Historyczny sukces Huberta Hurkacza!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polski tenisista pokonał w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju Wimbledon legendę światowego tenisa Rogera Federera i awansował do półfinału.

Rozstawiony w turnieju z numerem 6 Szwajcar był jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa na londyńskiej trawie. Do meczu ćwierćfinałowego radził sobie dobrze, z każdym spotkaniem poprawiając swoją dyspozycję. Początek meczu z Hubertem nie należał do najłatwiejszych, gdyż Polak od początku stawiał trudne warunki i już w drugim gemie serwisowym Federera miał szanse na przełamanie. Ostatecznie przełamanie nastąpiło przy stanie 4:2, dzięki czemu Hurkacz spokojnie doprowadził do zwycięstwa w pierwszym secie. Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana, dlatego wynik rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku, ponownie na korzyść Polaka. W ostatnim secie Wrocławianin dokonał to, czego nie udało się jeszcze nikomu na Wimbledonie i pokonał Rogera Federera 6:0, ostatecznie wyrzucając legendę z turnieju.

Starcie w półfinale

W walce o finałowy mecz Hubert Hurkacz zmierzy się z Włochem Matteo Berrettinim. Spotkanie odbędzie się w piątek, jednak organizatorzy nie podali jeszcze dokładnej godziny rozpoczęcia meczu. Jeśli Polakowi uda się awansować do finału to ma szansę na awans do czołowej 10 rankingu ATP. Dzięki wygranej w ćwierćfinale Polak zarobił spore wynagrodzenie, w wysokości około 2,5 miliona złotych.

Zdjęcie główne: TPN/Getty Images Sport/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy kibic staje się analitykiem, czyli o współczesnych fanach futbolu
Poznaj nowoczesne rozwiązania, z których korzystają fani piłki nożnej.
Czy praca zdalna wpływa na twoją efektywność? Poradnik dla ambitnych
Zastanawiasz się, jak praca zdalna wpływa na efektywność? Odkryj, jak zwiększyć swoją produktywność i znaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, pracując z domu.