Connect with us

Relacje

Mądre wakacje, czyli jak ćwiczyć umysł dziecka podczas urlopu?

Dowiedz się, jak zadbać o rozwój dziecka na wakacjach.

Opublikowany

w dniu

Potrzebujesz 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wakacje to okres, podczas którego nasze dzieci powinny odpocząć od ułamków, wypracowań, reakcji chemicznych i innych szkolnych bolączek. Nie oznacza to jednak, że powinny odpocząć od ćwiczenia umysłu – jako rodzice pragniemy, aby nasze dzieci wciąż się rozwijały, i zamiast bezrefleksyjnego patrzenia w ekran smartfona wybrały rozrywkę ćwiczącą ich umysł. Czy oznacza to, że na wakacje nad morzem powinniśmy zabrać książkę do matematyki? Nic z tych rzeczy! Wybierzmy hotel, który proponuje naukę poprzez zabawę. Co to konkretnie oznacza? Tłumaczymy!

1. Kreatywne zajęcia z animatorem

Hotel z animacjami dla dzieci to podstawa podczas wyboru mądrych wakacji. Animatorzy to osoby, które przemycają naukę kreatywności i zręczności w formie ciekawych zabaw. W efekcie nasze dziecko się uczy, jednak tak dobrze się przy tym bawi, że tego kompletnie nie zauważa! Rozmaite zajęcia plastyczne wymagają od naszych pociech uruchomienia wyobraźni i pobudzenia manualnej cząstki umysłu. Kiedy podczas zajęć plastycznych nasz podopieczny dostaje od animatora rolkę papieru toaletowego i musi wymyśleć, co chce z niej wykonać, wymaga to od niego uruchomienia wszystkich szarych komórek. Nie mniej rozwijające są zawody sportowe oraz zabawy w terenie. Jak pokonać tor przeszkód w najszybszym tempie? Jak rozwiązać łamigłówkę, by ukończyć dane zadanie? Są to zabawy edukacyjne, które wymagają od naszego dziecka wysiłku umysłowego, którego – co najważniejsze –  nasze dzieci kompletnie nie odczuwają jako wysiłek!

2. Edukacyjne sale zabaw

Zwróćmy uwagę na to, czy w sali zabaw dla dzieci znajdującej się w hotelu znajduje się coś więcej niż basen z piłkami i zjeżdżalnia. Nowoczesne hotele posiadają w swojej ofercie sale zabaw o charakterze edukacyjnym. Przeglądając oferty obiektów wakacyjnych możemy natknąć się m.in. na klockarnie – są to pokoje wypełnione po brzegi klockami o różnej strukturze, formie i kształcie. To doskonała forma nauki poprzez zabawę, uwielbiana przez niemal każde dziecko. Budowanie konstrukcji z wielkich klocków wymaga od naszych dzieci pobudzenia zmysłu konstruktorskiego, a także logicznego myślenia.  W nowoczesnych salach zabaw znajdziemy także m.in. tablice interaktywne, które proponują zarówno zabawy plastyczne, jak i zagadki matematyczne, gry logiczne oraz zręcznościowe. Nauka przemycana w tej formie spodoba się każdemu dziecku!

3. Rodzinne gry logiczne i zręcznościowe

 Propozycjami dla nastolatków i starszych dzieci są gry, które wymagają zwinności i myślenia. Takimi grami są m.in. kręgle – doskonała rozrywka dla całej rodziny. Hotel z kręgielnią będzie zatem świetnym rozwiązaniem, gdy wybieramy się na wakacje z nastolatkiem. Grą, która uruchomi szare komórki u dziecka, jest także bilard – gdzie uderzyć bilę, aby odbiła się odpowiednio od ściany i trafiła w tą, którą chcemy? Do zabaw zręcznościowych zaliczymy także piłkarzyki, przy których trzeba nieźle się nagimnastykować zarówno fizycznie, jak i umysłowo! Niezaprzeczalną zaletą wszystkich tych gier jest fakt, że angażują one całą rodzinę, i oprócz ćwiczenia umysłu dzieci zacieśniają także relację miedzy domownikami.

Czy można na wakacjach połączyć naukę, zabawę i wypoczynek? Jak widać, nie jest to problemem! Podstawą jest wybór obiektu, który zapewni nam mądrą rozrywkę, a będziemy mieć pewność, że umysł naszych dzieci podczas wakacji intensywnie pracuje, podczas gdy one… po prostu doskonale się bawią!

Zdjęcie: materiał Klienta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kliknij by skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne