Connect with us

Sport

Ranking „50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie”. Kto na czele?

Zobacz, kto znalazł się na liście „50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie”.

Opublikowany

w dniu

Potrzebujesz 1 min. aby przeczytać ten wpis

Magazyn „Forbes” wspólnie z firmą Pentagon Research opublikował ranking „50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie” w 2020 roku. Sprawdź, komu tym razem przypadło prestiżowe wyróżnienie!

W tym roku na szczycie podium znalazł się Robert Lewandowski, który pokonał ubiegłorocznego laureata Zbigniewa Bońka, Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na trzecim miejscu uplasował się z kolei Czesław Lang, organizator Tour de Pologne. Warto także dodać, że w pierwszej dziesiątce znalazła się również Iga Świątek, tegoroczna zwyciężczyni wielkoszlemowego French Open 2020.

Zobaczcie, kto jeszcze trafił do pierwszej dziesiątki zestawienia:

  1. Robert Lewandowski
  2. Zbigniew Boniek
  3. Czesław Lang
  4. Adam Małysz
  5. Marcin Gortat
  6. Daniel Obajtek
  7. Zygmunt Solorz
  8. Kamil Stoch
  9. Jakub Błaszczykowski
  10. Iga Świątek

Ranking „50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie” powstaje z inicjatywy miesięcznika Forbes oraz firmy Pentagon Research. Wyboru dokonuje kapituła w skład której wchodzą m.in. specjaliści związani z polskim sportem oraz byli sportowcy. Pierwsze zestawienie zostało opublikowane w 2015 roku, wówczas na jego czele także znalazł się napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski.

Fot. Alexander Hassenstein/Getty Images Sport/Getty Images

Jest absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz animacji kultury. Współpracowała m.in. z Grupą Wirtualna Polska oraz Grupą Eurozet. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu tekstów o tematyce lifestylowej.

Kliknij by skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne