Connect with us

Hobby

Kulturalny Kraków nie tylko na weekend — aktualna oferta wydarzeń  

Sprawdź różnorodność wydarzeń i wybierz coś dla siebie!

Opublikowany

w dniu

Potrzebujesz 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Mimo że Kraków jako dawna stolica Polski może kojarzyć się wyłącznie z historią, władze miasta regularnie udowadniają, że to błędna droga. Prócz licznych zabytków, którym warto się przyjrzeć, będąc w stolicy Małopolski, nie warto zapominać o bogatej ofercie kulturalnej. Jest ona skierowana do widzów w różnym wieku i dostępna na każdą zasobność portfela. Jakie wydarzenie na krakowskiej mapie warto zobaczyć? Sprawdź różnorodność wydarzeń i wybierz coś dla siebie!

W jakim wydarzeniu warto wziąć udział?

Kraków przygotowując ofertę kulturalną, wziął pod uwagę zarówno swoich mieszkańców, jak i turystów. Dzięki temu zachowana została różnorodność. Pozwala ona osobom o zupełnie innych zainteresowaniach spędzić równie miły i owocny w doświadczenia czas. Czym warto zainteresować się w najbliższym okresie? Dobrze zacząć niecodziennie, bo od wydarzenia sportowego! Już 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Krakowie rozpoczną się Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Podczas eventu w blisko 30 dyscyplinach będą rywalizować najlepsi. Gwarantowane nie tylko widowisko, ale także gigantyczne emocje. Miłośnicy delikatniejszych wrażeń mogą wziąć tego samego dnia udział w XXI Podgórskich Wschodach Słońca. Skierowane są one do osób lubiących spędzać czas niekonwencjonalnie, zgodnie z nowymi tradycjami, a także ceniących ciszę i spokój.

Fot.: elements.envato.com / YuriArcursPeopleimages

Czy pośród tak fascynujących atrakcji znajdzie się miejsce na muzykę klasyczną? Zawsze! To ona towarzyszy nam od wieków i pozwala na relaks. W ramach wydarzeń muzycznych warto zainteresować się cyklem „Gwiazdy z Sinfoniettą”, w ramach którego gościem będzie wirtuoz waltorni Ben Goldscheider. Na koncert zaprasza także Filharmonia Krakowska. Już 23 czerwca w jej murach wybrzmią hiszpańskie dźwięki, tworząc wyjątkowy, egzotyczny klimat. Dzień później mieszkańcy Krakowa mają szansę zobaczyć Cyganerię – Bohemę Giacomo Pucciniego w zupełnie nowym, kameralnym wydaniu. Mimo bogatej oferty dotyczącej muzyki klasycznej znajdzie się miejsce również na muzykę rozrywkową — Huta Jazzu to projekt, który z pewnością nie da zapomnieć o istnieniu muzyki jazzowej. Podobnie jak Bob Dylan, który nieplanowanie ma swojego zastępcę. Jest nim amerykański songwriter Kevin Morby. Jego koncert odbędzie się w krakowskim klubie Kwadrat 24 czerwca.

Czas na teatr!

Bez wątpienia teatr odgrywa ważną rolę w kulturalnym planie Krakowa. W mieście regularnie odbywają się różnego rodzaju przedstawienia, skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych odbiorców. W Teatrze Bagatela warto zobaczyć Gogol w tłumaczeniu Tadeusza Nyczka i w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Na uwagę zasługują także: „Klimakterium… i już” czy kultowe przedstawienie „Szalone nożyczki”, w którym to publiczność w dużej mierze decyduje o przebiegu akcji i jej zakończeniu. Wszystkie te projekty mają miejsce pod koniec czerwca. 

Kulturalna oferta Krakowa jest różnorodna. Wszystko po to, aby osoby o skrajnie różnych zainteresowaniach, znalazły coś dla siebie. Nie tylko w weekendy, ale także w środku tygodnia. Sprawdź, co dzieje się w mieście i wejdź do świata kultury – zajrzyj na stronę http://karnet.krakowculture.pl/wydarzenia.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / Pressmaster 

Kliknij by skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne