Antyperspirant dla mężczyzn – po jaki warto sięgać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Antyperspiranty nie tylko niwelują brzydki zapach, lecz też hamują wydzielanie potu. Zawierają sole glinu, które wchodzą w kontakt z wilgocią, rozpuszczają się i tworzą żel. Dzięki temu działają jako tymczasowa bariera nad gruczołami potowymi. Dzięki nim mniej potu dociera do powierzchni skóry. Sprawdź, jaki antyperspirant wybrać!

Czego dotyczy problem?

Jeśli masz problem tylko z nieprzyjemnym zapachem, możesz sięgnąć po dezodorant. Jeżeli cierpisz na nadmierną potliwość, wypróbuj dobry antyperspirant przebadany klinicznie. Świetnie sprawdzi się kosmetyk z 15-procentowym chlorkiem glinu. Zapewni skuteczną ochronę przed nadmiernym potem w każdej sytuacji i dzięki temu doda Ci pewności siebie.

Niezależnie od tego czy wybierzesz dezodorant, czy antyperspirant, pamiętaj, by dopasować go do rodzaju skóry. Jeżeli masz wrażliwe pachy lub stany chorobowe, takie jak egzema lub łuszczyca, wypróbuj formułę bezzapachową. Jeśli Twoja skóra ma tendencję do przesuszania się, sięgnij po produkt o miękkiej konsystencji lub z dodatkiem odżywek.

Antyperspiranty w sztyfcie

Niesłabnącą popularnością cieszą się antyperspiranty w sztyfcie. Nie tylko skutecznie hamują produkcję potu, lecz także pielęgnują skórę. Zazwyczaj są małe i poręczne, dlatego bez problemu włożysz je do plecaka lub torby. Możesz je łączyć z ulubionymi perfumami lub wodą kolońską, ponieważ nie mają zapachu lub jest on subtelny.

Antyperspiranty w aerozolu

Wspomniane kosmetyki zazwyczaj zawierają alkohol, który chłodzi i dezynfekuje. W związku z tym świetnie sprawdzają się w upały. Jeśli jednak masz wrażliwą skórę, zdecyduj się na antyperspirant bez alkoholu – nie będziesz musiał się martwić podrażnieniami. W takiej sytuacji poszukaj kosmetyku z talkiem, który wchłania wilgoć i nie pozostawia przy tym mokrych plam na ubraniach. Musisz się jednak liczyć z białymi śladami na odzieży. Niestety możesz mieć problem z ich usunięciem. Jeżeli lubisz nosić czarne ubrania, kup specjalny antyperspirant chroniący przed zabrudzeniami.

Kosmetyki w kremie

Jeśli masz wrażliwą skórę, zdecyduj się na antyperspirant w kremie. Chroni przed podrażnieniami i pielęgnuje. Zwykle nie zostawia nieestetycznych plam na ubraniach. Nie podrażnia skóry, dlatego możesz go stosować zaraz po depilacji. Poszukaj produktu zawierającego talk, który świetnie wchłania wilgoć i pozostawia delikatny zapach. Unikaj go jednak, jeśli masz problemy z suchą skórą.

Antyperspiranty w kulce

Wielu producentów proponuje również antyperspiranty w kulce. Zazwyczaj mają przyjemny, odświeżający, delikatny zapach, który dodaje energii do działania. Przyjmują formę żelu lub płynu. Zaczynają działać zaraz po nałożeniu na skórę i, co ważne, nie podrażniają jej. Zanim zaczniesz się ubierać, poczekaj, aż preparat wyschnie. W przeciwnym razie może zostawić na materiale brzydkie plamy. 

Jak stosować antyperspirant?

Co ciekawe, antyperspirant najlepiej stosować na noc. Gruczoły potowe mają wtedy więcej czasu na wchłonięcie aluminium. Temperatura ciała obniża się w nocy, dlatego mniej się pocisz. Dzięki temu preparat może spokojnie wchłonąć się w skórę i hamować wydzielanie potu. Nie musisz aplikować go ponownie rano, nawet po prysznicu. Kiedy aluminium wniknie w gruczoły potowe, woda go nie zmyje. Ale prysznic zaraz po zastosowaniu antyperspirantu, zmniejszy skuteczność kosmetyku. Pamiętaj, by trochę odczekać.

Antyperspirant jest silniejszy niż standardowy dezodorant, dlatego może podrażniać wrażliwą skórę. Nie używaj go bezpośrednio po goleniu ani na popękaną, wilgotną lub podrażnioną skórę. W przeciwieństwie do dezodorantu możesz go stosować w różnych miejscach, np. pod pachami, na dłoniach, stopach, twarzy, plecach i klatce piersiowej. Nie używaj antyperspirantu we wrażliwych miejscach, takich jak pachwiny, bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Podczas wybierania produktu, sprawdź, jak długo działa. Dobierz go do swojego stylu życia i poziomu nasilenia potu. Preparat może zawierać takie składniki aktywne jak chlorek glinu, chlorohydrat glinu i hydroksybromek glinu. Pamiętaj, że niektóre składniki działają lepiej niż inne.

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak utrzymać porządek w torebce? Praktyczne porady dla każdej kobiety
Jak utrzymać porządek w torebce? Praktyczne porady dla każdej kobiety
Zapomnij o chaosie w torebce! Odkryj proste i skuteczne metody utrzymania porządku, które pozwolą lepiej zorganizować przestrzeń i z łatwością znaleźć wszystko, czego potrzebujesz.
Badanie PSA – na czym polega?
Badanie PSA – na czym polega?
Czym jest badanie PSA? W tym artykule dowiesz się jak przebiega, kogo dotyczy i dlaczego jest bardzo ważne.
Samochód z LPG – czy warto?
Samochód z LPG – czy warto?
Czy samochód na gaz ma więcej zalet, czy wad? Oto argumenty zwolenników i przeciwników takich maszyn.
Ostatnie wpisy
Polecamy