Jan Błachowicz wyprzedza McGregora w rankingu P4P!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Polski Mistrz UFC w kategorii półciężkiej na liście najlepszych zawodników, bez podziału na wagę, wyprzedził legendarnego Conora McGregora.

Polski zawodnik został umieszczony na liście po raz pierwszy w grudniu 2020 roku, wtedy zajmował 15. miejsce. Tera udało mu się awansować o jedną pozycję i wyprzedzić najbardziej utytułowanego zawodnika UFC Conora McGregora. Irlandczyk kilka dni temu został znokautowany w walce z Dustinem Poirierą, który obecnie zajmuje 7 miejsce w rankingu Pound-for-Pound. Jan Błachowicz zdobył pas mistrzowski UFC w wadzie półciężkiej 27 września 2020 roku pokonując przez TKO Dominicka Reyesa w 2. rundzie walki.

Kolejna walka

Następnym przeciwnikiem polskiego zawodnika będzie mistrz kategorii średniej Israel Adesanya, który w rankingu P4P zajmuje 3 miejsce. Jan Błachowicz będzie bronił mistrzowskiego pasa, tym czasem pochodzący z Nigerii bokser będzie miał okazje zdobyć tytuły 2 kategorii wagowych jednocześnie, średniej oraz półciężkiej . Walka odbędzie się 6 marca na gali UFC 259.