Dziś obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co roku na całym świecie z powodu palenia papierosów i narażenia na oddziaływanie dymów tytoniowego umiera prawie 6 milionów ludzi. Dzięki inicjatywie w Polsce od 1991 roku udało się rzucić palenie ponad 3 milionom osób.

Historia tego święta rozpoczyna się w latach 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, gdy amerykański dziennikarz Lynn Smith pracujący w redakcji lokalnej gazety „Monticello Times” w Minessocie rozpoczął społeczną kampanię. Dziennikarz chciał zachęcić swoich czytelników do rzucenia palenia przynajmniej na jeden dzień. Akcja rozpoczęła się pod hasłem 'Don’t Smoke Days” i przyciągnęła prawie 150 tysięcy zaangażowanych osób. Tym, którym udało się zerwać z nałogiem w ramach nagrody oferowano zdjęcie na okładce gazety, takich ludzi było prawie 300. W kolejnych latach akcja objęła nowe stany i większość palaczy w USA. Sukces inicjatywy był niezaprzeczalny, dlatego Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem ustanowiło 3 czwartek listopada Dniem Rzucania Palenia.

Aplikacja, która pomoże Ci rzucić palenie

Sposobów na zerwanie z nałogiem jest wiele: terapia, plastry, podjadanie zdrowych przekąsek czy zmiana codziennych rytuałów. Według badań WHO na świecie papierosy pali co 7 człowiek. Warto zatem w walce z nałogiem spróbować wielu metod. Jedną z nich mogą być aplikacje na telefonie. Stworzone na potrzeby walki z przyzwyczajeniami palaczy aplikacje mają za zadanie utrzymywać aktualne, indywidualne statystyki, przygotowywać wyzwania i listy dotychczasowych osiągnięć. Aplikacje zawierają także naukowe metody rzucania palenia, prowadza dziennik palaczy pokazujący zaoszczędzone pieniądze i regularnie informują o zdrowotnych efektach niepalenia.

Fot. Tumisu/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Poznaj nowoczesne rozwiązania, z których korzystają fani piłki nożnej.
Jak dbać o ochronę firmowych danych?
Jak dbać o ochronę firmowych danych?
Dbasz o odpowiednie zabezpieczenie poufnych informacji biznesowych? Dowiedz się, jakie metody pozwalają wzmocnić ochronę danych w Twojej firmie.
Startup Heroes Meetup już w czwartek!
Startup Heroes Meetup już w czwartek!
Zobacz, jak zrobić pierwszy krok do założenia własnego biznesu.
Zakup maszynki do golenia – na co zwrócić uwagę?
Zakup maszynki do golenia – na co zwrócić uwagę?
Na co zwracać uwagę przy wyborze maszynki elektrycznej do golenia? Oto kwestie, nad którymi warto się zastanowić.
Ostatnie wpisy
Polecamy