Dziś obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co roku na całym świecie z powodu palenia papierosów i narażenia na oddziaływanie dymów tytoniowego umiera prawie 6 milionów ludzi. Dzięki inicjatywie w Polsce od 1991 roku udało się rzucić palenie ponad 3 milionom osób.

Historia tego święta rozpoczyna się w latach 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, gdy amerykański dziennikarz Lynn Smith pracujący w redakcji lokalnej gazety „Monticello Times” w Minessocie rozpoczął społeczną kampanię. Dziennikarz chciał zachęcić swoich czytelników do rzucenia palenia przynajmniej na jeden dzień. Akcja rozpoczęła się pod hasłem 'Don’t Smoke Days” i przyciągnęła prawie 150 tysięcy zaangażowanych osób. Tym, którym udało się zerwać z nałogiem w ramach nagrody oferowano zdjęcie na okładce gazety, takich ludzi było prawie 300. W kolejnych latach akcja objęła nowe stany i większość palaczy w USA. Sukces inicjatywy był niezaprzeczalny, dlatego Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem ustanowiło 3 czwartek listopada Dniem Rzucania Palenia.

Aplikacja, która pomoże Ci rzucić palenie

Sposobów na zerwanie z nałogiem jest wiele: terapia, plastry, podjadanie zdrowych przekąsek czy zmiana codziennych rytuałów. Według badań WHO na świecie papierosy pali co 7 człowiek. Warto zatem w walce z nałogiem spróbować wielu metod. Jedną z nich mogą być aplikacje na telefonie. Stworzone na potrzeby walki z przyzwyczajeniami palaczy aplikacje mają za zadanie utrzymywać aktualne, indywidualne statystyki, przygotowywać wyzwania i listy dotychczasowych osiągnięć. Aplikacje zawierają także naukowe metody rzucania palenia, prowadza dziennik palaczy pokazujący zaoszczędzone pieniądze i regularnie informują o zdrowotnych efektach niepalenia.

Fot. Tumisu/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać najlepszą karmę dla twojego pupila: poradnik dla właścicieli zwierząt
Jak wybrać najlepszą karmę dla twojego pupila: poradnik dla właścicieli zwierząt
Dowiedz się, jakie czynniki są istotne przy wyborze karmy dla twojego zwierzęcia. W artykule poruszamy temat składników odżywczych, preferencji smakowych twojego pupila i specyfiki różnych ras.
Porównanie technologii skanowania 3D – jak wybrać odpowiednie urządzenie dla swoich potrzeb
Porównanie technologii skanowania 3D – jak wybrać odpowiednie urządzenie dla swoich potrzeb
Zrozum różnice i podobieństwa między technologiami skanowania 3D, aby dobrze zainwestować i spełnić swoje potrzeby w kwestii skanowania.
Jak się zachowywać na spotkaniach biznesowych?
Jak się zachowywać na spotkaniach biznesowych?
Świadome kształtowanie relacji poprzez odpowiednią mimikę czy postawę to cenna umiejętność, którą warto wykorzystać w czasie spotkań biznesowych. Zobacz, na co zwrócić uwagę, aby zrobić dobre wrażenie!
Ostatnie wpisy
Polecamy