Jak firma może być eko?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ekologia to w dzisiejszych czasach bardzo głośny i poważny temat. W dobie kryzysu klimatycznego wszystkie działania na rzecz ochrony środowiska mają sens i duże znaczenie. Przedsiębiorstwa często zmagają się z problemem dużej produkcji śmieci oraz ogromnym śladem węglowym. Przedstawiamy kilka sposobów na to, aby zmienić ten stan rzeczy!   

Ekologiczny marketing   

Reklama dźwignią handlu – to oczywiste. Niestety materiały marketingowe rozdawane przez różne firmy najczęściej stają się śmieciami w przeciągu kilku minut od wręczenia ich potencjalnym klientom. Ulotki, gazetki i inne tego typu materiały to marnotrawstwo papieru, ponieważ większość ludzi i tak ich nie przeczyta. Dużo lepszym rozwiązaniem jest stworzenie strony internetowej z informacjami o firmie i odnośnik do niej umieścić na banerach czy plakatach promocyjnych w formie kodu QR. Zainteresowani zeskanują kod i dowiedzą się o Twojej ofercie bez produkowania nadmiernych śmieci. Jeśli chcesz rozdawać drobne upominki dla klientów, postaw na ekologiczne materiały, na przykład naklejki eko, które ulegają biodegradacji. 

Dobrym pomysłem jest także stworzenie faktycznie użytecznych gadżetów promocyjnych, na przykład kubków czy długopisów. Są one bardziej kosztowne, ale na pewno przydadzą się obdarowanym klientom i zapadną im w pamięć bardziej niż ulotka czy broszura.  

Ekologiczne opakowania   

Jeśli prowadzisz firmę wysyłkową, postaraj się jak najbardziej ograniczyć plastik w pakowanych zamówieniach. Obecnie dostępne na rynku opcje dają możliwość bezpiecznego zapakowania przesyłki z całkowitym pominięciem plastiku. Folię bąbelkową może zastąpić gazeta czy papier, taśma klejąca może być wykonana z papieru, podobnie jak naklejka z logo firmy. Producent naklejek może wykonać dla Ciebie zestaw papierowych nalepek dla Twojego przedsiębiorstwa. Na stronie https://naklejkon.pl/category/naklejki-papierowe możesz też zobaczyć gotowe wzory naklejek i dopasować któryś z nich do swoich potrzeb. Wszystkie materiały, jakich używasz do pakowania zamówień możesz też pozyskać z drugiej ręki, dzięki czemu trafią na śmietnik później. Dużo lepszym rozwiązaniem, niż ponowne wykorzystywanie plastiku, jest jednak jego eliminowanie i korzystanie z biodegradowalnych materiałów. 

Ograniczenie emisji CO2   

Bardzo dużym i poważnym problemem zarówno małych, jak i ogromnych firm, jest wysoka emisja dwutlenku węgla. Zużywanie dużych ilości energii elektrycznej, nieprzemyślane ogrzewanie pomieszczeń oraz zanieczyszczenie, jakie powoduje produkcja towarów przyczyniają się do ocieplenia klimatu i zanieczyszczenia powietrza. Aby zniwelować skutki szkód wyrządzonych dla środowiska, możesz zobowiązać się do posadzenia takiej ilości drzew, która wyrówna i zredukuje zupełnie Twój ślad węglowy.   

Innym sposobem na bycie eko, a przy okazji naprawdę spore obniżenie kosztów utrzymania biura, jest inwestycja w fotowoltaikę. Panele słoneczne nie należą do najtańszych, jednak ich koszt szybko zwraca się w postaci śmiesznie niskich rachunków za prąd. Zamontowanie fotowoltaiki może obniżyć koszty energii nawet o 90%. Już kilka paneli wystarczy, by zasilić niewielką siedzibę firmy, a ze względu na duże ilości energii elektrycznej, jaką zużywają budynki biurowe, taka zmiana wszystkim wyjdzie na dobre!   

Zdjęcie główne: pexels.com/ready made

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto korzystać z medycyny estetycznej?
Dlaczego warto korzystać z medycyny estetycznej?
W ostatnim czasie obserwuje się wzrost zainteresowania zabiegami estetycznymi, które przyciągają zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W związku z tym w dużych miastach pojawia się coraz więcej miejsc, gdzie można skorzystać z takich usług.
Jak właściwie dobrać sprzęt do różnych typów połowów?
Jak właściwie dobrać sprzęt do różnych typów połowów?
Poradnik dla miłośników połowów! Odkryj, jak dobrze dobrać sprzęt do różnych typów połowów, aby zapewnić sobie jak najlepsze doświadczenia.
Co sprawdzić przed otworzeniem firmy w Niemczech?
Co sprawdzić przed otworzeniem firmy w Niemczech?
Wiemy, na co zwrócić uwagę przy zakładaniu własnej firmy na terenie Niemiec!
Ostatnie wpisy
Polecamy