Connect with us

Reklama

Ranking najlepszych biur podatkowych w Polsce od rozliczeń podatku z Niemiec i Holandii. Skorzystać z pomocy specjalistów i odzyskaj swoje pieniądze

Artykuł sponsorowany

Opublikowany

w dniu

Potrzebujesz 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zwrot podatku z Niemiec lub Holandii to dodatkowe pieniądze do domowego budżetu. Polacy mogą liczyć na spore zwroty, nawet w postaci kilku tysięcy złotych. Wysokość zależy oczywiście od osiąganych dochodów i ulg podatkowych, ale i tak jest ono opłacalne. Te dwa kraje słyną z dobrych zarobków i pomocy socjalnej, dlatego tak chętnie są wybierane jako kierunki emigracji. Po ich stronie są również obowiązki – roczne zeznanie podatkowe, czyli odpowiednik naszego PIT-11. Nie jest ono skomplikowane, ale warto skorzystać z pomocy biur podatkowych do rozliczeń zagranicznych. Sprawdź najnowszy ranking na Rozliczpodatek.pl.

Rozliczenie z niemieckim Finanzamt z biurem podatkowym jest prostsze

Według danych niemieckiego federalnego urzędu statystycznego w Niemczech mieszka ponad 800 tys. osób, które mają tylko i wyłącznie polskie obywatelstwo. Wpływ na to ma bliskość granicy i lepsza perspektywa zarobkowa. Polacy od lat zarabiają w tym kraju dobre pieniądze i nie chcą wracać z powrotem do Polski. Rozliczenie podatku z Niemiec jest kolejną szansą na odzyskanie swoich pieniędzy. Roczne zeznanie podatkowe z biurem podatkowym zwiększa szanse na wyższą kwotę zwrotu podatku. Specjaliści sprawdzą przysługujące Ci ulgi i pomogą przejść bez problemu całą procedurę. 

Zwrot podatku z Holandii – ciesz się szybkim i bezpiecznym zwrotem z biurem podatkowym

Drugim atrakcyjnym kierunkiem dla naszych rodaków jest Holandia. Kraj tulipanów, jak potocznie jest nazywany, cieszy się niezmienną popularnością. Legalnie pracujący Polak może liczyć na uzyskanie zwrotu podatku za swoją pracę, o ile jego pracodawca odprowadzał za niego składki. Rozliczenie holenderskiego podatku wygląda podobnie jak w Niemczech. Niezbędnym dokumentem do rozliczenia się jest holenderska karta podatkowa – jaaropgave. Więcej o zwrocie podatku z Holandii przeczytasz na https://rozliczpodatek.pl/zwrot-podatku-z-holandii/

Dlaczego warto skorzystać z pomocy biura podatkowego?

Postęp technologiczny daje nam duże możliwości. Dziś niemal wszystko jesteśmy w stanie załatwić przez Internet. Nie inaczej jest z rozliczenie się z polskim, ale i zagranicznym urzędem skarbowym. Ranking najlepszych biur podatkowym w Polsce pomoże Ci znaleźć doradców podatkowych, którzy pomogą Ci w rozliczeniu podatku z Niemiec i Holandii. Uzyskasz informacje o ocenach zadowolonych klientów, danych kontaktowych czy adresach stron internetowych. Poznasz najlepsze firmy, które od lat pomagają Polakom w skomplikowanych sprawach podatkowych i odzyskali dla nich wiele milionów ze zwrotu podatku.

fot. nadesłane

Reklama

Odzież kolarska na lato i zimę – jakie są różnice?

Każdy, kto lubi jeździć na rowerze, wie jak ważny jest odpowiednio dobrany ubiór na rower.

Artykuł sponsorowany

Opublikowany

w dniu

Każdy, kto lubi jeździć na rowerze, wie jak ważny jest odpowiednio dobrany ubiór na rower. Amplituda średnich temperatur w Polsce jest dość duża, a więc każdy kolarz i kolarka powinni mieć w swojej szafie odpowiednio dobrane ubrania na rower. O ile latem nie ma większych problemów z tym, by dobrać dobre ubranie na rower, o tyle zimą albo jesienią sytuacja ulega diametralnej zmianie. Z pewnością warto tutaj stawiać na sprawdzone rozwiązania odzieżowe, z którymi stoi odpowiednie doświadczenie oraz wiedza na temat ubrań dla wyczynowych kolarzy czy też weekendowych rowerzystek – lub odwrotnie. Ubiór dopasowany do poru roku oraz roweru na pewno sprawdzi się w praktyce niejeden raz.

Profesjonalna polska marka ubrań kolarskich – warto stawiać na sprawdzone rozwiązania

Jeśli chcemy nabyć ładnie zaprojektowane oraz w pełni funkcjonalne ubrania dla osób uprawiających jazdę na rowerze, to nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać tutaj z rodzimej marki tego typu ubrań. Kompleksowe zakupy pod tym względem zrobimy w sklepie internetowym marki “Raso“, który znajdziemy pod adresem sieciowym: www.rasowear.pl. Zimą lub jesienią, gdy są odpowiednie warunki do tego, by wsiąść na rower, najlepiej ubierać się na cebulkę. Pozwoli to nam w razie czego zdjąć jedną warstwę ubrań, gdy np. w środku dnia zrobi się nieco cieplej. Bardzo ważną rolę będą tutaj odgrywać funkcjonalne ubrania termoaktywne, które z powodzeniem nabędziemy w wyżej wymienionym sklepie. Pod kask rowerowy powinniśmy ubrać czapkę. Trzeba także dobrze zadbać o stopy, kupując wysokiej jakości skarpety kolarskie, bo właśnie przez głowę oraz stopy tracimy dość sporo ciepła. Nieodzowne będą także dobrze dopasowane rękawiczki kolarskie, które zapewnią nam ciepło oraz odpowiedni uchwyt kierownicy. Warto mieć także na podorędziu np. dodatkową nieprzemakalną kurtkę, gdyby warunki pogodowe uległy nagłemu pogorszeniu, o co nad Wisłą nietrudno – nawet gdy zima jest wyjątkowo ciepła.

Ubrania damskie, męskie, dodatki oraz akcesoria kolarskie – wszystko pod jednym  adresem

Latem warto sięgnąć po profesjonalne koszulki kolarskie, wykonane z takich materiałów jak np. poliamid, elastan czy poliester. Są one wykonane tak, by błyskawicznie odprowadzać wilgoć na zewnątrz podczas jazdy. Koszulki takie mogą mieć specjalną siateczkę typu “mesh”, zapewniającą jeszcze lepszą wentylację. Niektóre materiały wykorzystywane do produkcji takich koszulek, mogą nas chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV, co ma kolosalne znaczenie w słoneczne dni. Należy także zainwestować w wygodne krótkie spodenki kolarskie, zaopatrzone w odpowiednią wkładkę, zapobiegającą bolesnym otarciom, o które latem szczególnie łatwo. Spodenki takie mogą być zarówno na szelkach jak i bez szelek. Kluczem jest tutaj także materiał, który będzie dobrze odprowadzał wilgoć podczas jazdy naszym jednośladem. Dobrym uzupełnieniem naszej letniej garderoby rowerowej może być potówka kolarska, którą ubiera się pod koszulkę, by szybko odprowadzała pot. Dzięki temu nasza skóra będzie o wiele dłużej sucha, co ma kolosalny wpływ na jakość jazdy w upalne dni. Ważną częścią letniej garderoby będą przewiewne skarpetki rowerowe oraz rękawiczki, dzięki którym nie nabawimy się odcisków czy też otarć. Mówimy tu oczywiście o rękawiczkach bez palców, dzięki którym będzie nam chłodniej w ręce. Pod kask możemy ubrać np. bandanę albo przewiewną czapeczkę, która także ochroni nas np. przed potem zalewającym oczy. Dobrze dopasowane ubrania rowerowe od profesjonalnego dostawcy, zapewnią nam komfortową jazdę na rowerze zarówno latem jak i zimą.

Kontynuuj czytanie

Reklama

Depresja – jak ją rozpoznać?

Dowiedz się, czytając poniższy tekst.

Artykuł sponsorowany

Opublikowany

w dniu

Depresja jest obecnie problemem cywilizacyjnym, dotykającym ludzi w każdym wieku, niezależnie od płci, stylu życia czy pozycji społecznej. Mimo że coraz częściej mówi się o tej chorobie, jej diagnozowanie wciąż bywa trudne, głównie z powodu niespecyficznych wczesnych objawów. Jak więc rozróżnić zwykły smutek od poważnego zaburzenia i jakie są pierwsze symptomy depresji? Dowiedz się, czytając poniższy tekst.

Depresja – czym jest? Chwilowy spadek nastroju? Poważna choroba?

Depresja jest określana jako zespół długotrwałych zaburzeń nastroju i aktywności. Utrudniają one funkcjonowanie osoby dotkniętej chorobą w życiu codziennym. W przeciwieństwie do krótkotrwałych epizodów smutku i przygnębienia, wielomiesięczna depresja może wyniszczać organizm przez ciągłe odczucie apatii, brak motywacji do jakiejkolwiek aktywności i udziału w życiu rodzinnym czy społecznym.

Chociaż objawy depresji są zwykle dość typowe i specyficzne, a choroba łatwa do zdiagnozowania przez lekarza psychiatrę, mogą występować z różnym natężeniem, dlatego pacjenci wymagają zawsze indywidualnego podejścia.

Objawy depresji – wczesne, fizyczne i nietypowe

Symptomy depresji zazwyczaj mają naturę psychiczną. Osoba cierpiąca zaczyna się izolować od społeczeństwa, pogarsza się jej nastrój, brakuje jej energii do wykonywania codziennych obowiązków domowych i zawodowych. Co więcej, pierwsze objawy depresji mogą przypominać tzw. chandrę jesienną i często są z nią mylone. Jest to zwykle niechęć do opuszczania domu i wolę spędzania czasu w odosobnieniu.

Depresja nie musi dawać wyłącznie objawów psychicznych. Przeciwnie, często zauważa się przy tej chorobie szereg objawów somatycznych, takich jak:

  • spadek libido,
  • trudności z erekcją u mężczyzn,
  • zaburzenia cyklu miesiączkowego u kobiet,
  • zaparcia,
  • bóle o różnym charakterze.

Wyróżnia się także nietypowe objawy depresji, takie jak: 

  • uczucie lęku, 
  • drżenie dłoni, 
  • uczucie duszności,
  • wrażenie “ściskania” w gardle
  • częste oddawanie moczu.

Dlaczego chorujemy na depresję?

W rozwoju depresji można wyróżnić czynniki endogenne i egzogenne. Czynniki egzogenne, czyli zewnętrzne, są związane z silnym wpływem stresujących sytuacji na jednostkę, niekorzystnymi wydarzeniami życiowymi o charakterze psychospołecznym lub poważnymi chorobami somatycznymi.

Czynniki endogenne, czyli wewnętrzne, obejmują uwarunkowania genetyczne. W niektórych przypadkach skłonność do depresji może być dziedziczna, co niestety często prowadzi do najcięższych postaci tej choroby.

Należy zauważyć, że epizody depresyjne oraz zespół depresyjny mogą występować także w przebiegu innych chorób, takich jak nerwice czy zaburzenia odżywiania. Mogą również być wynikiem nadużywania niektórych substancji psychoaktywnych.

Fot.: Christian Erfurt/unsplash.com

Kontynuuj czytanie

Reklama

Złoto – podstawowe informacje

Biżuteria, monety, ramy i meble, a może protezy zębowe? Sprawdź, do czego jest wykorzystywane złoto!

Ewa Reducha-Wiśniewolska

Opublikowany

w dniu

Od tysięcy lat ludzie mający mnóstwo złota uznawani byli na bogaczy. Złoto było też symbolem władzy i potęgi. Jak widać, niewiele się w tej materii zmieniło, bo kruszec ten nie traci na wartości. Poniżej znajdziesz różne fakty na temat złota, jego właściwości i wykorzystywania. Sprawdź!

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Popularne