Connect with us

Sport

Polska poza piłkarskim Euro 2020

To kolejny duży turniej na przestrzeni ostatnich lat, w którym polska reprezentacja nie osiąga pozytywnych wyników.

Opublikowany

w dniu

Potrzebujesz 2 min. aby przeczytać ten wpis

2 bramki kapitana Roberta Lewandowskiego nie wystarczyły do zwycięzca z reprezentacją Szwecji.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn rozpoczęły się dla Polaków bardzo boleśnie. Po słabym meczu polska reprezentacja odnotowała porażkę ze Słowacją. Zdecydowanie lepszy mecz z Hiszpanią i wywalczenie remisu 1:1 przedłużyły szansę zespołu na awans z grupy. W ostatnim grupowym spotkaniu Polacy musieli pokonać reprezentację Szwecji. Niestety już w drugiej minucie Szwedzi strzeli bramkę, a na wyrównującego gola trzeba było czekać do drugiej połowy. Emocji dostarczył Robert Lewandowski, który po drugim golu Szwecji ponownie wyrównał wynik, jednak starania Polaków nie wystarczyły. W doliczonym czasie gry zwycięską bramkę zdobył Claesson i Szwecja ostatecznie wyeliminowała Polskę po wygranej 3:2.

Rozczarowany kapitan

Po przegranym spotkaniu wywiadu udzielił między innymi kapitan reprezentacji Robert Lewandowski. Jeden z najlepszych napastników na świecie przyznał, że drużyna pokazała zaangażowanie i determinację, ale zabrakło umiejętności. Rozczarowany Lewandowski przyznał w rozmowie, że widzi od dłuższego czasu, że jego gole w reprezentacji nic nie dają.

Zdjęcie główne: Gonzalo Arroyo/UEFA/Getty Images

Absolwentka dziennikarstwa sportowego i filologii polskiej. Copywritingiem zainteresowała się ze względu na miłość do słowa pisanego oraz pracy kreatywnej. Jej zainteresowania to siatkówka, historia prasy sportowej, jak również współczesna literatura polska.

Kliknij by skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne