Connect with us

Kariera i rozwój

Startup Heroes Meetup już w czwartek!

Zobacz, jak zrobić pierwszy krok do założenia własnego biznesu.

Weronika Misiuk

Opublikowany

w dniu

Potrzebujesz 2 min. aby przeczytać ten wpis

Myślisz o założeniu własnego biznesu? Zastanawiasz się skąd pozyskać środki na swoją działalność? Weź udział w inspirujących prelekcjach dla przedsiębiorców w formie online.

Startup Heroes Meetup odbędzie się 15 kwietnia o godz. 18.00. To wydarzenie organizowane z myślą o osobach, które planują założenie własnej firmy. Dzięki licznym, merytorycznym prelekcjom z ekspertami będą mogli zdobyć dawkę solidnej wiedzy i inspiracji dotyczących prowadzenia biznesu. Spotkanie będzie również okazją, aby dowiedzieć się jak działa program Platformy Startowej Startup Heroes i skąd pozyskiwać fundusze na rozwój swojej działalności.

Inspirujące debaty i prelekcje

Swoją wiedzą i doświadczeniem biznesowym podzielą się z uczestnikami m.in. Paweł Maj, ekspert VC, Aleksander Majchrzak, prezes zarządu spółek z grupy Wealthon oraz Tomasz Karwowski, ekspert ds. finansowania, który realizował wiele projektów mających na celu rozwój przedsiębiorczości w Polsce we współpracy takimi z firmami jak Aviva, PKP i Lotos. Prowadzącym spotkanie i zarazem jednym z prelegentów będzie Michał Misztal, CEO Startup Academy, trener biznesu oraz wykładowca, który jest twórcą wielu programów edukacyjnych skierowanych do początkujących przedsiębiorców. Podczas swojego wystąpienia podpowie uczestnikom, jak pozyskać środki na realizację swoich biznesowych pomysłów i jakie korzyści daje udział w programie platform startowych.

Na wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem strony internetowej.

Fot. Pixabay

Jest absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz animacji kultury. Współpracowała m.in. z Grupą Wirtualna Polska oraz Grupą Eurozet. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu tekstów o tematyce lifestylowej.

Kliknij by skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kariera i rozwój

Masz pracę siedzącą? Te ćwiczenia pomogą Ci uniknąć bólu pleców

Praca w pozycji siedzącej i brak aktywności mogą w niedługim czasie spowodować dokuczliwe bóle pleców. Poznaj proste ćwiczenia, które pomogą Ci uniknąć uciążliwych dolegliwości.

Avatar

Opublikowany

w dniu

Daria Nepriakhina 🇺🇦/unsplash.com

Uciążliwy ból pleców to jedna z najszybciej pojawiających się dolegliwości przy wielogodzinnej pracy za biurkiem. Siedzący tryb życia nie sprzyja naszemu zdrowiu. Są jednak sposoby, aby zapobiec dokuczliwym bólom pleców, a także wyeliminować istniejące już dolegliwości. Zapraszamy do lektury.

Prawie co piąty Polak spędza w pozycji siedzącej od 5 do 6 godzin dziennie – informują badania przeprowadzone przez Kantar Polska. Praca siedząca w połączeniu z brakiem aktywności w wolnym czasie może bardzo szybko doprowadzić do chronicznego bólu pleców. Poznaj 5 ćwiczeń, dzięki którym unikniesz takich problemów. 

Ćwiczenia wzmacniające plecy

Przez regularne wykonywanie tych prostych ćwiczeń wzmocnisz plecy oraz inne części ciała odpowiedzialne za utrzymywanie prawidłowej postawy. Zminimalizujesz w ten sposób ryzyko dokuczliwego bólu pleców.

1. Deska – plank

To znane ćwiczenie angażuje wiele partii ciała, wzmacnia mięśnie brzucha, rąk, nóg, a także pleców. Aby je wykonać, oprzyj dłonie i palce stóp na macie – zwróć uwagę, aby dłonie znajdowały się równo pod barkami. Ułóż ciało tak, aby tworzyło linię prostą i wytrzymaj w tej pozycji co najmniej 30 sekund. Możesz również spróbować oprzeć ciężar ciała na przedramionach, ustawiając łokcie pod barkami. Staraj się stopniowo wydłużać czas trwania ćwiczenia.

2. Deska boczna – side plank

Równie efektownym ćwiczeniem, wzmacniającym liczne partie mięśni, w tym plecy i cały tułów, jest deska boczna. Połóż się bokiem na macie, podeprzyj górną część ciała na przedramieniu. Złącz nogi i unieś ciało w górę tak, aby jego ciężar spoczywał wyłącznie na przedramieniu (lub dłoni) i stopie. Drugą rękę możesz wyprostować wzdłuż ciała, podeprzeć na biodrze lub, jeżeli wykonujesz wersję z podparciem na dłoni, unieść ją prostopadle do bocznej linii swojego ciała.

3. Pływanie na macie

Kolejnym świetnym ćwiczeniem na wzmocnienie pleców jest pływanie na macie. Połóż się na brzuchu. Wyciągnij ręce przed siebie. Unieś jednocześnie nogi, głowę i ramiona, a następnie podnoś i opuszczaj naprzemiennie prawą nogę z lewą ręką oraz lewą nogę z prawą ręką, wytrzymuj kilka sekund w każdej pozycji. 

4. Ptak-pies

Dzięki temu ćwiczeniu wzmocnisz mięśnie pleców, brzucha, bioder oraz pośladków – czyli tych partii ciała, które pomagają Ci utrzymać prawidłową postawę podczas pracy siedzącej. Ćwiczenie to wykonujemy w klęku podpartym. Kolana ustaw na szerokości bioder, palce stóp oprzyj o podłogę. Ręce umieść na szerokości ramion. Unieś prawą rękę z lewą nogą tak, aby ciało tworzyło linię prostą – wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund. Następnie podnieś lewą rękę z prawą nogą. Powtórz ćwiczenie kilka razy.

5. Koci grzbiet

To proste ćwiczenie doskonale rozluźni kręgosłup i wzmocni jego odcinek piersiowy. Aby je wykonać, zrób klęk podparty i oprzyj ciało na dłoniach ustawionych na szerokości ramion (łokcie wyprostowane). Teraz wypchnij kręgosłup w odcinku piersiowym w górę, głowę schowaj między ramiona i przesuń miednicę nieco do przodu. Po 5 sekundach zacznij opuszczać plecy ku dołowi, tak aby dolny odcinek kręgosłupa tworzył wklęsły łuk. Głowę unieś do góry. Po 5 sekundach wróć do poprzedniej pozycji i powtórz całość kilka razy.

Zdj. główne: Daria Nepriakhina 🇺🇦/unsplash.com

Kontynuuj czytanie

Kariera i rozwój

Własne studio EMS – co warto wiedzieć?

Szukasz pomysłu na biznes? Chcesz bezpiecznie ulokować kapitał? Marzysz o własnej siłowni? Jeśli chociaż raz pomyślałeś „tak”, mamy coś idealnego dla Ciebie!

Magdalena Gawior

Opublikowany

w dniu

EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation, to innowacyjny system wspierający aktywność fizyczną i opierający się na elektronicznej stymulacji mięśni. Doskonale uzupełnia treningi wyczynowe, codziennie treningi sportowców a także pracę fizjoterapeutów podczas rehabilitacji pacjentów. A teraz może stać się również Twoim pomysłem na biznes!

Franczyza EMS

Jeżeli od zawsze marzyłeś o własnej siłowni lub studiu sportowym, franczyza EMS może być właśnie dla Ciebie. Ten model gwarantuje Ci proste wejście na rynek z niskim wkładem własnym – nawet od 30 000 złotych. Decydując się na podjęcie takiej współpracy, zyskujesz nie tylko lokal, działalność i pomysł na biznes, ale również profesjonalną pomoc w postaci doradztwa w wyborze sprzętu, udostępnienia materiałów marketingowych i wiedzy dotyczącej pozyskiwania klientów, uzyskania dofinansowania czy samych treningów EMS. Inwestowanie we franczyzy jest znacznie bezpieczniejsze niż otwieranie własnej działalności – zwłaszcza pod względem finansowym. Jeżeli taki bufor jest dla Ciebie ważny, nie wahaj się! Więcej informacji na temat franczyzy EMS znajdziesz tutaj: https://meonems.pl/franczyza/.

Dlaczego akurat trening EMS?

Kiedy otwierasz własną działalność, najważniejszym pytaniem, które sobie zadajesz, jest z pewnością: kto będzie Twoim klientem? I masz rację, bo to bardzo ważne pytanie. Klient jest najistotniejszych punktem planu na biznes, ponieważ to właśnie od niego zależy, czy Twój pomysł wejdzie w życie z pełnym impetem, czy też zniknie w natłoku innych ofert. Wybierając działalność sportową, decydujesz się na rozwiązanie przyszłościowe. Sport to przecież zdrowie – niezależnie od wieku, kultury czy wykonywanej pracy. W obecnych czasach wydaje się, że to hasło jest coraz popularniejsze, a siłownie i studia sportowe kwitną na każdej ulicy. To dobry znak dla nowych przedsiębiorców. Klienci są zainteresowani dbaniem o swoje zdrowie, a EMS oferuje Ci coś, czym wyróżnisz się spośród szeregu innych działalności. Jeśli jesteś zainteresowany otwarciem własnego biznesu, wykorzystującego potencjał treningów EMS, więcej dowiesz się tutaj: https://meonems.pl/baza-wiedzy/pomysl-na-biznes-do-100-tys-zl-otworz-wlasne-studio-ems/.

Pomysł, lokal, kadra

Know-how, studio i start biznesu to coś, co gwarantuje Ci franczyza EMS. Pozostaje kwestia kadry. Aby budować solidną markę, musisz zatrudnić profesjonalnych trenerów, którzy będą wiedzieli, jak postępować z systemem EMS i prowadzić treningi. Oczywiście, możesz nie trafić na takie osoby, ale na ten problem również istnieje rozwiązanie – szkolenia dla trenerów personalnych. Wystarczy więc, że znajdziesz osoby znające się na sporcie i posiadające kwalifikacje do prowadzenia treningów, a będziesz mógł wysłać je na kurs. Jeśli interesuje Cię ten aspekt, ponieważ chciałbyś wyszkolić swoich pracowników lub sam jesteś trenerem personalnym i chcesz dowiedzieć się więcej o EMS, sprawdź tę stronę: https://meonems.pl/baza-wiedzy/szkolenia-dla-trenerow-personalnych-z-systemem-meon-ems/.

Zdjęcie główne: Materiał prasowy Klienta

Kontynuuj czytanie

Kariera i rozwój

Jak wzmocnić swoje kompetencje zawodowe?

Przy pomocy tych strategii zwiększysz swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Marta Marek

Opublikowany

w dniu

Przez

Jason Goodman/unsplash.com

Nieustanne podnoszenie kwalifikacji jest istotne zarówno dla osób, które szukają pracy, jak i tych, które już objęły stanowisko. Warto inwestować w rozwój kompetencji, ponieważ dzięki temu można zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, a także zyskać więcej możliwości rozwoju zawodowego.

Kompetencje zawodowe możemy podzielić na kompetencje twarde i miękkie. Pierwszymi określa się zwykle konkretne kwalifikacje zawodowe nabyte w drodze edukacji, natomiast kompetencje miękkie obejmują ogół umiejętności psychospołecznych dotyczących sfery osobistej oraz interpersonalnej. Pracodawcy mogą wymagać różnych kompetencji w zależności od rodzaju stanowiska, ale umiejętności skutecznej komunikacji, pracy w grupie czy gotowość do brania odpowiedzialności i samodzielnego zarządzania zadaniami to jedne z najczęściej pożądanych kompetencji na rynku pracy. Warto rozwijać zarówno umiejętności stricte związane z praktyką zawodową, jak i kompetencje miękkie. 

Szkolenia, kursy i studia podyplomowe

Warto uzupełnić braki wiedzy czy nawet wyspecjalizować się w swojej dziedzinie, stale zdobywać nowe kompetencje i umiejętności oraz śledzić najnowsze trendy. Na rynku pracy ceniona jest m.in. znajomość języków obcych i języków programowania, umiejętność posługiwania się systemami do zarządzania czy posiadanie prawa jazdy. Profesjonalne szkolenia biznesowe, prawnicze, z zakresu umiejętności interpersonalnych, zarządzania projektami czy zarządzania strategicznego to świetny sposób, żeby rozwinąć wiedzę, spotkać ludzi z rozmaitych branż i zdobyć nowe uprawnienia. 

Konsulting strategiczny

Dobrym rozwiązaniem mogą być także szkolenia indywidualne z zakresu budowy zespołów i zarządzania nimi. Profesjonalny trening mentalny, oparty o wiedzę oraz doświadczenie wojskowe i biznesowe, pozwoli przedsiębiorcy czy menedżerowi zwiększyć pewność siebie, lepiej zarządzać działaniami i w efekcie skutecznie przewodzić firmą. Warto inwestować także w kursy rozwijające umiejętności organizacyjne, asertywność czy kreatywność, które są ważne w rozwoju osobistym i mogą przynieść wiele korzyści także w życiu prywatnym. 

Doświadczenie pracy za granicą

Praca w międzynarodowym zespole i z językiem obcym to cenne doświadczenia, które dla wielu pracodawców stanowią atut w CV. Sygnalizują także zaradność pracownika, jego otwartość oraz chęć do podejmowania nowych wyzwań. Jeśli chcesz zebrać doświadczenie za granicami kraju, profesjonalna agencja pracy za granicą zajmie się Twoją rekrutacją i kwestiami formalnymi, a także udzieli CI wsparcia na każdym etapie zatrudnienia.

Zdj. główne: Jason Goodman/unsplash.com

Kontynuuj czytanie

Popularne