Connect with us

Kariera i rozwój

Jak dbać o czystość w restauracji?

Chcesz, aby twoja restauracja była zawsze czysta? Zobacz, jak zadbać o jej czystość.

Opublikowany

w dniu

Potrzebujesz 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czystość pomieszczeń to podstawa, aby żyło się dobrze. Jest ona szczególnie ważna w restauracji, gdzie wszyscy mają kontakt z jedzeniem. Zobacz, jak dbać o czystość w lokalu gastronomicznym. 

Naucz personel dbać o higienę

Podstawą dbałości o czystość w lokalu, jest odpowiednia higiena twoich pracowników. Zarówno kelnerzy, jak i osoby na kuchni powinni regularnie myć ręce przy użyciu specjalnych środków dezynfekujących. Dlaczego? Ponieważ to właśnie na dłoniach przenosi się najwięcej wirusów czy pasożytów.

Zwróć jednak uwagę na fakt, że samo płukanie dłoni wodą nie pozwoli na pozbycie się bakterii. Należy do tego użyć specjalnych preparatów i wykonywać tę czynność przez więcej niż 14 sekund. Odpowiednie środki czystości znajdziesz na przykład na stronie Sklep Higiena.NET

Odkażaj akcesoria kuchenne

Wszystkie narzędzia, AGD i akcesoria, takie jak kuchnia gazowa gastronomiczna, które są używane w kuchni, muszą być regularnie czyszczone. Jeśli o to nie zadbasz, zaprosisz do swojej restauracji szkodliwe drobnoustroje oraz bakterie. W szczególności na deskach do krojenia pojawiają się niebezpieczne zarazki, a to wszystko przez błędne nawyki. Wystarczy, że pracownik najpierw kroi na niej surowe mięso, a później na tej samej desce, lekko opłukanej wodą, zacznie kroić warzywa. Łatwo tego uniknąć, stosując kilka desek do krojenia, najlepiej w różnych kolorach. Zadbaj również o tworzywo, z którego zostały wykonane. Szkło i metal łatwo utrzymać w czystości, natomiast drewno, które jest wygodne w użyciu, może być niebezpieczne. Ponadto nie sprawdzi się podczas mycia w zmywarce.

Walcz o porządek w toalecie

Pamiętaj o tym, że twoi klienci to baczni obserwatorzy. Nigdy nie zapomną o chociaż jednym potknięciu i powodzie do niezadowolenia. Dlatego właśnie dbałość o lokal powinna obejmować każdą ze stref, zaczynając od kuchni, sali, a kończąc na barze oraz łazience. Regularnie kontroluj czystość toalety, sprzątaj krany, klamki i spłuczki i nie zapomnij, aby podajniki na papier toaletowy zawsze były pełne. Ponadto opróżniaj kosze i walcz z kamieniem wodnym.

Warto tutaj stosować środki czystości o niskim pH, to jest o odczynie kwasowym. Bez problemu poradzą sobie z zaciekami z rdzy, kamieniem wodnym, ale także z grzybami i bakteriami. Tutaj nie warto oszczędzać, dlatego stawiaj na przetestowane i sprawdzone środki.

Fot: Antony Trivet/pixabay.com

Copywriterka, która kocha psy, podróże po kraju oraz noce filmowe pod gołym niebem. Jej wyobraźnia nie zna granic. Na no co dzień interesuje się tańcem towarzyskim, literaturą oraz samochodami.

Kliknij by skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne