5 pomysłów na integrację firmową

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dla prawidłowego funkcjonowania każdej firmy potrzebna jest integracja oraz dobry kontakt między współpracownikami. Dobra, przyjazna atmosfera w pracy to podstawa, jeśli chce się dbać o satysfakcję pracowników z wykonywanych zadań. Nie da się jednak zbudować prawdziwie zażyłej i bliskiej relacji z kimś, kogo znamy tylko na stopie pracowniczej. W pracy każdy jest trochę inny, niż na co dzień, nieco bardziej opanowany, wyciszony, mniej wylewny. Właśnie z tego powodu tak ważnym elementem prowadzenia firmy oraz zarządzania zespołem są imprezy integracyjne. Przedstawiamy pięć pomysłów na udaną integrację firmową.   

Bal integracyjny   

Codzienna praca może być nużąca i sprawiać, że pracownicy zapominają o tym, jak dobrze można się bawić na balach i imprezach tanecznych. To dla wszystkich okazja, aby założyć najlepsze ubrania i pokazać się od nieznanej wcześniej strony. Ile razy widzi się bowiem kolegę z biurka obok w eleganckim garniturze i lakierkach? Ile razy widzi się koleżankę z innego działu w długiej wieczorowej sukni? No właśnie! Na takim balu zespół będzie miał okazję poznać się lepiej i od zupełnie innej strony.   

Event firmowy   

Doskonałą okazją do integracji są także rozmaite eventy, które można organizować nawet kilka razy do roku. Organizacja eventów nie należy do łatwych zadań, jednak nie musisz się tym martwić, ponieważ wszystkim profesjonalnie zajmie się firma eventowa. Możliwości masz za to bardzo wiele, od zwykłego grilla z atrakcjami, aż po koncert lokalnej lub ogólnopolskiej gwiazdy. Na takie wydarzenia pracownicy mogą oczywiście przyjść ze swoimi życiowymi partnerami albo rodziną. To kolejna szansa na nawiązanie nowych przyjaźni i kontaktów. 

Wyjazd integracyjny  

Chociaż jest to dosyć drogie rozwiązanie, nie ma lepszego sposobu na zintegrowanie grupy, niż kilkudniowy wyjazd. Eventy dla firm w hotelach oraz miejscowościach turystycznych są bardzo atrakcyjne, a atmosfera wyjazdu i związana z nim ekscytacja świetnie wpłyną na relacje między pracownikami i pozwolą im zapomnieć o codziennych obowiązkach zawodowych. Podczas takiej integracji ma się okazję poznać współpracowników całkowicie prywatnie i w najbardziej naturalnych warunkach.   

Letni grill   

Kiedy pogoda temu sprzyja, fantastycznym pomysłem będzie zorganizowanie firmowego grilla. Swobodna atmosfera, dobre jedzenie, zimne piwo i prażące, letnie słońce to doskonałe warunki do integracji całego zespołu. Pamiętaj tylko, aby zadbać zarówno o dobrej jakości mięso, jak i smaczne, różnorodne opcje wegetariańskie oraz wegańskie, tak by nikt nie poczuł się pominięty, ani nie wyszedł z integracji głodny. Imprezy plenerowe wiążą się często z ryzykiem zepsucia pogody, dlatego warto wypożyczyć na taką okazję namiot, w którym w razie deszczu czy mocnego wiatru można dalej się bawić.  

Popołudnie w salonie VR

Bardzo popularną ostatnio aktywnością na firmowe integracje jest wizyta w salonie wirtualnej rzeczywistości. Choć na rynku zestawy do VR są dostępne już od kilku lat, nadal jest to nowinka, z której niewiele osób miało okazję skorzystać. Takie wyjście będzie ogromną atrakcją zwłaszcza dla fanów technologii oraz zapalonych graczy. Gry przenoszące do wirtualnej rzeczywistości z pewnością zapewnią wszystkim uczestnikom niezapomniane wrażenia, a przy tym mnóstwo śmiechu i fantastyczną zabawę, a o to przecież właśnie chodzi!

Zdj. główne: Clay Banks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Poznaj nowoczesne rozwiązania, z których korzystają fani piłki nożnej.
Białe laski dla niewidomych – dlaczego są tak ważne?
Białe laski dla niewidomych – dlaczego są tak ważne?
Laski dla osób niewidomych to niezwykle ważne narzędzie, które pomaga w poruszaniu się w otoczeniu. Jednym z rodzajów lasek dla niewidomych są białe laski, które mają szczególne znaczenie w społeczeństwie. W tym artykule przedstawiamy, dlaczego białe laski są tak ważne dla osób niewidomych.
Jak dbać o kręgosłup?
Jak dbać o kręgosłup?
Profilaktyka, a nie leczenie? Jesteśmy za! Sprawdź, jak zadbać o swój kręgosłup, prawidłowo organizując swoje stanowisko pracy i wykonując odpowiednie ćwiczenia. Nie pozwól, by siedzący tryb życia Cię zatrzymał.
Jak zrobić piwo w domu? Warzenie piwa bez tajemnic
Jak zrobić piwo w domu? Warzenie piwa bez tajemnic
Domowe piwo, uwarzone własnoręcznie, może dawać nie tylko wspaniały smak trunku, ale i ogromną satysfakcję. Jak zacząć je sporządzać? Poznaj instrukcję krok po kroku!
Ostatnie wpisy
Polecamy