Connect with us

Zdrowie

Nietypowe powikłania po koronawirusie. Mogą pojawić się zaburzenia erekcji

Covid-19 może wpłynąć na życie intymne? Sprawdź, co mówią eksperci!

Opublikowany

w dniu

Potrzebujesz 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób, które przebyły zakażenie koronawirusem zmaga się z licznymi powikłaniami. Według specjalistów mogą pojawić się wśród nich również i te wpływające na jakość pożycia intymnego.

Wśród najpopularniejszych powikłań po przebyciu COVID-19 wymieniane są m.in. przewlekłe zmęczenie i osłabienie, problemy sercowo-naczyniowe, zaburzenia pamięci i tzw. „mgła mózgowa”. Okazuje się, że oprócz nich mogą pojawić się i takie, których większość z nas zupełnie by się nie spodziewała.

Amerykańska lekarka dr Deny Grayson, często zabierająca głos na temat pandemii Covid-19 stwierdziła na łamach New York Post, że negatywne skutki koronawirusa mogą również negatywnie wpłynąć na życie intymne mężczyzn. Według niej istnieje poważna obawa, że mogą mieć oni długoterminowe problemy z zaburzeniami erekcji spowodowanymi przez Covid-19, ponieważ wpływa on także na układ naczyniowy. Ekspertka podkreśliła również, że stanowi to poważny problem, którego konsekwencje mogą być odczuwalne przez bardzo długi czas.

Fot. Damir Spanic/Unsplash

Jest absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz animacji kultury. Współpracowała m.in. z Grupą Wirtualna Polska oraz Grupą Eurozet. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu tekstów o tematyce lifestylowej.

Kliknij by skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne