Smoking, garnitur, czy frak – co wybrać na ślub?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W życiu każdego człowieka jest kilka wyjątkowych momentów, jakie zostają w pamięci na zawsze. To niepowtarzalne wydarzenia, do których każdy chciałby się jak najlepiej przygotować. Ślub bez zwątpienia się do nich zalicza. Co powinien wtedy założyć Pan Młody?

Najczęściej w trakcie wesela większość spojrzeń kradnie kreacja Panny Młodej. Może zauroczyć romantycznymi koronkami lub strojnością, przez co będzie prezentować się niczym księżniczka. Będzie wyglądać przepięknie i będzie się wyróżniać. A co z Panem Młodym? Wydawałoby się, że stanowi tło swojej wybranki, ale to również jego dzień i on też powinien wyróżnić się na tle pozostałych uczestników wesela. Zastanówmy się, jak w takim razie powinna wyglądać nasza stylizacja i jakie opcje możemy wziąć pod uwagę?

Smoking, garnitur, frak – czyli co mamy do wyboru?

Ślubna stylizacja może inaczej wyglądać w zależności od preferencji Pana Młodego i tego, jaka ma być oprawa wesela. Najbardziej oficjalnym i eleganckim strojem będzie frak. Jego cechą charakterystyczną są wydłużone poły i atłasowe klapy. Przy spodniach nie ma mankietów, za to są lampasy. Do fraka nosi się specjalną białą koszulę.

Następny na liście jest garnitur ślubny. Jest mniej oficjalny i bardziej uniwersalny niż frak. Jest to najczęstszy wybór przyszłych Panów Młodych. Górna część to jednorzędowa lub dwurzędowa marynarka. Dolną część stanowią spodnie bez mankietów. Część mężczyzn decyduje się na dodanie do stroju kamizelki z musznikiem, inni natomiast preferują tradycyjny krawat.

I ostatnia propozycja to smoking. Jest czymś pomiędzy frakiem i garniturem, szykowny i elegancki. W skład smokingu wchodzi jedno bądź dwurzędowa czarna marynarka i czarna mucha. Do tego kamizelka biała albo czarna. Spodnie mają atłasowy lampas. Cechą charakterystyczną stroju jest pas hiszpański. Szukając takiego ubrania, dobrą propozycją będzie smoking od Lancerto. Wykonany jest z dobrych jakościowo materiałów, dobrze skrojony i starannie uszyty.

Kiedy sprawdzą się poszczególne opcje?

Wszystkie wyżej wymienione stylizacje sprawdzą się podczas wesela doskonale. Jednak w zależności od oprawy, inną z tych opcji powinniśmy wziąć pod uwagę. Frak możemy założyć wtedy, kiedy planujemy bardzo eleganckie przyjęcie na sali bankietowej w hotelu bądź domu weselnym i odbywa się ono wieczorową porą. W innych sytuacjach będzie zbyt formalny.

Następny na liście jest smoking. Chociaż ma nieco niższy poziom formalności niż frak, jego również zakłada się na eleganckie przyjęcia odbywające się wieczorem. Nie możemy go założyć na ślub odbywający się w ciągu dnia lub wtedy, kiedy ma być w klimacie boho.Największe pole do manewru pozostawia garnitur ślubny. Możemy go łatwo dopasować do charakteru wesela, stroju Panny Młodej i kolorów przewodnich wydarzenia. Na wystawne przyjęcia będziemy stawiać na klasykę. Jeśli natomiast marzy nam się coś w kameralnym sielskim klimacie, możemy bez obaw sięgnąć po takie kolory jak brąz, ciemna zieleń albo po wzory jak krata. Modele, jakie sprawdzą się w każdym z wymienionych wariantów, znajdziemy na stronie https://www.lancerto.com/pl/.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Poznaj nowoczesne rozwiązania, z których korzystają fani piłki nożnej.
Najlepsze pomysły na wieczór kawalerski
Najlepsze pomysły na wieczór kawalerski
Szampańskie, ale z klasą? Oto ciekawe pomysły na niezapomniany wieczór kawalerski.
Lot w tunelu aerodynamicznym – co warto o nim wiedzieć?
Lot w tunelu aerodynamicznym – co warto o nim wiedzieć?
Zastanawiasz się, czy lot w aerotunelu wymaga jakichś specjalnych umiejętności, przygotowań lub treningu? Zobacz, o czym warto wiedzieć przed skorzystaniem z tej rozrywki.
Jak utrzymać motywację do ćwiczeń fizycznych? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Jak utrzymać motywację do ćwiczeń fizycznych? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Regularna aktywność fizyczna jest kluczowa dla zdrowia i dobrego samopoczucia, ale utrzymanie motywacji do ćwiczeń może być trudne, szczególnie w przypadku osób początkujących. W tym artykule przedstawiamy kilka porad na utrzymanie motywacji, które pomogą Ci w codziennym treningu.
Ostatnie wpisy
Polecamy