Jak stosować peeling kwasowy i jakie efekty można uzyskać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Peelingi kwasowe nie bez powodu wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród pań w różnym wieku. Pozwalają zadbać o zdrowie i gładkość skóry, co z kolei przekłada się na lepsze samopoczucie i większą pewność siebie. Jak działa peeling kwasowy i jak go stosować? Jakie rezultaty możemy uzyskać dzięki takiemu zabiegowi?

Peeling kwasowy

Warto zauważyć, że peeling kwasowy charakteryzuje się wysoką zawartością kwasów, głównie AHA, LHA i PHA. W zwykłych kosmetykach mamy do dyspozycji stężenie kwasów na poziomie ok. 5%, a w tym wypadku jest to nawet 30%. Najczęściej wybieranymi kwasami w peelingu chemicznym są:

  • Kwas salicylowy
  • Kwas mlekowy
  • Kwas glikolowy
  • Kwas laktobionowy
  • Kwas jabłkowy
  • Kwas migdałowy

Zazwyczaj peelingi z kwasami mają formę emulsji, żelu lub alkoholu. Mają za zadanie wywoływać bezpieczny i kontrolowany stan zapalny. Działają na tej zasadzie, że początkowo prowadzą do uszkodzenia komórek, a potem do ich likwidacji i odbudowy. Każdy etap ma znaczenie i przekłada się na piękny wygląd i stan naszej cery!

Jak stosować peeling kwasowy?

Specjalne właściwości peelingu kwasowego sprawiają, że dochodzi do rozpuszczenia mocno scalonych warstw komórek, dzięki czemu cera staje się oczyszczona i wygładzona. Poza tym zauważamy jej regenerację i wypoczęcie. Jakie warianty kosmetyków z kwasami mamy do wyboru? Mniej intensywne działanie wykazują peelingi powierzchniowe, które nie naruszają żywych komórek i stymulują nowe komórki do szybkiego wzrostu. Najmocniej działają z kolei głębokie i średnio głębokie peelingi – docierają w głąb naskórka.

Jak skorzystać z peelingu kwasowego, aby uzyskać pożądane efekty? Przed zastosowaniem sprawdźmy, czy produkt jest szczelnie zamknięty i ma aktualny termin ważności. Czas pozostawienia kosmetyku na skórze i jego rodzaj zależą głównie od typu cery i wrażliwości. Zalecane jest stosowanie peelingów raz na tydzień, a w pozostałe dni można sięgać po preparaty nawilżające i regenerujące (np. z ceramidami, masłem shea).

Peeling kwasowy nakładany na czystą i suchą skórę twarzy. Gdy stosujemy kosmetyk pierwszy raz, wystarczająca jest niewielka ilość. Następnie czekamy kilka minut, zgodnie z zalecenia producenta. Po upływie wskazanego czasu przemywamy twarz wodą i stosujemy łagodzący krem.

Peeling kwasowy – efekty zastosowania

Odpowiednio zastosowany peeling kwasowy może dawać zachwycające rezultaty i znacznie poprawiać stan skóry twarzy! Działa nie tylko kojąco, lecz także nawilża cerę i dodaje jej blasku. Regularne stosowanie sprawia, że możemy zniwelować przebarwienia oraz wygładzić i wyrównać koloryt skóry. Co jeszcze można uzyskać dzięki peelingom kwasowym? Spore znaczenie ma znakomite złuszczenie naskórka, oczyszczenie cery i przygotowanie jej na przyjęcie innych kosmetyków. Właściwości peelingu sprawiają, że zapominamy na długi czas o drobnych zmarszczkach na twarzy. Wszystko to sprawia, że kobiety coraz chętniej korzystają z peelingów kwasowych w zaciszu domowym i w salonach kosmetycznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
7 zasad szczęśliwego związku
7 zasad szczęśliwego związku
W każdym związku mężczyzna i kobieta chcą doznawać szczęścia. Ciepłe i oparte na zaufaniu relacje zapewniają wsparcie obu stronom. Wyjaśniamy, w czym tkwi sekret długiego, szczęśliwego związku!
Terapia orthokine – jakie ma zalety?
Terapia orthokine – jakie ma zalety?
Metoda ta opiera się na wykorzystaniu naturalnych zasobów organizmu, a jej głównym celem jest stymulowanie procesów regeneracyjnych i leczenie różnych schorzeń.
Pies – najlepszy przyjaciel człowieka, o którego należy dbać
Pies – najlepszy przyjaciel człowieka, o którego należy dbać
Psy kochają nas bezinteresownie. Odwdzięczmy się im najlepszą opieką, jaka tylko jest możliwa.
Ostatnie wpisy
Polecamy