Connect with us

Moto&tech

Nowości od Cupra na trzecie urodziny

Czym zaskakuje nas marka z tej okazji?

Weronika Misiuk

Opublikowany

w dniu

Potrzebujesz 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hiszpański producent świętuje trzy lata działalności i z tej okazji przygotował dla fanów swojej marki kilka niespodzianek.

Cupra nie zwalnia tempa

Trzecie urodziny to okazja dla Cupry do podsumowania i przedstawienia planów na przyszłość. W kolejnych latach marka stawia m.in. na rozbudowę swojej sieci dystrybucji oraz ciekawe premiery. W dynamicznym rozwoju firmy nie przeszkodziła nawet pandemia. Od momentu powstania w 2018 roku hiszpańska marka sprzedała w sumie 65 000 pojazdów, a w 2021 roku planuje zwiększyć ten wolumen dwukrotnie. Pierwszy nowoczesny salon samochodowy pod szyldem Cupra Garage został otworzony w Meksyku, drugi w Niemczech, z kolei od lutego br. również polscy fani marki mogą zobaczyć swoje wymarzone modele w autorskim studio Warszawie. Firma zapowiada również systematyczne otwieranie swoich salonów w kolejnych lokalizacjach. W sumie do 2022 roku planuje 800 takich punktów dystrybucji w różnych miejscach na świecie.

Premiera Cupra Formentor VZ5

Nowość od Cupra to pięciocylindrowy Formentor VZ5 z 2,5-litrowym silnikiem TSI o mocy 390 KM. Sportowy charakter samochodu udało się uzyskać m.in. dzięki różnym elementom wizualnym. Uwagę zwracają wytłoczenia maski, dynamiczna linia nadwozia oraz detale z włókna węglowego. Samochód może rozpędzić się do 100km/godz. już w 4,2 sekundy, z kolei jego maksymalna prędkość wynosi 250km/godz. Wnętrze Formentora VZ5 współgra z nowoczesnym, dynamicznym charakterem samochodu. Pojazd będzie dostępny w liczbie 7000 egzemplarzy, a jego premiera sprzedażowa ma się odbyć w IV kwartale 2021 roku.

Cupra el-Born – pierwszy w pełni elektryczny model marki

Jeszcze w tym roku firma zapowiada pojawienie się również elektrycznego samochodu Cupra el-Born, który na jednym ładowaniu będzie mógł przejechać trasę o długości do 500 km. To propozycja dla osób, którym zależy na dostępie do najbardziej zaawansowanej technologii motoryzacyjnej, przy jednocześnie minimalnym wpływie na środowisko naturalne. Półgodzinne ładowanie samochodu umożliwi przejechanie 260 kilometrów. Także wnętrze pojazu będzie utrzymane w nowoczesnym, sportowym stylu.

Fot. materiały prasowe

Jest absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz animacji kultury. Współpracowała m.in. z Grupą Wirtualna Polska oraz Grupą Eurozet. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu tekstów o tematyce lifestylowej.

Kliknij by skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moto&tech

Jaki telefon wybrać dla seniora?

Chcesz kupić telefon dla seniora? Oto ważne wskazówki!

Avatar

Opublikowany

w dniu

Chcesz kupić telefon starszej osobie? W tym przypadku weź pod uwagę całkowicie inne kryteria niż te, którymi kierujesz się przy wyborze nowoczesnego smartfona dla siebie. Jaki więc model wybrać? Z klapką, klawiaturą, może dotykowy? Na co zwrócić uwagę, by spełnić oczekiwania seniora? Oto kilka ważnych wskazówek!

Seniorzy najchętniej wybierają klasyczne telefony komórkowe. Dla zaznajomionych z nowinkami technologicznymi osób jest to jednak całkowity przeżytek – na rynku królują obecnie nowoczesne smartfony, które mają jednak swoje wady. W tym  kontekście starsze osoby cenią sobie przede wszystkim prostotę. Wygodna klawiatura umożliwia im łatwiejszą obsługę urządzenia. Atutem jest też stosunkowo “schematyczne” działanie. Klasyczne telefony dla seniorów mają też większe rozmiary, co gwarantuje większy komfort użytkowania. Są one poręczne, mają charakterystyczne większe wyświetlacze, a bateria wytrzymuje przez bardzo długi czas. Co ważne, klasyczne modele nie mają zbyt wielu aplikacji, więc są o wiele mniej skomplikowane dla starszych osób. Takie urządzenia w przeciwieństwie do delikatnych smartfonów są też zdecydowanie mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dla osoby, która chce używać telefon wyłącznie do kontaktu z bliskimi z pewnością będzie to doskonały wybór.

Kupując telefon dla seniora koniecznie uwzględnij to, gdzie najczęściej będzie on z nim przebywał. Jeśli Twój dziadek uwielbia majsterkowanie, a dotychczas często zdarzało mu się niszczyć swoja komórkę, spróbuj poszukać odporne telefony na uderzenia. O wrażliwych na urazy smartfonach wspominaliśmy już wyżej. Poszukujesz urządzenia do zadań specjalnych, którego nie pokona upadek z większej wysokości lub przypadkowe uderzenie? Koniecznie zerknij na telefony heavy duty czy telefony outdoorowe. Są niezwykle użyteczne, gdy pracujemy w specyficznych warunkach, w których telefon narażony jest na zakurzenie, zalanie lub inne czynniki. Specjalnie wzmocnione modele są w pełni funkcjonalne – posiadają wiele ciekawy opcji, które mogą zachwycić niejednego seniora. Nie są wyjątkowo skomplikowane. Jedną z ich niekwestionowanych zalet jest wygodna klawiatura, z której możemy korzystać nawet w rękawiczkach lub gdy nasze dłonie są brudne lub mokre. Będzie to doskonały model dla wielu seniorów.

Telefony dla seniorów – na co zwrócić szczególną uwagę?

Prostota i komfort użytkowania – to prawdopodobnie jedne z najistotniejszych oczekiwań seniorów w kontekście telefonu komórkowego. Niektóre osoby starsze chcą jednak, by ich urządzenia były wyposażone m.in. w aparat fotograficzny. Z reguły wymagają też przejrzystego wyświetlacza, który jest na tyle duży, by z łatwością dostrzegli godzinę lub połączenie bez okularów. Niezwykle istotną funkcją jest przycisk SOS, który znajduje się z tyłu obudowy urządzenia – starsze osoby mogą zaalarmować za jego pomocą swoich bliskich o ewentualnym niebezpieczeństwie, gorszym samopoczuciu itd. Udogodnieniem dla seniorów może być też stacja ładująca, która umożliwia wygodne ładowanie urządzenia bez konieczności szukania ładowarki lub wolnego gniazda elektrycznego.

Fot.: Joshua Hoehne/unsplash.com

Kontynuuj czytanie

Moto&tech

Jak można zmienić wygląd auta?

Czy da się niewielkim kosztem zmienić wygląd auta? Przeczytaj, jakie metody i akcesoria pozwolą Ci zmodernizować Twój samochód.

Marta Marek

Opublikowany

w dniu

Przez

Twój samochód jest sprawny, bezpieczny, ale stracił swój dawny blask? Przeczytaj, jak niedrogimi sposobami możesz poprawić jego wygląd. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Moto&tech

Jakie słuchawki wybrać do biura?

Jakie modele będą najlepsze? Podpowiadamy!

Avatar

Opublikowany

w dniu

Zestawy stereo są nieodłącznym elementem wyposażenia w wielu zawodach. Call center, helpdesk czy innego rodzaju praca biurowa nie mogłaby się odbywać, gdyby nie odpowiedniej jakości słuchawki. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Jakie modele będą najlepsze? Podpowiadamy!

Słuchawki do biura muszą odpowiednio redukować szumy

Dla wielu osób odpowiedniej klasy słuchawki są kluczowym narzędziem podczas wykonywania ich pracy. Specyfika biurowa sprawia, że zestawy stereo muszą charakteryzować się kilkoma ważnymi aspektami. Najważniejszy z nich to odpowiednie tłumienie dźwięku. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów słuchawek biurowych, które w mniejszym lub większym stopniu odizolowują nas od otoczenia. Przy wyborze zestawów stereo do biura ważne jest nie tylko samo wytłumienie fizyczne, czyli odpowiedniej grubości gąbka akustyczna. Niezwykle istotne jest również to, aby słuchawki były zaopatrzone w skuteczne systemy redukcji szumów. Taka opcja będzie niezwykle pożądana w momencie, gdy często musimy wykonywać rozmowy z naszymi kontrahentami.

Najpopularniejsze modele oferują aktywną redukcję szumów. Taka technologia polega na generowaniu sygnału kompresującego, który w pewien sposób „zakłóca” hałas z otoczenia. Wyróżnić można również modele zaopatrzone w pasywną redukcję szumów. W takich modelach liczy się odpowiednie uszczelnienie kanału usznego. Szeroki wybór tego typu słuchawek do biura znaleźć można pod tym linkiem: https://www.voip24sklep.pl/SLUCHAWKI-DO-KOMUNIKACJI/DLA-BIUR-I-CALL-CENTER.

Ergonomia to podstawa!

Dobre słuchawki do biura powinny być również wygodne. Niektóre z zawodów wymagają od nas ciągłych rozmów telefonicznych, a chyba nikt nie wyobraża sobie korzystać z niewygodnych słuchawek przez 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. A więc jakie będą wygodne słuchawki do biura? Muszą być one przede wszystkim ergonomiczne, czyli skonstruowane w taki sposób, aby dopasowywały się do nas, a nie my do nich. Optymalne dostosowanie słuchawek do użytkownika to konieczność w przypadku wielogodzinnej pracy biurowej. Warto stawiać na modele, które będą oferować piankę memory, dostosowującą się kształtem do naszego ucha.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek do biura?

Szukając idealnych słuchawek do biura, powinniśmy zastanowić się, jaki rodzaj preferujemy. Czołowi producenci oferują zarówno modele douszne, jak i nauszne. W przypadku wielogodzinnej pracy o wiele wygodniejsze i zdrowsze dla naszego słuchu mogą okazać się modele nauszne. Pamiętając o wygodzie użytkowania, warto również postawić na słuchawki bezprzewodowe, wspierające standard Bluetooth. Wybierając takie rozwiązanie, nie będziemy musieli przejmować się stale plączącymi się przewodami. Jeśli często musimy wykonywać rozmowy służbowe, postawmy na modele z wbudowanym mikrofonem. Wysokiej klasy słuchawki do biura od zaufanych dostawców znaleźć można w sklepie: https://www.voip24sklep.pl/.

Fot.: Petr Macháček/unsplash.com

Kontynuuj czytanie

Popularne