło Ci się zmierzyć z jakimiś zagwozdkami prawnymi. Przepisy często bywają zawiłe, a ich interpretacja w odniesieniu do Twojej firmy nie zawsze jest rzeczą oczywistą. Aby nie utknąć w meandrach prawa, posłuchaj czasem kogoś, kto ma w tej materii doświadczenie. Nie czekaj, aż problem rozrośnie się do monstrualnych rozmiarów, lecz rozwiązuj je, jak tylko się pojawią.

Zarabiam w biznesie – Adam Grzesik

Jeśli czujesz, że Twój biznes utknął w martwym punkcie, posłuchaj Adama Grzesika, który chętnie dzieli się wiedzą z zakresu sprzedaży, finansów i pozyskiwania klientów. Adam jest osobą bardzo konkretną, dlatego jeśli nie lubisz lania wody, posłuchaj Grzesika i naucz się zarabiać dużo więcej we własnej firmie!

Przygody przedsiębiorców – Adrian Gorzycki i Bartosz Kolanek

Biznes jako niesamowita przygoda? To możliwe! Przygody przedsiębiorców to podcast, w którym biznes maluje się jako przygoda, pełna niebezpieczeństw, ale też skarbów. Zaletą audycji jest to, że na antenę zapraszani są nie tylko goście działający w sferze online, ale też osoby prowadzące tradycyjne przedsiębiorstwa.

5 zmysłów w biznesie – Adam Dobrzyński

Ten podcast o ciekawie brzmiącej nazwie nauczy Cię skutecznych strategii marketingowych i sprzedażowych bazujących na zmysłach i emocjach kupujących. Prowadzący rozwija też zagadnienia z zakresu rozwoju osobistego i sprzedaży talentów, dlatego jeśli czujesz, że tkwi w Tobie potencjał, którego nie potrafisz z siebie wydobyć, posłuchaj Adama Dobrzyńskiego i nabierz wiatru w żagle!

Dzień dobry podatki – Michał Wilk

Choć tematu podatków unikasz jak ognia, z tym zagadnieniem też się trzeba rozprawić. Od płacenia nie uciekniesz, a my podpowiadamy, jaki podcast naświetli Ci nieco zawiłości polskiego prawa podatkowego. Z tym prowadzącym przybędzie Ci wiedzy, a wyliczanie składek stanie się dużo łatwiejsze.

The Pitch

I na koniec podcast prowadzony w języku angielskim. Na antenie The Pitch prawdziwi startupowcy spotykają się z prawdziwymi inwestorami. Jeśli pomysł i prototyp produktu są chwytliwe, startupowcy otrzymują wsparcie inwestorów, jeśli nie – wiedzą, w którym kierunku rozwijać swój produkt. Podcast pomaga zrozumieć, co się dzieje w głowach inwestorów i jak rozwijać produkty, by ich zainteresować.

Zdj. główne: Austin Distel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

trzynaście + jeden =

Rekomendowane
Działania offline i online – czy warto je łączyć w reklamie?
Działania offline i online – czy warto je łączyć w reklamie?
Kampanie reklamowe to działanie kompleksowe, które powinno odbywać się na wielu płaszczyznach. Dowiedz się więc, dlaczego warto łączyć ze sobą działania online i offline.
Darowizny i 1% podatku – czyli o sposobach wsparcia hospicjum
Darowizny i 1% podatku – czyli o sposobach wsparcia hospicjum
Dowiedz się, jak wsparcie hospicjum może przybrać różne formy – od darowizn po przekazanie 1% podatku. Poznaj możliwości, jakie daje prawo i dowiedz się, jak możesz pomóc.
Czy warto inwestować w bransoletki permanentne?
Czy warto inwestować w bransoletki permanentne?
Dowiedz się, jak inwestycja w bransoletki permanentne może być rentownym przedsięwzięciem. Odkryj wszystkie zalety i wady tej unikalnej formy biżuterii.
Ostatnie wpisy
Polecamy